Na wyjeździe, w bramie, na przystanku… Mistrzowie parkowania w obiektywie Straży Miejskiej

Miejscy strażnicy opublikowali kolejną, comiesięczną porcję zdjęć “mistrzów parkowania”. Znalezienie się w tej galerii chwały kierowcom nie przynosi.

Brak wolnych miejsc do parkowania, ciasnota, czasem pośpiech, wszystko to sprawia, że praktycznie na każdym kroku widać łamanie przepisów ruchu drogowego.

REKLAMA

W strefie płatnego parkowania kierowcy czasem parkują też celowo poza wyznaczonymi miejscami, co pozwala na uniknięcie opłat. To efekt czystej kalkulacji, prawdopodobieństwo napotkania kontrolera parkingowego jest znacznie większe niż strażnika czy policjanta z bloczkiem mandatów.

Jakie wykroczenia kierowcy popełniają najczęściej? Tutaj nic się specjalnie nie zmieniło. Blokowanie wyjazdów, parkowanie na wysepkach wyłączonych z ruchu, czy na… przystanku. Bo przecież tylko na chwileczkę…

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
rrolch

cyt: “Znalezienie się w tej galerii chwały kierowcom nie przynosi”, ale ujmy też nie bo tablice rejestracyjne są zasłonięte

Widziane z Gliwic.

Czy Straży Miejskiej i innym Służbom nie wstyd, że takie obrazki są w Gliwicach ???

Kotka

Na fotkach jakieś cywile parkują gdzie popadnie a nie SM. Kto ma się wstydzić?

Niestety

Służby mają się wstydzić, bo nie potrafią zrobić z tym porządek. Takich obrazków w Gliwicach jest tysiące, czy tego nie widać, że kierowcy dawno im weszli na głowę ?

Cliper

Gdy robiłem zdjęcie nieoznakowanego radiowozu stojącego na dwóch miejscach parkingowych policjant w cywilu chciał mnie pobić.. interweniowali ochroniarze z marketu

Krzysztof

Jak widać są równi i równiejsi :(

MariannaA

A jak ma podjechać na interwencję? Drogą powietrzną?

Latarnia Uliczna

Czy gliwiccy SMowcy nie znają/ boja sie języków obcych i w związku z tym unikają jak ognia likwidacji zwyczajowego parkingu stworzonego przez autobusy turystyczne, we większości niemieckie na pasie włączania do ruchu przez Qubusem?
Nawet zgłoszenie ze zdjęciem nie spowodowało najmniejszej reakcji SM w postaci odpowiedzi na emaila.

krzysztof

a to jest służba czy co ??? jak służba to 24 godz na dobę a nie wolne o 20 i weekendy, swoje samochody pokażcie jak parkujecie w krzakach w Czechowicach pilnując gostka na f

Seba

to po co dzwonicie na straż jak jest źle auto zaparkowane:))

fgfd

A na Mikołowskiej jak parkowali na chodniku, tak parkują i nic z tym Straż Miejska i Policja nie robi, a zakaz parkowania i postoju jest.

kanalia52

Pokazywać Nr rejestracyjne, ćwoki.

zyz

Dwa słowa: RODO.
A nie, czekaj …

Imiu

Może czas na komplikację jak “służby” czy tam służebnicy a nawet tzw. mundurowi niebiescy parkują.
Niestety wtedy 24Gliwice.pl się tym nie pochwalą.
Racja jest zawsze po stronie prawa XD

Joe

Czy straż miejska to ta instytucja, której szef miał proces za kradzież kostki brukowej?

Ostatni Sprawiedliwy

@Joe. Za pobicie też. Nawet dostał wyrok w “zawiasach”. Później wystąpił o tzw. zatracie i teraz jest czysty jak łza. Wszystko za sprawą “wolnych sądów”.

MariannaA

Tylko tyle? Zapraszam pod aptekę na Górnych Wałów i cały ciąg tej ulicy, gdzie “jak wjedziesz (na wyznaczony parking)”, tak stoisz. Zapraszam na JP2 – chodnik na przeciwko przystanku – zastawiony, itd., itp. Reakcji Strażników – BRAK!

jam ci to

Zapraszam na Grodową, gdzie parkuje się do 3/4 ulicy, a czasem nawet do chodnika( przy Da Grasso), na Kaczyniec od Bankowej, na samą Bankową, gdzie od Górnych Wałów do Kaczyńca potrafią stać dwa rzędy aut. A chodniki tam nie służą pieszym lecz jako parking. Ba, nagminna jest jazda pod prąd w tych uliczkach. I najlepsze: trzeba zadzwonić (zgłosić) wykroczenie, bo sami od siebie to w wymienionych miejscach się poprzewracają o stojące pojazdy, ale nie zrobią nic. BO NIE MAMY ZGŁOSZENIA, TAK MI POWIEDZIAŁ JEDEN Z sm.

Ona

Postój na powierzchni wyłączonej z ruchu to normalka. Przykład mi znany z codzienności ul. Okrzei

Klemens

Inteligencja na poziomie ameby. Czyli kolejne sytuacje z cyklu “to auto nie powinno tu stać. mu blokadę, żeby nie mogło odjechać”.

Szta

Ja parkuje na zamknietym podworku kolo sali gimnastycznej i nie mam zadnego problemu z zandarmami i za friko

Kowalski

Większość zdjęć z okolicy pl Piłsudskiego potwierdzają tylko idiotycznosc wyrysowanych tam linii. Te auta nie powodują żadnych problemów. O staniu na wjeździe nie mówię…

ja234

Problemem jest zbyt duża auteczek w glajwicach przy niewielkiej rotacji.
Mania wjeżdżanie wszędzie auteczkiem swoim kochanym ma się znakomicie.Plus głupota i bezmyślność kierujących.Dobrym pomysłem byłyby testy na inteligencję oraz testy psychologiczne i psychiatryczne dla kandydatów na kierowców.
Mistrzom parkowania wlepiać mandat w wysokości 3 tys i 10 punktów karnych.

Lolobolo

Za takie parkowanie tzn. brak kultury jazdy…. zabierac prawo jazdy z automatu.. moze kiedy takie prawo wejdzie w zycie

mic

do likwidacji pasożytów za SM nieroby i nic wiecej

Himek

Zlikwidować SM, jak to zrobiły inne miasta, pasożyty i nic więcej, a pieniądze zaoszczędzone dać Policji.

Obywatel

Mieszkam w średnim mieście a gdy zadzwonisz na policję że pojazd źle parkuje to przyjadą za kilka godzin bo jak twierdzi dyżurny policji mają ważniejsze sprawy a straż miejska przyjeżdża po kilku kilkunastu minutach . Jakbyś się zastanowił to właśnie straż jest od drobnych wykroczeń i porządku odciążając policję .

...

bliżej kilkudziesięciu niż kilkunastu, pamiętać należy jednak że SM poza parkowaniem na terenie publicznym (w tym na chodniku; terenie zielonym; z włączonym silnikiem powyżej 1 minuty) i wjazdem za znak B-1 nie ma kompetencji do karania kierowcy nie interweniują w przypadku większości innych zgłoszeń jak np groźby pobiciem, bójkami itp, mieszkańcy poza właśnie bilecikami mandatowymi za nieprawidłowe parkowanie nie mają praktycznie żadnej styczności z SM, a ponieważ SM nie rozlicza się z czasu, nie ogłasza co robi stąd sfrustrowanie społeczne gdyż wychodzi na to że się na nich płaci a nic z tego nie ma – ani bezpieczeństwa, ani czasu… Czytaj więcej »