Nadal gramy z Orkiestrą? Radni: “To społeczny fenomen” vs “Każdy kij ma dwa końce”

Przez lata jednoczyła Polaków mocniej niż mecze piłkarskiej reprezentacji Polski, ale od niedawna atmosfera wokół Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy gęstnieje

W tym roku ze wsparcia WOŚP po raz pierwszy zrezygnowała TVP. “Największa orkiestra świata” w najbliższy weekend zagra już po raz 25. Zapytaliśmy gliwickich radnych co sądzą o inicjatywie Jurka Owsiaka.

– Dla mnie to nie tylko największa akcja samopomocy w Europie, ale bardzo ważny społeczny fenomen, który przez wiele lat łączył ludzi we wspólnym, pozytywnym przedsięwzięciu

– ocenia Michał Jaśniok z Koalicji dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza. – W ostatnich latach atmosfera zaczęła się psuć, niestety. Chciałbym wierzyć, że będzie jak dawniej, choć to chyba dość naiwna perspektywa. Mam wielki szacunek dla darczyńców i wolontariuszy. To wielkie dzieło, w niczym nie umniejszające innych wielkich dzieł, np. Caritasu. Niech wszystkie dobre uczynki trwają długo. Do końca świata i o jeden dzień dłużej! – podkreśla Jaśniok.

– Każdy kij ma dwa końce. Nie podoba mi się, iż z idei WOŚP zrobiono momentami karykaturalne święto narodowe, z pana Owsiaka zaś narodowego bohatera

– komentuje Zbigniew Wygoda, lekarz i gliwicki radny PO. – Nie zgadzam się z często publicznie głoszonymi tezami, że gdyby nie wsparcie WOŚP, to ochrona zdrowia w kraju uległaby załamaniu. Z pewnością bardzo cenne było doposażenie szpitali w inkubatory dla noworodków czy przyrządy do badania słuchu u dzieci, bo tu braki były rzeczywiście spore i niedopuszczalne. Ale dokonane przez wszystkie lata działania WOŚP zakupy sprzętowe stanowią niewielki odsetek kwoty wydanej w ciągu kilku ostatnich lat – ocenia.

Daleki od entuzjazmu dla orkiestry jest też radny Bartłomiej Kowalski z Prawa i Sprawiedliwości.

– Uważam, że to indywidualna sprawa każdego kto chce pomagać, jednak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie udałaby się gdyby nie gigantyczne zaangażowanie finansowe samorządów, wojska, policji itd. Gdyby podliczyć koszty w skali roku, przelotów, przejazdów, honorariów dla zespołów i artystów to rzeczywiste wpływy WOŚP byłyby o wiele niższe – komentuje Kowalski.

– Uważam, że sama idea jest szczytna, ale warto też wspomnieć tu o Caritasie czy Szlachetnej Paczce, gdzie bez takiego szumu i gigantycznych kosztów można pomagać potrzebującym na dużo większą skalę

– mówi Kowalski.

ZOBACZ TEŻ:
"Apel był po prostu słaby" vs. "Jakby przyszła instrukcja z Warszawy". AD VOCEM o klonach i apelu smogowym

Nie jest tajemnicą, że PiS-owi z inicjatywą Jurka Owsiaka nie jest po drodze.
? Jeśli funkcjonariusz publiczny zaangażuje się w hecę WOŚP, niech nazajutrz składa raport o zwolnienie ze służby ? rzucił na Twitterze w ubiegłym roku poseł tej partii Stanisław Pięta.

Co ciekawe, krytyka WOŚP ze strony niektórych środowisk, nie odbija się negatywnie na wynikach zbiórki. Wręcz przeciwnie – w ubiegłym roku orkiestra uzbierała w skali kraju rekordowe 72 mln złotych. Rekord padł również w Gliwicach – 168 tysięcy złotych.

Rzeczywisty wkład mieszkańca Gliwic w akcję jest jednak większy, bo do ogólnego rozrachunku dochodzą koszty organizacji imprezy. Do współpracy ze sztabem każdego roku przyłącza się kilkadziesiąt instytucji, organizacji i firm prywatnych. Drobne koszty przygotowania imprezy pokrywają sponsorzy, ale główny zastrzyk gotówki pochodzi ze źródeł Miasta, czyli de facto kieszeni gliwickiego podatnika. W 2016 roku Magistrat wsparł Orkiestrę kwotą 50 tysięcy złotych.

– Każdy, kto widzi potrzebę wspierania akcji, może, a nawet powinien to z podniesioną głową i z przekonaniem o działaniu dla wspólnego dobra czynić. Ale apelowałbym o zdecydowanie mniej demagogii, a więcej zdrowego rozsądku w środowiskach zarówno popierających, jak i krytykujących WOŚP. Prawdziwa pomoc, to pomoc szczera, bezinteresowna, niesiona z potrzeby serca i chęci wspierania innych, a nie pomoc na pokaz, obwarowana warunkami – podsumowuje Zbigniew Wygoda.

W 24-letniej historii akcji, do naszego miasta trafił sprzęt medyczny o wartości blisko 900 tysięcy złotych.

Najwięcej urządzeń z charakterystycznym czerwonym serduszkiem, pojawiło się na Oddziale Fizjologii, Patologii i Intensywnej Opieki Medycznej Noworodków w Szpitalu Wielospecjalistycznym przy ul. Kościuszki 1. Są tu m.in. nowe inkubatory, aparat USG czy urządzenia do przesiewowych badań słuchu.
Drugie w kolejności jest Specjalistyczne Centrum Medyczne ?DIASOMED? przy ul. Młyńskiej, które zajmuje się leczeniem cukrzycy. Jednostka otrzymała 30 pomp insulinowych za kwotę ponad 335 tysięcy złotych. Ponad 55 tysięcy złotych Orkiestra przekazała Szpitalowi nr 1 przy ul. Kościuszki 29 (m.in. pompy strzykawkowe, inhalatory, glukometry). Łącznie, na liście placówek, które otrzymały wsparcie od WOŚP jest w Gliwicach 9 podmiotów.

Michał Szewczyk

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Janusz Borowicz

Straty miasta związane z tą imprezą ?

Kamil Tyndyk

Jakbyś dał spokój z **** to napewno zyskamy spokój.

Krzysztof Mizielski

A jakie to ma znaczenie?

Janusz Borowicz

Policzyć zyski,policzyć straty ..coś w tym jest :-)

ja234
ja234

Janusz, nie masz pojęcia o tym, że pewnych rzeczy nie można rozpatrywać w kategoriach zysków strat. To tak jakby Ciebie fejsbukowiczu ktoś podliczył…

Kamil Sikora

Jakie konkretnie straty ? Nie sądzę że większe niż przy jakimś innym koncercie odbywający się na kraku czy sylwestra

Janusz Borowicz

O ile nie większe ..:-)

Sylwia Nowak

:) Zabawne. Naprawdę mega zabawne. :)

Straty po sylwestrze też policzymy? I po każdym innym koncercie? A po meczach??

Janusz Borowicz

To liczymy :-)

Latarnia Uliczna
Latarnia Uliczna

Nie żebym co dobrze życzył, ale chciałabym żebyś stanął przez koniecznościa użycia sprzętu medycznego z serduszkiem

Misiek
Misiek

Aby taki sprzęt użyć trzeba być przeszkolonym w jego obsłudze, ale niestety firma WOŚP tego przeszkolenia nie zapewnia, a Ministerstwo Zdrowia wcale się nie kwapi aby szkolenia dla szpitali otrzymujących taki sprzęt sfinansować.

Broniu
Broniu

Przepraszam ale straszne bzdury wypisujesz. Pracownicy szpitala -lekarze, pielęgniarki wiedzą jak się takim sprzętem posłużyć, to ich zawód. Szkolenie może jest potrzebne do obsługi sprzętu typu ciber knife albo cos takiego, ale nie inkubatora!

Czemu obklejają serduszkami a nie banderolami? Pijący życie narażają by akcyzą wspomóc a zero wdzięczności za to poświęcenie!

gliwiczanin
gliwiczanin

gdyby miasto co roku inwestowało 50 tys w szpital to przez 24 lata była by to kwota 1 200 000 zł, a WOŚP zakupiło za 900 000. Różnica 300 000, którą pokrywają podatki mieszkańców.

Stokrotka
Stokrotka

Straty moralne związane z wypowiedziami Janusza Borowicza? Kto nie chce, niech nie daje i nie korzysta. Zawsze można pomóc w inny sposób bez zniechęcania i czarnego PR!

Laura Stawowczyk

Straty chcesz zrównać z uratowanym zyciem dziecka ?? Kto tu jest płytkim czlowiekiem ??

Łukasz Var Bogya de Csepy
Myślę, że ludzie nie rozumieją, że jeśli miasto na akcję charytatywną wydaje więcej niż zyskuje ten, dla kogo ta akcja jest organizowana (a w tym wypadku gliwickie szpitale), to de facto traci nie samo miasto, ale docelowy odbiorca, bo bardziej by mu się opłacało, gdyby miasto przekazało mu pieniądze przeznaczone na organizację imprezy. Konkretnie jeśli miasto wydaje 50 tys. na organizację Finału WOŚP, a Owsiak przekazuje gliwickim szpitalom sprzęt za 40 tys. to gliwickie szpitale są 10 tys. do tyłu. Gdyby miasto przekazało tą kasę bezpośrednio na gliwickie szpitale to dostalyby 50 tys. Gdyby miasto zrezygnowało z imprezy, ale nie… Czytaj więcej »
misiek
misiek

Na pewno mniejsze niż te w Krakowie w związku z kościelną imprezą , a korzyść dla ludzi wymierna.

rrolch
rrolch

Będę ich wspierać. Porównanie do Caritasu jest nietrafione bo zawsze jest podawane w formie półprawdy.

Anonim
Anonim

Przeciwnicy WOŚP powinni podpisać i nosić ze sobą oświadczenie – “nie wyrażam zgody na leczenie mnie i mojej rodziny sprzętem zakupionym ze środków zebranych przez WOŚP”. I problem z głowy.

hr Laszlo
hr Laszlo

pieniadze publiczne wydane na wsparcie Wosp ( w tym te 50tys z kasy MiastaGliwice ) pochodza z podatkow wszystkich – takze przeciwnikow Wosp wiec argument demagogiczny i nieuczciwy

Anonim
Anonim

Z pieniędzy publicznych pochodzą też wydatki na 500+, a też nie każdy sobie życzy finansować cudze dzieci ze swoich podatki. Zwłaszcza jak ktoś ma tylko 1 dziecko, bo na więcej go nie stać – więc ze swoich podatków finansuje 500+ dla innych, a sam nie dostaje.

misiek
misiek

Podobnie jak finansowanie Kościoła z podatków nas wszystkich nie każdemu odpowiada. Pożytek z tak wydanych pieniędzy , poza obietnicą życia po śmierci, żaden.

szkoda słów
szkoda słów

Idąc Twoim tokiem rozumowania: nie głosowałeś na PIS – pracujesz do 67 roku życia, nie masz prawa do 500+, nie korzystasz z darmowych leków 75+ itd…

Magdalena
Magdalena

I tak właśnie będzie – nic z tego co obiecał PIS swoim wyborcom nie trafi do mnie – nie załapię się na 500+ bo za stara, będę pracować do śmierci bo nie będę żyła za rządową jałmużnę i pewnie nie dożyję 75lat bo smog i ograniczenia w programach kardiologicznych dobiorą się do mnie wczesniej :)

Stokrotka
Stokrotka

Nie ma darmowych leków 75+. Uwierzyłeś człowieku w propagandę, tak. Tacy jak ty, klaszczą pajacom kłamiącym w żywe oczy. Co zyskałeś z “dojną zmianą”? 500 na dzieciaka? Toś awansował w społecznej drabinie! Gratulacje! Nisko się wyceniłeś. Chcesz powrotu do wymarzonej komuny? Żeby wszyscy mieli po równo i obiad w stołówce zakładowej? Obudź się człowieku! Misiewicz bez wykształcenia, praktyki i doświadczenia życiowego zarabia 13 tysięcy brutto/ mies. Wiesz o tym? To jest właśnie twoje nowe korytko…

AMF
AMF

Oświadczam, że nie wyrażam zgody na dotowanie tej hucpy publicznymi pieniędzmi żądam zwrotu wyłudzonych środków.

Pierwszy skrzypek
Pierwszy skrzypek

Krytykujcie Orkiestrę ! Proszę i błagam.Nic tak jak wasze krytyki nie wpływa na jej sukces.kolejne rekordy .

Barbara Ziajka

Grajcie…… nie mam małych dzieci, ale jestem?.

Paweł Birna

No tak Owsiak nie oddaję tych pieniędzy na skarb państwa tylko kupuję sprzęty i nie tylko by pomóc chorym bo państwo szybko by znalazło sposób jak je spożytkować to jest prześladowany wyzywany itp. Wstydzę się za te rządy co panują

oczywiscie musza grac a moze dostalaby sie Gliwica jakas nowa maszyna do testow na alergie skruciloby to czas oczekiwan na testy . ale tak bez interesownie tez GRAJCIE bo gramy my wszyscy przeciez

Janusz Borowicz

Jak to Pan Prezydent Duda z żoną się dołożył :-)

Ania Sala

Z aparatury skorzystały moje dziecko więc gramy do końca świata i jeden dzień dłużej…..

Krzysko Gliwic

Za darmo?skorzystalo to dziecko

Wlod
Wlod

Moich trzech synów też . Ale to nie jest ten powód dla którego będę z nimi.

Ania Sala

Tak za darmo skorzystało moje dziecko

Dziadek
Dziadek

@Ania Sala.Skąpiłaś na składkę do puchy…a fe tak korzystać za friko:(

AMF
AMF

To sprzęt leczy czy lekarze?

Łukasz Var Bogya de Csepy

Ania Sala rozumiem, że za prąd, konserwację, obsługę, pensje lekarzy itd. również zapłacił WOŚP? ;)

ann
ann

Panie Łukaszu nie ładnie być takim cynikiem. Jak na razie wszyscy ubezpieczeni korzystamy z tych usług za “darmo”. Jest jeden warunek nie wolno pobierać opłat za korzystanie i nikt nikogo nie pyta czy dał na WOŚP.

AMF
AMF

Po co te owijanie w bawełnę. Myślenie (i liczenie) jest be, należy beczeć jak stado baranów.

Ania Sala
Widzę że wpadamy w skrajność gdyby nie było tej aparatury mojego dziecka nie było by teraz z nami więc jeśli chodzi o finanse to każdy z nas płaci za opiekę medyczną. I powiem tak płacę za opiekę medyczną ale gdyby nie było aparatury to usłyszała bym przykro nam nie udało nam się uratować pani dziecka. I proszę pamiętać że nie musi Pan uczestniczyć w WOŚP nikt Pana nie zmusza! Zastanawiam mnie tylko jedno gdy nie daj Boże okazało się że będą ratować Pana lub Pana rodzinne czy będzie Pan ciekawy skąd jest aparatura. I podtrzymuje GRAMY DO KOŃCA ŚWIATA I… Czytaj więcej »
AMF
AMF

Żeby jeszcze jakaś aparatura potrafiła zastąpić mózg…

Łukasz Var Bogya de Csepy

Ania Sala gdyby nie WOŚP miasto nie wydałoby kasy na organizację imprezy i mogłoby przeznaczyć te pieniądze na szpital, a wtedy szpital mógłby kupić dwa razy więcej aparatury medycznej ;)

Lekarze wielokrotnie ratowali moje życie i zdrowie – jakoś nigdy nie użyli do tego aparatury od WOŚP także logika Pani myślenia jest pozbawiona sensu. Służba zdrowia bez WOŚP by sobie poradziła (większość aparatury zakupionej przez fundację tak czy siak trzeba by było kupić) – aparatura WOŚP bez pieniędzy służby zdrowia nie. Bez pieniędzy z budżetu aparatura ta byłaby zwyczajnie bezużyteczna.

silverariel
silverariel

Miasto mogłoby wydać na szpital? W Gliwicach? Raczej na halę…:(

ann
ann

Miasto wydaje z moich pieniędzy na inne imprezy na które ja nie chodzę czy ma to przestać robić?

Ania Sala

To jest Pana zdanie a moje jest inne lecz tak jak pisałam w poprzednim poście Nikt Pana nie zmusza do uczestnictwa w WOŚP widzę że szuka Pan wszędzie zmniejszenie kosztów tylko nie rozumiem dlaczego szuka Pan pieniędzy na inne cele a jeśli chodzi o koszty miasta to są wliczone w budżet. I może zakończymy tę dyskusję i jeszcze jedno zdrowia życzę

Łukasz Var Bogya de Csepy

Ania Sala przepraszam, ale ze względu na praktycznie kompletny brak znaków interpunkcyjnych w Pani wypowiedziach mam ogromne trudności ze zrozumieniem tego, co próbuje Pani przekazać. Proszę, aby formułowała Pani swoje wypowiedzi w zgodzie z zasadami pisowni języka polskiego, tak, by nie było wątpliwości co do tego, co próbuje Pani przekazać.

Ania Sala

Próbuję Panu przekazać że jest Pan bardzo “miłym” człowieka który liczy się z innymi. Który musi mieć ostatnie zdanie….. I niech tak będzie … Nie odpisze już na Pana post a tylko jeszcze jedno MOJE DZIECKO ZYJE I TO SIĘ DLA MNIE LICZY…. Pana zadania dla mnie jest zbędne….

Laura Stawowczyk

Panie Łukaszu podam Panu przykład : moja koleżanka przez rok BEZPŁATNIE użytkowała sprzęt z serduszkiem WOŚP… teraz oddała,bo nie był już jej potrzebny… w Caritasie za wypozyczenie tego samego sprzętu życzyli sobie 100 zł miesięcznie czyli 1200 zł za rok… cos jeszcze wyjaśnić?

Łukasz Var Bogya de Csepy
Ania Sala szanowna Pani, oczywiście ma Pani pełne prawo ignorować zasady poprawnej pisowni w języku polskim, ale proszę się w związku z tym nie dziwić, że ludzie Pani nie rozumieją lub rozumieją inaczej niż sobie Pani założyła. Proszę się też nie dziwić, że traktować Panią będą jak osobę niemądrą – jakby nie patrzeć zasad tych uczą w szkole podstawowej. A przechodząc do meritum – Pani czy moja opinia nie mają żadnego znaczenia. Liczą się konkrety, fakty. A fakty są takie, że służba zdrowia bez sprzętu WOŚP by sobie spokojnie poradziła, natomiast sprzęt zakupiony przez fundację bez budżetu służby zdrowia nie… Czytaj więcej »
Beata Chrośnik

Łukasz Var Bogya de Csepy dobrze napisałeś: mogłoby! ale skąd pewność że na to by przeznaczyło?? Wątpię

Łukasz Var Bogya de Csepy

Laura Stawowczyk ja mam biurko z serduszkiem WOŚP i też używam go za darmo ;) o niczym to nie świadczy ;)

Łukasz Var Bogya de Csepy

Beata Chrośnik ja nie odpowiadam za to, co robią władze miasta. Mam natomiast prawo do oceny tych działań, co też czynię. Jak chce Pani dyskutować to poproszę merytorycznie.

Łukasz Var Bogya de Csepy

Laura Stawowczyk ja z kolei podam Pani przykład wręcz przeciwny – lata temu WOŚP prowadziło program zakupu pomp insulinowych dla dzieci (później taki program uruchomiło ministerstwo). Pompy miały być za darmo przekazywane potrzebującym dzieciom. Tymczasem za taką pompę od WOŚP brat mojej koleżanki (a właściwie to ich rodzice) musiał zapłacić praktycznie pełną rynkową wartość tej pompy. Dawno, dawno temu wysłałem do fundacji e-mail w tej sprawie podejrzewając, że mogło dojść do nadużycia np. ze strony szpitala. Odpowiedzi do dzisiaj się nie doczekałem – fundacja Owsiaka nie była zainteresowana wyjaśnieniem tej sytuacji.

Iwona Tkaczuk

Łukasz Var Bogya de Csepy za prąd pensję dla lekarzy i inną szpitalną obsługę zapłaciła m.i. Ania Sala i jej mąż odprowadzając comiesięczne składki.

Tomasz Tarkiewicz

Rodzice dostają certyfikat aby mieli świadomość skąd sprzęt pochodzi. Tylko tyle, nie ma sensu dorabiać ideologii do tego.

Ampuła
Ampuła

Co za rzewna historia: Caritas jest skupiony na stałej pomocy obywatelom maleńkiego państwa, którzy przez całe życie nie pracują na swoje utrzymanie.

MICHAŁ
MICHAŁ
Co złego w Orkiestrze?? Pomagać trzeba po cichu jak Caritas?? Kto tak powiedział?? Co złego w tym że jest to z pompą organizowane?? Co złego w tym że ludzie wychodzą z domu i się bawią, integrują i tańczą?? Przepraszam ale Caritas nigdy mnie nie przekonał i nie przekona. A orkiestra zawsze i dziękuję jej za to że co rok mogę wyjść na koncert z rodziną i spotkać się ze znajomymi a przy okazji wrzucić kasę do puszki pomagając! I niech sobie Pan Jurek z tego żyje należy mu się bo efekty są w przeciwieństwie do ludzi w rządzie, którzy potrafią… Czytaj więcej »
Goska
Goska

I właśnie o to chodzi. Pomagacie bo w zamian za to coś otrzymujecie, nie ma w tym bezinteresownosci. Caritas niestety nie ma tylu sponsorów i oprócz świeczki i uścisku dłoni nic nie jest w stanie Wam dać, dlatego nie przekonuje. Hipokryci

Wlod
Wlod

A w caritasie to nie dostają wynagrodzeń ??

AMF
AMF

Primo: jeśli koszta przewyższają przychód to nie pomaganie tylko wyłudzanie i pasożytnictwo. Secundo: Szczególnie zdrowe są te fajerwerki, pól tablicy Mendelejewa w niebo leci. Ale one jakieś cudne pewnie jednak są, bo nagle wszelkie obrońcy praw zwierząt milkną na temat huku.

realista
realista

Zawsze popieralem wosp,ale nie wpadajmy w paranoje.W kraju miliardy zlotych sa marnowane przez politykow wiec czym sie tu podniecac.Wszystko postawione na glowie .To sa takie igrzyska dla tlumow.

Kuba Nieckarz

a ile kosztowala organizacja imprez w ciagu 24 lat ? :) podejrzewam ze pewnie kilka mln ;)

Magdalena Pietrzak

Rozumiem, że ze sprzętu wosp korzystać nie będziesz?

Wojciech Pustołka

Popatrz na to z drugiej strony, to jest jego praca, on z tego żyje. Cały rok organizuje ogromne fundusze i ratuje to co powinno być rola państwa. Nawet jakby z 50 baniek wziął dla siebie 2, to nie widzę w tym nic złego. Każda fundacja, organizacja musi z czegoś żyć, inaczej to nie zadziała. Robisz wszystko w życiu za darmo? Nie, wiem że nie bo byś poprostu padł z głodu…

Kuba Nieckarz

oczywiścię że będe , tak samo jak ty korzystasz ze sprzętu z moich składek na fundusz zdrowia…poza tym wolałbym żeby przeznaczyć na sprzęt kilka mln niż niecały jeden , nie widzisz tutaj pewnej logiki ?koszt organizacji tych imprez jest większy niż koszt sprzętu..

Lolke
Lolke

Kubusiu powiedz mi jaki był sens wydania 180 000 zł na organizacje Sylwestra? Żadnej zbiórki tam nie było, przyszli ludzi posłuchali trochę muzyki, obejrzeli pokaz sztucznych ogni i tyle. W prostym skrócie: świzdu, gwizdu i 180 000 zł w piz$u.

Łukasz Var Bogya de Csepy

Można oszacować na co najmniej milion zł.

Laura Stawowczyk

Zawsze mozesz wrzucić do puszki i nie brać udzialu w imprezie.

Kuba Nieckarz

a budżet to się pojawia z kapelusza :D , dotacje , rozwój reginalny :D …proponuje mniej internetów :D

Krzysko Gliwic

Przez 24 lata za 900.ts.zl?to jesz tak jakbym zebrakowi do kubka wzucil 90 groszy przy multi milionach jakie zebralem przez ten czas w wolontariacie…czym tu sie jest zachwycac…? A co funduszem dla tych dzieci z Feisa z tablicami w rekach blagajacymi aby im pomoc?.

beton
beton
Panie Radny Zbigniewie Wygoda. MUSI Pan przyznać, że gdyby nie WOŚP, to nadal pacjenci szpitali, ci mali i ci najstarsi byliby leczeni sprzętem z końca XIX wieku, jeśli w ogóle nie rozpadłby się w drobny mak. Całe szczęście, że przynajmniej częściowo Pan to potwierdza. Proszę wskazać drugiego człowieka w Polsce o zasługach dla polskiej służby zdrowia przynajmniej w części pokrywających się z zasługami Owsiaka. Panie radny Kowalski – niech Pan przestanie chrzanić głupoty o zaangażowaniu samorządów. W jaki sposób Pan jako przedstawiciel samorządu gigantycznie się zaangażował. WOŚP to ruch społeczny, który ze względu na swoją transparentność i charyzmę lidera (… Czytaj więcej »
Wlod
Wlod

Ma Pan rację wszystkie służby wolą grać z Orkiestrą , a nie przebierać się za aniołki na koniach, lub wycinać konfetti dla pana vice ministra.

Tomasz
Tomasz

Nie popadajcie ze skrajności w skrajność.
Wośp to świetny pomysł i organizacja która pomaga innym, caritas też zbiera i pomaga. To nie są wyścigi kto zbierze więcej, szybciej. Zauważyliście, że nikt z caritasu nie krytykuje wośp i ze wzajemnością. Istnieje pewien margines w naszym społeczeństwie (niespełna rozumu) który szczuje Polaków na siebie. Nie dajmy się wariatom.
Ja dorzucam się jednym i drugim i dobrze mi z tym.

AndrzejD
AndrzejD

…i to jest jedyna rozsądna wypowiedź w tej dyskusji.
Gratuluję trzeźwej oceny sytuacji.

ja234
ja234

Pisowski radny…pisowskie beblanie. Najlepiej gdyby kościół zbierał…

Grażyna Kotarba

Graaaamy:)))) i będziemy grać dalej….

Łukasz Var Bogya de Csepy

Miasto więcej wydało na organizację finałów WOŚP, ale ok ;)

Bartek Symbol

Ile wydało?

Łukasz Var Bogya de Csepy

Bartek Symbol jeśli przyjąć zeszłoroczne wydatki za standard to można oszacować wydatki miasta na co najmniej 1 mln zł.

Bartek Symbol

No to bilans słaby

Łukasz Var Bogya de Csepy

Bartek Symbol dlatego ja mówię – lepiej żeby miasto te pieniądze przeznaczyło na gliwickie szpitale. W zeszłym roku połowa pieniędzy zebranych w Gliwicach na WOŚP pochodziła tylko z dwóch źródeł – od Fundacji Biegamy z sercem oraz od C.H. Europa Centralna. A na imprezie zroganizowanej przez miasto zebrano mniej niż miasto wydalo na jej organizację…

Roman Kaszuba

Jasne że gramy..tak naprawdę..WOŚP jest jedyną pozytywną wartością jaką wypracowalismy przez ostatnie 25lat.. a mimo to banda bęcwałów opluwa I ta ideę….

Hans
Hans

No to bogato.Miasto gdzie to podobno jest przyszłość zbiera rekordową kwotę 168 PLN.I samorząd się szarpnął aż na 50 tysięcy.Toż to sprawa niepojęta.My mieszkańcy Gliwic takim oto jesteśmy społeczeństwem.Wystarczy porównać kwoty z innymi dużymi miastami.Podobnie w wyborach-frekwencja 5 miejsce od końca.Potem płacz,bo nam się nie chciało.A to,że rządzi ktoś inny a to,że Owsiak mało dał.A zrobić coś dobrego dla innych i nie patrzeć,która akcja szlachetniejsza.

Lukrecja Giltine

Z aparatury skorzystało pewnie każde dziecko urodzone w gliwickim szpitalu (np. Badanie słuchu)

Ew Gel

No oczywiscie nikt tak nie potrafi “docenic” jak rodakNie rozumiem czemu nie mozna finalu WOSPu świętować roznymi imprezami?Zazdrosc to brzydkie uczucie.Zamiast sie cieszyc ze ludzie chca pomagac to narzekania,utyskiwania i szukanie problemow i wad.A 50 tys od UM na taka impreze to pikus w porownaniu z wydanymi na hale milionami.

Ampuła
Ampuła
– Dzyń… Dzyyyyyń… – Taaak? A kto tam? – Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja Zawsze Dziewica! – A… Na wieki… Yyy… Wieków… Kto tam? – Jesteśmy od księdza proboszcza, zbieramy na Caritas… – Tak? Już otwieram, proszę… Wchodźcie – Niech będzie poch… To znaczy bardzo nam miło, że nas pani wpuszcza – No proszę, proszę… Od proboszcza, zbieracie, no to otwieram – Tak, zbieramy na Caritas, Caritas Polska, mamy tutaj, o, takie legitymacje… – Acha, no to dobrze, no to dam, dam coś… Ale co ja tam mogę… – Taka pani skromna, no to piękna taka cecha skromności,… Czytaj więcej »
ciekawski
ciekawski

Te, Ampuła, właściwie to o co ci chodzi ?

Jolanta Szkurłat

Ja jak co roku dam .a kto nie chce niech nie daje tylko powinien zaznaczyć ze nie chce być leczony sprzętem z wosp!!!!!

Misiek
Misiek

Sprzęt to nie wszystko. W ciągu tych lat działania WOŚP wielokrotnie już się zdarzyło że kupiony sprzęt sobie stoi zupełnie niewykorzystany, bo w danym szpitalu nie ma ludzi przeszkolonych aby mogli na tym sprzęcie pracować.

ann
ann

to po co chcieli ten sprzęt Owsiak im na siłę wciskał? ;)

Michal Kurylo

Zawsze będę z wielką orkiestrą. A przeciwnikom mowie ze można dań i na wysp i na Caritas. Przecież potraficie stać w rozkroku. Zwłaszcza w sprawach prawa.

zółte brele
zółte brele

Firma “Mrówka Cała” i jej właściciel w czerwonych gaciach musi jakoś żyć. A kolejny rekord w zbiórce znów pobije bo ludzie patrzą na ręce…

jak?
jak?

Proca to kij.
Proca ma trzy końce.
Koniec.

Misiek
Misiek

To taki jeden dzień w roku przed którym najlepiej zaopatrzyć się w Żywiec_beer i tego dnia w ogóle nie wychodzić z domu.