Muzyczny Podwieczorek w Willi Caro. Zagrają wczesne kwartety smyczkowe Beethovena

Cztery zdolne instrumentalistki 2 grudnia zaprezentują gliwickim słuchaczom znakomite utwory Ludwiga van Beethovena i Antonina Dvořáka. Koncert Al Pari Quartet odbędzie się w zabytkowym wnętrzu Willi Caro.

Kwartet smyczkowy to jeden z najpopularniejszych utworów muzyki kameralnej. Podczas gliwickiego koncertu Al Pari Quartet sięgnie zarówno do utworów z okresu rozkwitu tej formy – klasycyzmu, jak i romantyzmu.

W zespole występują dwie skrzypaczki, Marta Lucjan i Alicja Miruk-Mirska; altowiolistka Magdalena Maier i wiolonczelistka Elżbieta Rychwalska.

Artystki są związane z Akademią Muzyczną w Katowicach, a Alicja Miruk-Mirska to gliwiczanka, która z wyróżnieniem ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia w naszym mieście. Poza wieloma nagrodami na konkursach muzycznych ma też na koncie współpracę z Gliwicką Orkiestrą Kameralną.

W programie koncertu są wczesne kwartety smyczkowe Beethovena

– Czwarty utwór tego cyklu w ulubionej przez kompozytora patetycznej tonacji c-moll łączy kameralny skład z prawdziwie symfonicznym rozmachem i mocą brzmienia – mówi Piotr Oczkowski z Klubu Inicjatyw Kulturalnych.

Al Pari Quartet wykona także najsłynniejszy kwartet smyczkowy Dvořáka – F-dur, nazywany „Amerykańskim”.

Organizatorem Podwieczorku muzycznego w Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8a) jest Klub Inicjatyw Kulturalnych. Bilety w cenie 12 i 16 zł można kupić w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (ul. Dolnych Wałów 3, godzina 10:00–18:00), będą także do nabycia przed koncertem.

Niedziela, 2 grudnia, godzina 16:00, Willa Caro, ul. Dolnych Wałów 8a.

(żms)/UM(mm)
fot. materiały organizatora

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Imiu
Imiu

za niemca był tam Burdello Boom Boom albo pomyliłem Wille w Gliwicach XD

ja234
ja234

Wielokrotnie je (utwory) słyszałem.Wspaniałe.