„Na tropie gliwickich legend”. Rozpoczęły się zapisy na kolejny spacer po mieście

Czy wiecie, skąd wzięły się „diabełki” (i czy to na pewno diabełki?) przed Urzędem Miejskim, jak bawił się car Rosji w Gliwicach, gdzie Utopce grasowały nad Kłodnicą? Te i inne tajemnice Gliwic poznają uczestnicy spaceru znanego pod nazwą GPS. Uwaga: obowiązują zapisy.

 
Lepiej pospieszyć się ze zgłoszeniem, bo miejsca w wydarzeniu „Gliwice Poznane Spacerem” rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Wiadomości e-mail do organizatora (Centrum Kultury Victoria) na adres edukacja@ckvictoria.pl można wysyłać począwszy od 5 lipca. Spacer odbędzie się natomiast w niedzielę, 28 lipca. Rozpoczęcie o godzinie 10:00 na skwerze przed Urzędem Miejskim (ul. Zwycięstwa 21).

Ruszymy śladem legend, postaci z tajemniczych opowieści i bajek opowiadanych przez wieki. To spacer dla wszystkich, ale szczególne zaproszenie kierujemy do najmłodszych, ich rodziców, dziadków i opiekunów

– zapowiadają organizatorzy.

Przewodnikiem będzie tradycyjnie Kamil Iwanicki, badacz Górnego Śląska, a także twórca projektów regionalnych: Familoki, Gliwicka Mapa Tajemnic i Śląskie Stwory i Potwory. Od 6 lat oprowadza po Górnym Śląsku, a w ramach projektu „Familoki” stworzył 40 autorskich spacerów po koloniach robotniczych.

Jeżeli jesteś osobą ze szczególnymi potrzebami, chcesz wziąć udział w wydarzeniu i masz pytania w kwestii dostępności, skontaktuj się z nami, pisząc na adres kontakt@ckvictoria.pl lub dzwoniąc: 32 444 28 12 (wew. 14) do 24 lipca do godziny 12:00 – dodają organizatorzy.

Wydarzenie w serwisie facebook.com można znaleźć tutaj.

(żms)
fot. 24gliwice.pl

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
2 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze