Nagła zmiana planów MZUK. Lifting zamiast modernizacji targowiska przy ul. Lipowej

– Wsłuchujemy się w głos mieszkańców – tak urzędnicy tłumaczą nagłą rezygnację z planów modernizacji targowiska przy ul. Lipowej. Do planowanego remontu nie dojdzie, a zmiany będą jedynie kosmetyczne.

 
To zupełna zmiana dotychczasowych założeń. Dopiero co MZUK utrzymywał, że inwestycja nie pociągnie za sobą podniesienia kosztów dla handlowców i planowana była na czas remontu przeprowadzka targowiska na parking Piasta Gliwice. Pisaliśmy o tym zaledwie kilka godzin temu w artykule Czy po modernizacji będzie drożej?

– Inwestycja nie będzie realizowana w projektowanym zakresie. Wsłuchując się w głosy sprzedających oraz kupujących zapadła decyzja o odstąpieniu od gruntownej modernizacji, by zachować klimat miejskiego targowiska – czytamy w poniedziałkowym komunikacie Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych. – Zamiast planowanych zmian Targ Lipowy przejdzie „lifting” – piszą urzędnicy.

Docelowo poprawione ma zostać jedynie zaplecze sanitarne oraz przeprowadzony zostanie remont ogrodzenia. W kuluarach słyszymy, że mimo przeprowadzonych w wśród handlowców w 2021 roku ankiet, w ostatnim czasie do miasta spływało wiele głosów krytykujących planowaną modernizację.

Wydaje się jednak, że tym co przede wszystkim zatrzymało plany urzędników były wyniki październikowego przetargu na dostawę i montaż kontenerowych stanowisk handlowych. W postępowaniu wpłynęła tylko jedna oferta od legnickiej firmy Dobrekotly.pl i opiewała na blisko 1,5 mln złotych.

– Przetarg nie został rozstrzygnięty, złożona oferta była droższa od sumy przeznaczonej na ten cel przez miasto

– informuje MZUK. – Z uwagi na bardzo wysokie koszty, które miałyby być przydzielone na modernizację targowiska, podjęta została decyzja o odejściu od zaplanowanych działań – dodają urzędnicy.

„Lifting” o którym wspominają urzędnicy zaplanowany jest na przyszły rok. Przypomnijmy, że w ramach inwestycji miała zostać wykonana otwarta hala targowa, budynek administracyjno-socjalny o powierzchni 90m2, wymieniona miała też zostać nawierzchnia asfaltowa a w okolicach targowiska powstać miały miejsca parkingowe dla samochodów i rowerów. Modernizacja zakładała także wymianę ogrodzenia wraz z bramami wyjazdowymi (szacowany przez magistrat koszt przedsięwzięcia miał wynieść 3,5 mln złotych).
(msz)

28 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze