Most w ciągu Ulicy Wrocławskiej będzie przejezdny jeszcze w tym roku? To całkiem realne


Dobiegają końca prace przy budowie nowego mostu nad Kłodnicą. Konstrukcja jest już gotowa. Zarząd Dróg Miejskich wraz z wykonawcą czynią starania, aby most zyskał przejezdność jeszcze w tym roku.

Do zrobienia pozostały m.in. betonowe, balustrady kapy chodnikowe i nawierzchnia jezdni.

– Trwają prace drogowe na dojazdach do obiektu. Zakresem robót objęte jest skrzyżowanie ul. Kłodnickiej, Zimnej Wody, Konarskiego i Częstochowskiej. Prace zakończą roboty przy umacnianiu skarp w obrębie mostu – mówi Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy ZDM w Gliwicach.


Zakończenie prac na moście w ciągu ul. Wrocławskiej zaplanowano na I kwartał 2020 roku.

Szacowane koszty inwestycji, to około 9 mln zł. Niemal połowę kosztów pokryją środki pozyskane z rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Infrastruktury. Zlecenie realizuje gliwicki PRUiM.

(żms)/UM(mf)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
aku

Narzekacze wymarli?

rafał

Tak, w przeciwieństwie do trolli, którym się wszystko w Gliwicach podoba i dla których nawet smog to świeże, uzdrowiskowe powietrze, a wszechobecne korki, dziury w jezdni i hałas to zwykłe uroki miasta, na które nic nie można poradzić. A w ogóle to jest lepiej niż w Bytomiu, więc cieszmy się. W końcu jesteśmy lepsi od miasta z końca listy.

Troll

A gdzie Ty tu wyczytałeś, że nam się wszystko podoba? Po prostu widzimy szerszy aspekt poza narzekaniem. Tylko tyle i aż tyle

Precz z narzekaczami

No zleciały się gliwickie narzekacze….

Cookie Monster

Ta….. szybciej….. w Gliwicach

RamPamPam

I tu pojawia się pytanie. Kto wysoko postawiony codziennie korzystal z tego mostu,że nagle można wszystko skończyć przed terminem? Brak wody po zburzeniu starego mostu nie był problemem? CSI Gliwice że Slomskim na czele musi się tym zająć.

Jan

Nośność mostu zwiększy się do 50 ton. Chodzi o to, żeby TIR-y mogły tamtędy jeździć.

lunapark

Skoro tutaj kładkę zamiast mosteczkiem nazywa się mostem, to kiedy pierwszy remont gwarancyjny To też już wiedzą? Czy tylko zwlekają z ogłoszeniem bliskiej daty? Toż to słynny PRUiM i ZDM – tu nie ma miejsca na dobrą robotę.

kanalia52

W magistracie mówią, że jego remont jest przewidziany na styczeń 2020.

obserwator

Mam nieodparte wrażenie, że po ucieczce zygmunta do senatu.Nagle, pstryk, okazało się, że można skończyć szybciej most.Jak się chce to można.
Znając możliwości glajwickich budowlańców, okaże się,że jednak nie można skończyć budowy mostu, gdyż “jest zima”/ “jest za zimno”/ “jest zima”.

Olex

A rondo…..rondo tam mialo byc….zrobia rondo?

Krzysztof

Nie, będą kolejne światła :)

kanalia52

Zrobio, zrobio. Jak wigilia będzie w maju.

Imiu

9 melonów bo to będzie Most Zwodzony na korbę.