Na terenie miasta instalowane są kolejne ozdoby świąteczne. W tym roku pojawią się też nowości

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Na Rynku trwa Gliwicki Jarmark Bożonarodzeniowy, w toku jest świąteczne dekorowanie miasta. Świetlne ozdoby pojawiają się w dzielnicach, na początku grudnia rozpocznie się zdobienie ul. Zwycięstwa.

Ozdobione są już latarnie w parku w Bojkowie, Wilczym Gardle, na skwerach Nacka i Dessau, na Koperniku i w parku Szwajcaria. Lada dzień iluminacje zostaną podłączone i zaczną świeci świątecznym blaskiem. Rozpoczęto już montaż lubianej przez gliwiczan choinki przy ul. Dworcowej, a na początku grudnia ruszą prace przy ustawianiu 20-metrowej choinki na skwerze nad DTŚ.

Choinka na skwerze nad DTŚ w 2018 roku

W tym samym czasie zamontowane zostaną także pozostałe ozdoby świąteczne – 10-metrowa choinka przy fontannie z trzema tańczącymi faunami, zdobna w 15 tys. światełek gigantyczna, 4,5 metrowa bombka na skwerze przy Urzędzie Miejskim, renifery przy ul. Dworcowej oraz las świetlnych drzewek na placu Krakowskim.

REKLAMA

Bombka pojawia się co roku na skwerze Doncaster, fot. arch.24gliwice.pl

Tradycyjnie, około 6 grudnia przed Palmiarnią pojawią się ozdobne sanie z reniferami.

– Na przełomie listopada i grudnia nasi pracownicy dwoją się i troją aby zdążyć z montażem wszystkich ozdób świątecznych. Podzieleni na kilka ekip, jednocześnie montują ozdoby w różnych częściach miasta tworząc magiczny, świąteczny klimat – mówi Iwona Janik, rzecznik prasowy MZUK w Gliwicach.

Ciekawe ozdoby w kształcie migających choinek ozdobią gliwickie ronda, m.in. Księżycowe, generała Andersa, Lecha Kaczyńskiego i prof. Stanisława Fryzego. Ulice będą dekorowane sukcesywnie aż do przybycia świętego Mikołaja, czyli do 6 grudnia. Ozdoby będą nas utrzymywać w świątecznym nastroju do końca stycznia.

Nowości na gliwickich ulicach

W tym roku Wydział Przedsięwzięć Gospodarczych i Usług Komunalnych Urzędu Miejskiego w Gliwicach kupił 76 nowych dekoracji świątecznych. Nowe ozdoby będą montowane od początku grudnia na słupach oświetlenia ulicznego m.in. przy ul. Dworcowej i Pszczyńskiej. Kosztowały niemal 45 tys. zł.

Jak co roku część ozdób zostanie wynajęta. Koszt wynajmu i montażu ozdób świątecznych to ponad 145 tys. zł. Na gliwiczan czeka jeszcze jedna mała niespodzianka – przy ul. Zwycięstwa kolor świątecznych gwiazdek okalających latarnie zmieni się na turkusowy. Barwa oświetlenia będzie taka, jak na latarniach w Rynku.

(żms)/UM(mf)
fot. ŁG/24gliwice.pl

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
danka

ohydne sa te stozki ,w innych miastach sa zawsze piekne choinki

papa smerf

Te stożki są wyjątkowo smętne.

guy fawkes

A kiedy pojawią się nowe nasadzenia w miejscu wyciętych drzew, jak również w miejscu tych, które uschły po nasadzeniu, bo nikt nie zadbał o regularne podlewanie po posadzeniu?

Egon

Nie chciałbym wyjść na malkontenta, ale zrodziło się w mnie takie pytanie, czy nie dało by się poczekać z rozświetleniem tych ozdób przynajmniej do pierwszego dnia grudnia ?

Ikpol

Dlaczego ktoś tak zaprojektował te “płomyki” otaczające latarnie na Zwycięstwa, że z patrząc wzdłuż ulicy są niewidoczne, zdecydowanie ładniej by to wyglądało gdyby obrócić je o 90 stopni i wtedy uzyskało by się piękny efekt, który można by podziwiać idąc wzdłuż ul. Zwycięstwa.

papa smerf

„Barwa oświetlenia będzie taka, jak na latarniach w Rynku.” Tylko nie to, to oświetelnie jest brzydkie i kiczowate!

Smerf Maruda

Papo Smerfie, patrząc z drugiej strony, chyba lepiej, że zostaną utrzymane w jednej wariacji kolorystycznej? Będzie mniejszy misz-masz :)

papa smerf

Nie, nie lepiej. Jeśli coś jest brzydkie, to po co produkować tego więcej?

Cookie Monster

A co z emisją CO2 związaną ze świątecznym oświetleniem? Czy zimą efekt cieplarniany nie obowiązuje?

Psychoza maniakalna

Ogarnij się