MZUK porządkuje zieleńce i serwisuje fontanny. Niektóre ruszą jeszcze przed świętami

Nadejście wiosennej aury skłoniło MZUK do zadbania o polegające mu tereny. Parki, skwery, zieleńce, place zabaw – na wszystkich tych obiektach prowadzone są prace porządkowe. Niebawem uruchomione zostaną fontanny.

Aktualnie trwają prace porządkowe jak również wykonywane są drobne naprawy. Sukcesywnie wymieniany jest piasek na terenach placów zabaw, odnawiane są ławeczki na skwerach i w parkach a gliwickie fontanny przechodzą okresowy przegląd.

Koniec kwietnia to początek sezonu na fontanny. Najwięcej pracy wymaga obiekt znajdujący się na terenie placu Piłsudskiego.

Fontanna uruchomiona zostanie tuż przed długim majowym weekendem. Chwilę wcześniej, jeszcze przed świętami, będzie można podziwiać działające fontanny – przed Urzędem Miejskim, Neptuna na Rynku oraz Chłopca z Łabędziem.

Z początkiem maja uruchamiane będą kolejno pozostałe wodotryski na placu Krakowskim, Radiostacji i przy Zameczku Piastowskim. Do Parku Szwajcaria wróci także pływająca fontanna, która pojawiła się po raz pierwszy w ubiegłym roku.

MZUK sadzi drzewa

Wciąż usuwane są skutki wichury jaka przeszła przez miasto na początku marca. Równorzędnie trwają prace porządkowe na zieleńcach i skwerach tj. zbieranie i wywóz śmieci, wygrabianie liści, zamiatanie alejek.

Odbywają się także nasadzenia drzew i krzewów na skwerze przy ul. Tuwima, na placu zabaw przy ul. Jagiellonki oraz przy ul. Kłodnickiej.

Po okresie zimowym wykonywana jest renowacja zniszczonych, wydeptanych czy rozjeżdżonych przez samochody trawników. W wazach i kwietnikach pojawiają się wiosenne rośliny takie jak bratki i primule. Przy nasadzonych jesienią drzewkach wymieniane są poniszczone paliki. Dodatkowo trwają prace polegające na odchwaszczaniu i nawożeniu roślin.

(żms)/MZUK Gliwice
fot. arch.24gliwice.pl

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Szok niedowierzanie
Szok niedowierzanie

A ja dzisiaj jadąc do pracy (auteczkiem oczywiście) zauważyłem wokół dwóch studzienek obwódki z nowego asfaltu i po przejechaniu po nich nie było łup łup!!! Dacie wiarę?

Fiku Miku
Fiku Miku

@Szok niedowierzanie. Zapraszam na ul. Andersa gdzie kończy się remont. Jest po staremu czyli według norm z czasów dinozaurów. Studzienki z klasycznym “przytupem”. Brawo Wy! (drogowcy).

Imiu
Imiu

malowanie Lwa za 50 000.00 PLN netto to i czas na pucowanie fontanny która już kilka razy była odnawiana za większe kwoty. Piasek z Sahary też tani nie jest, pewnie już jedzie przez biegun na saniach a później po dnie oceanów i mórz.

Wilk
Wilk

A w WILCZYM GARDLE kiedy odbudowa fontanny??? Raczej mieszkańcy nie mają liczyć na CUDA. kiedyś to była piękna DZIELNICA. WILK POZDRAWIA i ZAPRASZA na spacer :-)

ja234
ja234

Mieszkańcy sami sobie muszą zorganizować odbudowę fontanny.Zebrać fundusze, zorganizować firmę, projekt fontanny i już.Nie liczcie na miasto.(17:05)

Imiu
Imiu

Modernizacja diabełków w 2016r kosztowała mieszkańców ponad 130 000.00 PLN netto, a zobacz ile wcześniejsze nie tak dawno modernizacje kosztowały a było ich sporo. Więc taka fontanna w Wilczym Gardle wyniesie pewnie z koszt czterech domów pod klucz a to tylko jedna fontanna, dwie ławki obok to pewny koszt średniej klasy samochodu dlatego lepiej siedzieć na trawie albo betonie XD

ja234
ja234

Pewnie jakieś drzewo do wycięcia się znajdzie…jakoś im zawsze po drodze z cięciem drzew…(17:04)

Ogarek
Ogarek

To tak jakby ktoś napisał, że jego sukcesem po ośmiu latach podstawówki jest umiejętność pisania i czytania. Brawo dla MZUK jest się czym chwalić, a może brawo portal, że taki “spostrzegawczy”. Oby MZUK nie zapomniał w tym sezonie o ul. Daszyńskiego gdzie wzdłuż jezdni posadzonych róż to prawie nie widać i marnieją obrośnięte trawą, która je obrasta a najczęściej przerasta.

gmG
gmG

Dodam do tego pięknie zarośnięte chodniki

Lasek
Lasek

Za stan chodników i zieleń przy drogach nie jest odpowiedzialny MZUK.

Stokrotka
Stokrotka

Tymczasem plac Grunwaldzki sprzątały dzisiaj dzieci wieszając informacje, aby nie zanieczyszczać zieleni i nie wyrzucać gdzie popadnie niedopałków i kapsli. Na „Grunwaldzie” MZUK pozbył się wielu koszy na śmieci i tak nierozsądnie rozmieścił pozostałe, że plac jest stale zaśmiecony. MZUK sam sobie robi niepotrzebną prace nierozsądnymi decyzjami, a wystarczy tak niewiele. Latarnie też są zapomniane – niektóre nie świecą, klosze nieczyszczone od lat dają słabe światło, a jeden jest całkowicie popękany. Wstyd wizerunkowy dla
Miasta i Zakładu !!!

Stokrotka
Stokrotka

Thx:)

olo
olo

Zwykle czynności a jest o nich artykuł :)

Cookie Monster
Cookie Monster

No bo zwyklosc w dzisiejszych czasach, a szczególnie w Gliwicach, to rzadkość

Ogarek
Ogarek

Bo my się cofamy, niektórzy z powrotem na drzewo. Po prostu dekadencja.

krzysztof
krzysztof

frankiewicz pęka z dumy jakim to jest dobrym gospodarzem napisze do gazet i znowu dostanie statuetkę dla najlepszego……………………………….. a i premia wpadnie za zwykłą robotę.