Motocyklista pędził po DTŚ prawie 160 km/h, łamał też inne przepisy. Kosztowało go to 1550 zł

Gliwiccy policjanci z grupy SPEED zauważyli w czwartek motocyklistę, który bardzo szybko wjechał Drogową Trasę Średnicową. Miało to miejsce w godzinach popołudniowego szczytu ruchu drogowego i wielu samochodów na wszystkich pasach jezdni.

Motocyklista na oczach policjantów rozpoczął pokaz skrajnego lekceważenia bezpieczeństwa na drodze. Drastycznie przekroczył prędkość i slalomem wyprzedzał inne pojazdy, często korzystając z pasa awaryjnego. Rajd pirata drogowego zakończyło dopiero spotkanie z nieoznakowanym radiowozem.

Szalony rajd ścigacza na zatłoczonej drodze zakończyło spotkanie z policjantami z grupy SPEED. Nieodpowiedzialny motocyklista w krótkim czasie naruszył kilka zasad bezpieczeństwa na drodze. Na odcinku trasy z ograniczeniem prędkości do 80 km/h jechał… 159 km/h! Policjanci zarejestrowali przekroczenie prędkości oraz inne “manewry” kierującego. Dla przykładu: ze skrajnego lewego pasa mężczyzna nagle przejechał trzy pasy ruchu i zjechał na pas zjazdowy z DTŚ.

REKLAMA

W czasie zjazdu z prędkością ponad 100 km/h jechał bez trzymania rąk na kierownicy. Każda zmiana pasa lub pasów ruchu była wykonywana bez kierunkowskazów oraz bez właściwego upewniania się, czy taki manewr jest możliwy.

Po zatrzymaniu motocykla okazało się, że 34-letni kierujący nie miał przy sobie żadnego dokumentu i jechał ubrany jedynie w szorty i koszulkę z krótkim rękawem, bez rękawiczek.

Mężczyzna oświadczył policjantom, że była to ostatnia jazda tą maszyną, ponieważ ją sprzedaje. W czasie kontroli mundurowi ujawnili nadmiernie zużyte opony motocykla. Zapytany, dlaczego jeździ na takich oponach, katowiczanin stwierdził, że nie będzie kupował nowych tuż przed sprzedażą pojazdu. Stróże prawa zatrzymali dowód rejestracyjny jednośladu. Odzyskanie dokumentu będzie możliwe po doprowadzeniu maszyny do stanu używalności, co potwierdzi konieczny w takim przypadku przegląd techniczny. Katowiczanin będzie również musiał zapłacić za holowanie motocykla-niedopuszczony do dalszej jazdy pojazd pojechał na lawecie na policyjny parking.

Kierujący na miejscu przyjął 4 mandaty karne na kwotę 1550 zł oraz otrzymał 12 pkt karnych za przekroczenie prędkości, brak sygnalizacji zmiany pasa ruchu, brak wymaganego dokumentu w czasie kontroli i kierowanie pojazdem niesprawnym technicznie. (KMP Gliwice)

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
:)

Lubię, kiedy spec grupy mają taki sukces. To jak oglądanie dokumentu o zabiciu Eskobara. Ta ekipa działa już ładnych parę tygodni, ma rozpoznanie od lat, wygodne i szybkie samochody… To rzeczywiście jest wydarzenie, trzeba powiadomić PiS, PO, KdGZF i SLD oraz miejskie bojówki poprawiania miasta. OK, jest mega sukces i należą się peany, premie i dobra łycha… Niech mi tylko ktoś wyjaśni, z jakiego powodu dokładnie to samo, co opisano wyżej jest codziennością na miesjkich ulicach centrum, które są naszpikowane kamerami rejestrującymi prędkość, a przed monitorami siedzą sowicie przez nas opłacani funkcjonariusze/lub/i/leszcze bez kompetencji wynajmowani na umowę-zlecienie, którzy od wejścia… Czytaj więcej »

Zielny

To jest nic w porównaniu z wyczynem policjanta ze specjalnej grupy “Speed”, który po krótkim pościgu na rowerze (!!!) dogonił i zablokował w Rybniku uciekające porsche. 40-letni kierowca auta złamał zakaz wjazdu, korzystał z telefonu i dodatkowo miał odebrane prawo jazdy. To są trzy bardzo popularne wykroczenia, za które policja w Gliwicach w ogóle nie karze. A nie karze, bo jej nigdzie nie ma. Za to jest coraz więcej chamstwa.

:)

Czytałem o nim. Świetny gość zasługujący na medal. Niestety gliwicka drogówka słynie tylko z afery łapówkarskiej i talentu niewidzialności, więc nie ma się czego spodziewać w kwestii poprawy porządku na ulicach.

mbobby

Nic dodać. No i tępienie jazdy na zderzaku na okolicznych torach.

rewinsky

*****

idk

Daj spokój

Perez

Takie wypowiedzi powinny byc zglaszane odpowiednim sluzba. Rozumiem ze @24gliwice.pl sie tym zajmuja?

ktosiek

Sądząc po opisie, zaskakujące jest to, że sprawa skończyła się tak błaho – taki bandyta drogowy powinien stracić prawo jazdy a sprawa powinna oprzeć się o sąd. W naszym kraju sytuacja da drogach nie zmieni się jeśli nie zwiększy się ilość kontroli drogowych oraz kwoty mandatów.

Anka

Motocykluści u nas to jest wiocha do kwadratu i przeżytek myśli sobie taki na używanym “ścigaczu” że jak wybebeszy tłumik i sypnie z rykiem to budzi podziw i uwielbienie ,nie wie że jest obiektem kpin i politowania jako biedny ludek potrzebujący współczucia .Na zachodzie Europy na o wiele lepszych maszynach jadą normalnie w ruchu jak inni a nie po to żeby szpanować ,ale to już następne pokolenie bo temu z komuny to nie grozi.

Anka

Przepraszam wszystkich motocyklistów dla których motocykl jest pasją lub zwyczajnym środkiem transportu natomiast. ci ścigający się po ulicach miast wszystkich narażają na niebezpieczeństwo .

SGx3

Cienias w klapkach… Miał wyłapać komplet punktów, a tak tylko tuzin mu trzepnęli. No i teraz zero rispektu u ziomali z tauzena. Czas na hulajnogę elektryczną – w tej dziedzinie rozwinie skrzydła.

mieszkaniec

jeb.. sk.. na nie żal .. szkoda że nie zabrali ch.. prawa jazdy. Pier.. ny klaun jeszcze udaje że to takie zabawne że sprzedaje motor.

Best707

Wszystkie skrzyżowania na “średnicówce” bezkolizyjne, po trzy pasy w każdym kierunku i ograniczenie w okolicach Zabrza do 80 km/h i 70 km/h w pobliżu Katowic (i to na odcinkach kilku kilometrów). Tam gdzie nie ma dodatkowych ograniczeń jest dla tej drogi standardowe 100 km/h – na tej drodze powinno być tak jak na autostradzie ograniczenie do 140 km/h !!! Inaczej grupa SPEED zakupionymi za nasze pieniądze BM-kami będzie cały czas czesać kasę do budżetu państwa – to jest prawdziwa patologia!!! Niech łapią tych, którzy stwarzają prawdziwe zagrożenia w ścisłym centrum miasta, tam gdzie są przejścia dla pieszych, przed szkołami i… Czytaj więcej »

LexDuraLex

No nie ma obowiazku posiadania przy sobie papierow? Od kiedy? Nie ma? Zwracac kase i punkty… Ale migusiuniem.

Rafał

cieniutko kolega jechał . Jak czytam wypociny tego pismaka to podniecać się modą tylko kierowcy puszek i Pedryle na elektrycznych hulaknogach . Jak ktoś ma pojęcie jakie kolwiek o Motocyklach to wali bekę tak jak ja teraz. Grupa SPEED Hahaha oni jadą 250km/h i koniec!

janusz

Od tego jest autostrada, żeby dało się pociągnąć. Poza tym przekroczył tylko o 20 km/h. W wielu krajach na autostradach nie ma limitow

Zeflik

W d….. byłeś i g…. wiesz.

Imiu

dobrze sprzedał i nie ma nikogo w Państwówce albo po prostu ma wyjechane na Prawo i Sprawiedliwość w Polsce XD
Przynajmniej uczciwie przyznał się do wariactwa i nie unikał odpowiedzialności jak Ci z POPISu.
Brawo dla Policji i dla Świra.

VAkk

Chyba masz problem ze sobą kolego?

Imiu

warto czytać ze rozumienie a nie negatywnym nastawieniem