“Czujemy się niewysłuchani i to nie jest problem ostatnich tygodni”. Happening pod magistratem (TV)

Kilkadziesiąt osób zebrało się w środę po południu pod Urzędem Miejskim w Gliwicach na happeningu “Mury Jerycha Gliwice”. Celem wydarzenia była integracja lokalnych aktywistów, a także nakłonienie władz miasta do dialogu z mieszkańcami.

 
Przynieśli wuwzele, nagłośnienie, instrumenty i teksty piosenek – gliwiczanie zebrani na skwerze Doncaster chcieli zrobić hałas i… to im się udało. Na miejscu zjawili się przedstawiciele grup Ratujmy Wilcze Doły, Zielone Gliwice, Ratujmy Lipy, Łabędy nie fabryka, Szobiszowice, Nic o nas bez nas, działkowcy, Energia dla Gliwic, środowisk artystycznych, a także mieszkańcy, którym sprawy dotyczące miasta leżą na sercu.

Czujemy się niewysłuchani przez zarząd (miasta, red.) i to nie jest problem ostatnich tygodni czy miesięcy, ten problem narastał przez lata

– mówi Justyna Dziuma, organizatorka wydarzenia.


To jest surrealistyczny integracyjny happening miejski o wdzięcznej nawie “Mury Jerycha”. Celów jest wiele. Najważniejszym celem jest to, żeby ludzie, którzy robią coś dla Gliwic poznali się w realu, bo bardzo wiele grup współpracuje ze sobą, ale na poziomie do tej pory facebookowo-cyfrowym. Nie widzieli się po prostu do tej pory, a poznanie bezpośrednie to jest podstawa jakichkolwiek dalszych działań, to jest pierwszy cel. Czyli powiedzmy taki relaks, dla nich, dla nas, integracyjny, no a przy okazji symboliczne działania, dęcie w te wuwuzele w zastępstwie trąb jerychońskich, żeby unaocznić, że ten dialog jest potrzebny, żeby się urząd nie bał z nami rozmawiać, bo my nie gryziemy i chcemy dobrze – podsumowuje organizatorka.

(żms)
wid. ŁG/24gliwice.pl

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
mieszkaniec

Ekipa fajna, zorganizujcie się ludzie i w kolejnych wyborach przepędzimy sitwy partyjne, miastem powinni zarządzać ludzie którym się chce i którzy nie robią tego wyłącznie dla kasy (może to naiwne myślenie).

CHCEMY DOBRZE !!!

No bardzo ambitny program ! dla prawie 200 tyś. miasta.
Nic tylko SIĘ cieszyć, że są w Gliwicach tacy wybitni intelektualiści, którzy dla tego miasta chcą zrobić – COŚ !

PTASZETA ZA WYSOKO A MNIE...

SAMOTNEJ ŹLE … w zwiazku z tym przyszłam do Urzędu Miasta aby mnie wysłuchał !
INFATYLIZM I ŻENADA !

lol

akurat różne “stokrotki” siedzą tam gdzie było jak zawsze

Byle było jako tako

Ci “wybitni” akurat są u władzy od kilku dekad. Obejrzyj sobie obrady sesji rady miasta, to będziesz miał przegląd elity intelektualnej miasta.

KORAL

A Kajtek to zaczął kampanię prezydencką. Wielki Architekcie uchowaj nas od tego osobnika. Szukajmy nowych twarzy nie związanych ze starym układem,

wykop

Ja też zrobiłem coś dla Gliwic…wyprowadziłem się!

Paszport

Dumny zabrzanin?

Fiku Miku

Cyt.: “Czujemy się niewysłuchani i to nie jest problem ostatnich tygodni”. Problem jest gdzie indziej. Żeby zostać wysłuchanym to trzeba przyjść w czasie, gdy w UM jest przynajmniej prezydent.

SS3

Prezydent RP czy uni?

Anty Obserwujacy

GORNIG Kajetan . w tym tłumie i wszystko jasne , odtrącony “zawodowy” działacz ;P

Cliper

Protesty = zero konkretnych pomysłów

WD-40

Pomysł jest taki żeby nie było powodów do protestów.

Obserwując

Chodzi o wywalenie urzędasów.Potem zatrudnienie nowych,mertorycznych pracowników,rozpisanie wyborów na nowego prezydenta i radnych.

lol

zwykli pracownicy w UM chyba mało zarabiają i robią co im każą dopasowując się wizualizacji pewnego guru od wizualizacji

Sasiad

Ludzie co z Wami jest nie tak? Kilka osob nie godzi sie z tym ze: – rzad za zezwoleniem zarzadu miasta chce Wam postawic pod nosem fabryke syfu, metali ciezkich, siarczkow, kwasow i wszystkich mozliwych substancji szkodliwych i to o wielkosci takiej ze bedzie widac ja z kosmosu – zarzad miasta wycina wszystkie mozliwe chaszcze, skwerki i przydrozne drzewa i pozwala patodeweloperom pchac bloki w miejsce kazdego kawalka trawnika – zarzad daje milionowe odprawy zarzadom spolek-krzakow przepierniczajacych wczesniej miejski majatek – rada miasta uchwala ciagle podwyzki wszystkich mozliwych oplat – zarzad chce zabrac ludziom ogrodki dzialkowe, w celu ochrony hali… Czytaj więcej »

SS3

Ale przecież ksiudz mówił, że należy nadstawić drugi policzek.

Bez jaj

Polacy i społeczeństwo obywatelskie? Wpływające na samorząd i rozumiejące co się wokół nich dzieje?
Dobre sobie.

sceptyczny

Justyna Dziuma już kładzie podwaliny do udziału w następnych wyborach samorządowych, jako kandydatka na radną. Taki sposób na pasożytnicze życie kosztem podatnika. Są jeszcze inne panie, te od czarnych błyskawic.

Szczery

Czyli z każdej z wymienionych grup przyszło po ok 5-8 osób – no jakoś słabo to wyglądało – tak 5 razy za mało ludzi by do kogokolwiek trafiło :(

Szczerbaty

Widac maja malo liczne rodziny

CMD

Każdy powód jest dobry żeby krytykować, jeśli akurat się ma w planie krytykować :)

black_horse

Tak jak jestem jak najbardziej z protestującymi, ponieważ mają całkowitą rację, tak pora na ;przeprowadzanie takich akcji jest zupełnym nieporozumieniem. Rzeczywiście odbiorcą tego wydarzenia były mury jerycha-urzędu. Dodatkowo warstwa styropianu dodatkowo tłumiła odgłosy do i tak pustego wnętrza urzędu.

SS3

Pora była dobra, tylko miejsce złe – protest pod domami władzy przyniósłby wymierniejszy skutek niż nawet całodzienne budzenie pod urzędem.

Pyjter

Ludzie. Chcecie protestować i komentować a nawet nie wiecie wobec kogo adresować akcję. Nie ma czegoś takiego jak Zarząd Miasta! Już dawno zlikwidowano taki organ samorządu. I cały wasz protest o d… rozczaś. Główna prowodyrka nawet tego nie wie. A może to czysta prowokacja? Bo przecież Kajtek zna się.

pablo_b

A kiedy ten nasz wspaniały urząd się w końcu otworzy? Czy już do końca życia będą dostawać pieniądze za nic.

Gliwiczanin

Wszyscy przeciwnicy rozwoju miasta w jedym miejscu o tej samej porze. DTŚ – protersujemy, A4 – protestujemy, rozbudowa strefy ekonomicznej – protestujemy, obwodnica – protestujemy, rozbudowa lotniska protestujemy, poldery – protestujemy… Gdyby zostali wysłuchani Gliwice byłyby na poziomie rozwoju Świętochłowic. Najlepsze co mogą zrobić władze miasta, to konsekwentnie nie słuchać tego rodzaju protestujących. Pozdrawiam serdecznie :)

Coś ci się pomerdało

Bezmyślne nadużywanie sprzętu budowlanego, to nie jest żaden rozwój.

Janda

Bardzo fajne wydarzenie i bardzo adekwatna biblijna symbolika. Czas dziadersów mija także w Gliwicach.

666

Naliczyłam 18 komentarzy, niezła grupa jak na początek. Krytykujecie, więc napiszcie co sami osiągnęliście w sprawach dotyczących spraw naszego miejsca zamieszkania.

Aga

A ja głosowałam i będę głosowała na naszego Prezydenta Adama Neumana. To taki polski Elon Blask. Kilku krzykaczy nie zagłuszy niewątpliwych osiągnięć tego wizjonera. Mamy lotnisko, Amazona, będziemy mieli najnowocześniejsze boisko treningowe w Europie, mamy najnowocześniejszą halę widowiskowo-sportową. Teraz pracuje nad przezwoitym szpitalem i oczyszczeniem Kłodnicy. Podobno też całym sercem wspiera rozwój turystyki rowerowej czego przykładem Gliwicki Rower Miejski i odcinek trasy roweeerowej do Sośnicy. Lada chwila będzie Centrum Przesiadkowe! No czego ci protestujący się czepiają. Nie rozumiem

Obserwując

I bardzo dobrze.Urzędasów trzeba przegonić.Wywalić z pracki nojmana i radnych,niech idą pracować na produkcji,zobaczą jaki miód serwują suwerenowi glajwickiemu.

Potas

Tydzień bez protestu i manifestacji w Gliwicach najwidoczniej jest tygodniem straconym.