Można już składać wnioski do Gliwickiej Inicjatywy Lokalnej. Są pewne warunki ich realizacji

Od 30 kwietnia gliwiczanie mogą zgłaszać wnioski na realizację zadania publicznego w ramach Gliwickiej Inicjatywy Lokalnej. Stwarza ona kolejną możliwość bezpośredniego współdziałania miasta z mieszkańcami i szansę czynnego uczestniczenia gliwiczan w życiu samorządu lokalnego.

Na wsparcie zadań wybranych do realizacji w aktualnej edycji zaplanowano łącznie 3 mln zł z budżetu miasta, w tym na zadania inwestycyjne 2,5 mln zł, a na pozostałe zadania 0,5 mln zł.

Szansę na zakwalifikowanie do realizacji w 2020 roku (i w kolejnych latach dla zadań wieloletnich) mają wnioski zgłoszone do Urzędu Miejskiego do 28 czerwca.

Będą one mogły być poddane pełnej, dwuetapowej ocenie, zgodnie z kryteriami określonymi przez Radę Miasta Gliwice. Zostanie ona przeprowadzona do 30 sierpnia.

W przypadku wniosków zgłoszonych po 28 czerwca, ocena stanowiąca podstawę wyboru zadań do realizacji zostanie przeprowadzona w 2020 roku. Te wnioski mogą być ujęte w budżecie miasta na 2021 roku (i na lata kolejne dla zadań wieloletnich).

Formularz wniosku: 2019_formularz Gliwicka Inicjatywa Lokalna

Wnioski można składać m.in. w wersji papierowej w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Gliwicach przy ul. Zwycięstwa 21 lub w filii Urzędu Miejskiego przy ul. Jasnej 31A oraz elektronicznie, przesyłając na adres e-mail: boi@um.gliwice.pl.

Podstawowym aktem prawnym regulującym na poziomie kraju kwestię inicjatyw lokalnych jest ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Zgodnie z przepisami, Gliwicka Inicjatywa Lokalna w szczególny sposób promować ma bezpośrednie zaangażowanie wnioskodawców w realizację zadań publicznych. Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły, które muszą mieścić się w katalogu zadań wskazanych we wspomnianej powyżej ustawie. Aby ubiegać się o wsparcie miasta dla inicjatywy lokalnej, konieczne jest włączenie się wnioskodawców w realizację zadania. Można zadeklarować świadczenie pracy społecznej, świadczenia pieniężne lub rzeczowe.

(żms)/MSI
fot. ŁG/24gliwice.pl

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
maTma
maTma

“Stwarza ona kolejną możliwość bezpośredniego współdziałania miasta z mieszkańcami i szansę czynnego uczestniczenia gliwiczan w życiu samorządu lokalnego.” Pfff… Ale się uśmiałam… naprawdę, dowcip roku.

black_horse
black_horse

To miasto współdziała z mieszkańcami w jakiejś dziedzinie ? A możne chce współdziałać ? No chyba padnę.

Imiu
Imiu

Pasożytniczo działa więc nie można powiedzieć że nie działa.

krzysztof
krzysztof

Stwarza ona kolejną możliwość bezpośredniego współdziałania miasta z mieszkańcami i szansę czynnego uczestniczenia
LUD WAM DZIĘKUJE I PADA NA RYJ Z RADOŚCI

KK
KK

Lud jest ciemny bo nie wymaga i nie przeciwdziała. Żeby nawet o siebie nie zadbać tylko czekać aż dyktator palcem kiwnie albo nie to rzygać się chce na taką głupią społeczność.

Imiu
Imiu

Na “mojej” dzielnicy już 3 czy nawet 4 raz siłownie stawiają od nowa w tym samym miejscu (starą zabierają, nową stawiają).
Hmm…tak po Gliwicku, zawsze to “nowa” inwestycja, w końcu na lepsze XD
Baa, najlepsze są szkolenia z nordic walking (spacerek z kijkami) lub szkolenie chóralne a nawet i odnawianie krzyża przydrożnego czy kapliczki od 50 000.00 PLN do nawet 160 000.00 PLN w ostatnim roku.
Może tym razem głosujący i dający pomysły wesprą układanie kostki na odwrót tak by frezów nie było, przynajmniej coś pożytecznego by z tego wynikło ale, na to będzie osobna inwestycja, zapomniałem:-/
Powodzenia głosującym i pomysłodawcom ;-D

ja234
ja234

Glajwicka inicjatywa w glajwicach… by mieszkańcy mogli zgłaszać swoje pomysły?po co, na co? urzędasy i tak to zignorują.Poza tym jest przecież ten superaśny budżet obywatelski…aaaaa no tak, projekty obywatelskie też są ignorowane przez urzędasów.Czyli kolejna ściema po glajwicku.Jaja jak berety.(15:58)