„Mini-ZOO” na terenie PZO. Grono „eko-kosiarek” poszerzyło się o nowe zwierzęta

Nowe zwierzęta dołączyły do owiec kameruńskich, które pełnią rolę „eko-kosiarek” na terenie składowiska odpadów przy ulicy Rybnickiej. To dwie młode owce walliserskie oraz trzy miniaturowe kuce szetlandzkie.

 
Pochodzące z Szetlandów karłowate kuce oraz wywodzące się z południowej Szwajcarii owce walliserskie – podobnie jak pasące się przy ul. Rybnickiej 199A owce kameruńskie – z powodzeniem zastępują tradycyjne kosiarki, nie generując przy tym hałasu i szkodliwych dla środowiska spalin.

Kuce szetlandzkie – Bajka, Wili i najmniejszy Teodor – choć nie należą do zwierząt wybrednych – w PZO mają do dyspozycji własną zagrodę i tyle trawy, ile będą w stanie przejeść.

Natomiast para trzymiesięcznych owiec walliserskich – Jaś i Małgosia – dołączyła do zadomowionego już na terenach składowiska odpadów stada owiec kameruńskich, które – ze względu na nietypowy wygląd przybyszek (czarne pyszczki i uszy, długie, spiralne rogi oraz czarne plamki na kolanach, udach i kopytach) początkowo wzięły je za psy pasterskie i uciekały. Szybko jednak zorientowały się, że maleństwa to owce i przyjacielsko przyjęły nowe koleżanki.

Gliwickie „Mini-Zoo” na terenie składowiska będzie się powiększać. PZO w najbliższym czasie planuje „zatrudnienie” kolejnych zwierzaków.

(żms)/UM Gliwice(ml/PZO)
fot. materiały PZO, D. Nita-Garbiec/UM Gliwice/PZO

14 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze