Na lotnisko w Pyrzowicach dojedziemy już za 14 złotych. Ruszają nowe linie autobusowe

Na to połączenie autobusowe wiele osób oczekuje od dawna. 13 listopada uruchomione zostaną 4 ekspresowe linie lotniskowe. Bilet dobowy, uprawniający do przejazdu nimi, będzie kosztował 14 zł.

KZK GOP poinformował o terminie, w którym zaczną kursować linie lotniskowe. Ich przystanki zostały zlokalizowane w takich miejscach, aby pasażerowie mogli wysiąść jak najbliżej hali odlotów i przylotów.

Osoby zmierzające na lotnisko będą wysiadać z autobusu bezpośrednio pod terminalem A. Z kolei autobusy jadące w drugą stronę, będą odjeżdżać ze stanowiska zlokalizowanego w bezpośrednim sąsiedztwie terminalu C.

Cztery linie połączą osiem miast Metropolii

Przypomnijmy, że Metropolia uruchomi cztery ekspresowe linie lotniskowe, które będą łączyć wszystkie pięć podregionów GZM z Międzynarodowym Portem Lotniczym Katowice Airport.

Trzy z nich będą kursować przez całą dobę, zapewniając częstotliwość odjazdów od pół godziny w ciągu dnia do półtorej godziny – w nocy.

Natomiast w przypadku linii tyskiej – za dnia pasażerowie będą mogli dojechać na dworzec PKP w Katowicach, korzystając z szybkiego i wygodnego połączenia kolejowego ze stolicą Metropolii, zaś w nocy, gdy pociągi nie kursują, pasażerów na lotnisko dowiezie tyska linia lotniskowa, która będzie skomunikowana z autobusem AP3.

Rozkład jazdy czterech metropolitalnych linii lotniskowych

AP1: kursuje raz na godzinę od 2:00 do 23:00 i raz na około półtorej godziny od 23:00 do 2:00.

Trasa: Gliwice Plac Piastów – Zabrze Multikino – Bytom Karb – Piekary Śląskie Szarlej Kaufland – Pyrzowice Port Lotniczy (szacowany czas przejazdu: 66-74 min).

Gliwicka linia AP1 w kierunku Pyrzowic zatrzyma się na stanowisku 5 na Placu Piastów. Więcej informacji oraz szczegółowy rozkład znajduje się pod linkiem. Rodzaje biletów jednorazowych i okresowych, uprawniające do przejazdu liniami lotniskowymi są szerzej przedstawione w zakładce Lotnisko na stronie KZK GOP.

AP2: kursuje raz na godzinę od około 5:00 do 22:00.

Trasa: Katowice Dworzec – Katowice Sokolska – Katowice Strefa Kultury – Sosnowiec Dworzec PKP – Będzin Stadion – Pyrzowice Port Lotniczy (szacowany czas przejazdu: 57-67 min).

AP3: kursuje raz na godzinę od 3:00 do 22:00.

Trasa: Katowice Dworzec – Pyrzowice Port Lotniczy (szacowany czas przejazdu: 46-52 min).

AP4: kursuje raz na godzinę od północy do 5 rano.

Trasa: Tychy Dworzec PKP – Katowice Giszowiec Osiedle – Katowice Dworzec (szacowany czas przejazdu: 31-32 min).

(żms)/mat. prasowe

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Wagabondo
Wagabondo

Ekspresowa linia 74 minuty (jak dobrze pójdzie) Koszt rodziny 14 zeta razy 4 =56 zł. Toboły do autobusu. Toboły z autobusu.Brud ,smród,brak klimy. Sorry .Nie. Dziękuje. Pojade taksówkami tymi które mafia taksówkowej nie pasują., które podpalają………………….Tej lini autobusowej wróżę życie około 4 miesieczne

The Tiger@
The Tiger@

Jest to dodatkowa opcja – może znaleźć korzystających, zwłaszcza tych, którzy jadą sami. Taksówka 100PLN. A jak się ma własny samochód to można skorzystać z parkingu i wychodzi paliwo / amortyzacja (100km) + parking (np. poza lotniskiem 60 PLN za tydzień).

greg70
greg70

A ja z “mojego” biura podróży parking mam free.

rysiek
rysiek

@waginabondo. spod ciemnej gwiazdy trzeba było uczyć się czytać ze zrozumieniem a nie pić wino w chaszczach. Autobusy z 2018r, wifi, klima a zapłaciła za to Metropolia GZM, nie jednorazowo a na 3 lata.

Wagabondo
Wagabondo

@rysiek Właśnie napisałem komentarz (jak sadze ze zrozumieniem)bom praktyk nie teoretyk.
Napisałem po analizie rozkładów jazdy autobusów. I tu zagadka dla ciebie Rysku. Ile autobusów Metropolia GZM musi uruchomić aby zabezpieczyć tymi jak napisałeś z 2018 roku z WIFi i klimą tak rozbudowane rozkłady jazdy

kolega
kolega

@Wagabondo
Gdybyś rzeczywiście jeździł “taksówkami tymi które mafia taksówkowej nie pasują., które podpalają………………….” to byś wiedział, że też oszukują…..

AMF
AMF

Nie wiem czy oszukują, wiem że piracą.

doti
doti

super…od dawna czekam…

Kk
Kk

Czego się burzyciel? Przecież linia lotniskowa nie jest dla nikogo obowiązkowa. Jest dodatkowa opcja dotarcia na lotnisko i bardzo dobrze. Cena nie jest zla (ale i tak większość by chciała wszystko za darmo), czas przejazdu jak na ilość km też ok. Pozdrawiam wiecznie ze wszystkiego niezadowolonych.

AMF
AMF

Bardzo dobrze, że jest taka opcja, jeszcze lepiej jak będzie połączenie kolejowe, tylko…
czy to, że transport na lotnisko JEST LEPIEJ ZORGANIZOWANY niż transport wewnątrz i między – miastowy na terenie GOP to coś normalnego? No chyba nie, dla mnie to wręcz chore!

ja234
ja234

Bardzo dobrze. W końcu.

greg70
greg70

A na gliwicką strefę jak autobusy nie jeździły tak nie jeżdżą. Mówię tu o skomunikowaniu całego miasta.

erich
erich

Ręce opadają. Ludzie na lotnisko dzieci do 16 roku dojadą za friko, a młodzież starsza i emeryci za 50 % a poseł biedny za darmo. Uczcie się kalkulować przejazdy a nie posyłać bzdur w eter bezmózgowce

AMF
AMF

No i proszę kierunek jasny: won z Ojczyzny za granicę, dojeżdżając do pracy w kraju na taki “luksus” (będący normą w cywilizowanych krajach) jak takt komunikacji nie masz co liczyć – byłeś, jesteś i będziesz gorszym sortem, na nic poza okresowym połechtaniem pustymi obietnicami nie masz co liczyć. Co jeszcze lepsze zwykły 24h kosztuje 16zł!!

PS: bagaż w cenie?

kolega
kolega

@AMF
Przetłumacz proszę na polski twój bełkot

AMF
AMF

Znaj mą łaskę:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Takt_(transport)
Doucz się zamiast popisywać głupotą.

erich
erich

Na tym bilecie można jeździć 24 h tramwajami, trolejbusami i autobusami po całej pięknej śląskiej wyżynie ukrytej (zakamuflowanej )niemieckiej mniejszości polskiej . Dla 70+ przejazd funduje władza ludowa . hi hi hi ha ha itd. itp