Minerały, skały i skamieniałości. Zobacz pozaziemskie meteoryty!

24 i 25 listopada Wydział Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej będzie tradycyjnie gościł kolekcjonerów, wystawców, hobbystów oraz sympatyków geologii, mineralogii i paleontologii.

Wielu z zaproszonych wystawców to prawdziwi pasjonaci, którzy z chęcią dzielą się swoją wiedzą i z dumą prezentują unikatowe na skalę światową okazy przywożone z najodleglejszych zakątków naszego globu, a nawet pochodzące spoza naszej planety meteoryty. Warto wybrać się na kolejną giełdę, chociaż by po to aby z bliska dostrzec niewiarygodne piękno tych rzadkich i wspaniałych tworów natury.


Minerały, skamieniałości, wielobarwne kamienie szlachetne i ozdobne, stanowią również cenny surowiec pieczołowicie obrabiany przez rzemieślników i artystów.

Oni również podczas giełdy oferują bogaty asortyment swoich wyrobów, zwłaszcza w postaci biżuterii i akcesoriów jubilerskich. Wiele z nich to pojedyncze egzemplarze z autorskich kolekcji, a także komponowane specjalnie na życzenie kupujących, co stanowi nie lada gratkę dla damskiej części odwiedzających.

XXIX Studencka Giełda Minerałów, Skał i Skamieniałości to znakomita okazja zarówno do zapoznania się ze skarbami naszej ziemi jak i dziełami naszych znakomitych rzemieślników!

Zapraszamy do zwiedzania w godzinach od 10:00 do 18:00 przy ul. Akademickiej 2.