„Nie będzie dłużej pracował w Piaście Gliwice”. Klub rozwiązał umowę z dyrektorem sportowym

Kolejne zmiany w Piaście Gliwice. Po 12 latach współpracy, klub rozwiązał umowę Bogdanem Wilkiem, który od 6 sezonów pracował na stanowisku dyrektora sportowego.

 
Informujemy, że Bogdan Wilk nie będzie dłużej pracował w Piaście Gliwice – poinformowano w komunikacie w poniedziałek, 8 lipca. Zaledwie 6 dni wcześniej nowy prezes Piasta, Łukasz Lewiński był pytany o dalszą współpracę z dotychczasowym dyrektorem sportowym podczas konferencji prasowej.

Myślę, że jak poznamy raport pana Wilka czyli jego dokonania, to wtedy będziemy to określali. Dzisiaj mówienie o tym, że będę współpracował z panem dyrektorem, albo nie będę byłoby totalnie niemerytoryczne. Ja bym najpierw chciał poznać to, co się dzieje, a potem podejmować decyzje

– mówił 2 lipca prezes zarządu.

Bogdan Wilk pracował w Piaście Gliwice od lipca 2012 roku. W tym czasie pełnił rolę menadżera, skauta i asystenta pierwszego trenera, pracując w sztabie Angela Pereza Garcii, Jiriego Necka oraz Radoslava Latala, z którym w 2016 roku wywalczył wicemistrzostwo Polski.

Bogdan Wilk został dyrektorem sportowym Piasta Gliwice w czerwcu 2018 roku. W pierwszym sezonie pracy na tym stanowisku razem z drużyną zdobył historyczne mistrzostwo Polski, a rok później do listy sukcesów dołożył brązowy medal za zajęcie trzeciego miejsca w lidze. Swoje stanowisko opuszcza po sześciu sezonach – informuje Piast. Na razie nie wskazano, kto zostanie nowym dyrektorem sportowym w klubie.

Piast prowadzi intensywne przygotowania do nowego sezonu. W najbliższy piątek zaplanowano prezentację drużyny i nowej koszulki. Wydarzenie odbędzie się w parku Chopina, rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 17:30. Nowe stroje zawodników w sezonie 2024/25 będzie można zobaczyć o godzinie 18:30. Dzień później – w sobotę – na stadionie przy Okrzei rozegrany zostanie mecz sparingowy z Koroną Kielce, na który wstęp będą mieli tylko posiadacze karnetów na sezon 2023/24.

(żms), Piast Glwice
fot. Piast Gliwice

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
8 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze