Zaskakujący zwrot akcji w wyborze zarządcy Hali Gliwice. Miasto zrezygnowało z organizacji czwartego przetargu, a za uruchomienie obiektu odpowiadać będzie gliwickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Przed spółką trudne zadanie udowodnienia, że decyzja o realizacji inwestycji była słuszna.

Jeszcze przed wakacjami scenariusz wydarzeń wydawał się jasny. Po trzech nieudanych postępowaniach przetargowych, urzędnicy planowali ogłosić kolejne, do którego przystąpić miała jedna z miejskich spółek (nieoficjalnie mówiło się o Górnośląskiej Agencji Przedsiębiorczości i Rozwoju). O takim zamiarze informował m.in. prezydent Zygmunt Frankiewicz. Teraz jest już pewne, że tak się nie stanie.

– Pomimo tego, że uważaliśmy iż zewnętrzny operator hali byłby dobrym rozwiązaniem, kolejnego przetargu na zarządzanie halą Gliwice nie będzie. Z dotychczasowych doświadczeń wynika, że nie przyniósłby on zapewne spodziewanych rezultatów

– mówi nam Marek Jarzębowski, rzecznik prasowy Prezydenta Gliwic. – Hala zostanie przekazana w dzierżawę PWiK, które będzie odpowiedzialne za jej uruchomienie – komentuje i podkreśla, że o takim rozwiązaniu w Urzędzie mówiono już wcześniej, ale pierwotnie wybrano pomysł z przetargiem ostatniej szansy.

Jak informuje rzecznik prezydenta, Hala Gliwice znajdująca się obecnie w zarządzie PWIK zostanie ponownie przekazana Miastu Gliwice, a następnie wydzierżawiona miejskim wodociągom. PWIK ma zadbać o dobry start obiektu. Nieoficjalnie mówi się, że za kwestie organizacyjne (repertuar, harmonogram wydarzeń w pierwszych miesiącach działania Hali) odpowiadać ma Wydział Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Gliwicach. Jarzębowski zaprzecza jednak takim informacjom.

Hala Gliwice pod pieczą PWiK to rozwiązanie, o którym w Gliwicach mówiło się od kilku lat.

Gdy startowała budowa Hali, PWiK było menadżerem kontraktu i prowadziło budowę obiektu. W 2015 roku gliwiccy radni zdecydowali o wniesieniu obiektu w skład majątku wodociągowo-kanalizacyjnej spółki.

ZOBACZ TEŻ:
Policyjny dron latał nad Halą Gliwice i w jej wnętrzu. Ma służyć m.in. do zabezpieczania dużych imprez

– Korzyści są dość oczywiste. To kwestia powoływania zarządu czy rady nadzorczej i szukania kompetentnych ludzi. W PWiK tacy już są – argumentował na sesji Rady Miasta prezydent Frankiewicz i zapowiadał możliwość powołanie przez PWIK spółki-córki, zajmującej się zarządzaniem Halą.

Najpierw jednak Miasto miało poszukać operatora zewnętrznego. Wszystkie rozpisane przetargi, mimo wstępnego zainteresowania kilku podmiotów, zakończyły się fiaskiem. Teraz scenariusz z utworzeniem spółki-córki staje się ponownie aktualny. Podobnie jak wątpliwości czy opieka nad kosztochłonną inwestycją miejskich wodociągów nie wpłynie na ceny wody w mieście. W 2015 roku, gdy Hala przekazywana była w zarząd PWiK, urzędnicy przekonywali, że spółka nie będzie miała prawnej możliwości, aby z dochodów z dostarczania wody dotować działalność hali.

Otwarcie Hali Gliwice planowane jest na połowę 2018 roku. Koszt jej budowy szacuje się na około 400 mln złotych wraz z wyposażeniem.

Michał Szewczyk

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Baby
Baby

Widzimy konsekwentną realizację dawno napisanego scenariusza………kolejne spółeczki z intratnymi posadkami.!!! Zważywszy, że w Gliwicach mamy wspaniałych fachowców od kierowania takimi obiektami, nie pozostaje nam nic innego jak tylko życzyć im owocnej pracy

Marx
Marx

Praca w kanalizacji chyba wszechstronnie rozwija, bo np w Katowicach ichniejsze wodociagi kupily pociagi.

Kot
Kot

Kupione pociągi wywołały czarne chmury nad decydentami katowickimi. Ciekawe jak skończy się w Gliwicach? Do jakich zadań właściwie jest powołane PWIK?

Iwa 75
Iwa 75

Oj będzie musiał podrożeć płyn w naszych kranach.

aaa
aaa

Dokładnie, tylko czekać jak woda zacznie drożeć, albo ścieki.

AndrzejD
AndrzejD

…sami tego chcieliście ! Na wyborach byli ? Na referendum w sprawie odwołania Frankiewicza byli ? Na referendum w sprawie budowy hali byli ? Nie ? to mordy w kubeł i grzecznie płacić na raty kredytu za halę !

Noah
Noah

Proszę czytać artykuł, a nie wypisywać głupoty.

Niech ich kule biją
Niech ich kule biją

To, że piszą że nie będzie prawnej możliwości dotowania hali przez PWiK nie oznacza, że tego nie będzie…. każdy przepis da się obejść….

lorl
lorl

@Noah
ale proszę również nie być naiwnym i nie wierzyć we wszystko co mówią/piszą ….

Gliwice
Gliwice

@lorl

I vice versa:-)

Jaś
Jaś

Dobrze piszą jak coś nie wyjdzie z finansami hali to my za to wszyscy zapłacimy za budowę też już podatki za głupi garaż podnieśli

ania
ania

Wiadomo było, że tak się skończy. Wodociągi to teraz jak mafia. Mają białą willę i nowe auta, a tak naprawdę jest to azyl dla Przyjaciół Królika. Nikt nie udźwignie hali, bo do tego trzeba dużo forsy. Pogrąży to nasze i tak biednijące miasto. Nie mogę się pogodzić z tym, że nasze akademickie, tętniące życiem miasto zamienia się w prowincjonalną mieścinę. Nie mamy tramwajowego połączenia z innymi miastami, nie mamy poczty, operetki, kinoteatru X, pięknej ulicy Zwyciestwa. Zostaną same długi i frankiewicz!

Ldjdjzi
Ldjdjzi

Chłopie, ale ty pier…..

Niech ich kule biją
Niech ich kule biją

Widzisz Aniu jak Cię minusują…. urzędasy przyszły do pracy i trolują dla swojego mocodawcy….

Marx
Marx

od lat miasto sie bogaci, wiec pisanie o biednieniu to wierutne klamstwo. Natomiast pozostale argumenty nadaja sie do dyskusji, choc sa zle napisane. Np wciaz mamy poczte, tyle, ze nie ma obok niej parkingu. Piekna ulica Zwyciestwa tez nigdy nie byla, wiec tu tez niewiele sie zmienilo. Jest wiele innych grzechow jak np bardzo slabe traktowanie rowerowego transportu.

Rachmistrz spisowy
Rachmistrz spisowy

Co rozumiesz pod terminem miasto ? Bogacenia się Gliwic osobiście nie dostrzegam na ulicach.Pisane na zamówienie,i opłacane przez zamawiającego rejtingi mam pomiędzy zwieraczami.Miasto widzę szare.Miasto widze ponure.Miasto widze brudne.Ludzi kiepsko ubranych.Miasto widzę pełne haseł na okoliczność nieobecnego sukcesu czy świetlanej przyszłości.Tylko gdzie ta przyszłość ? Wszędzie tylko nie tu.

Marx
Marx

nie dostrzegasz bo tu mieszkasz i to dla ciebie oczywiste. Przejedz sie do Zabrza czy Rudy i porownaj. A zamiast ratingow zerknij w budzet miasta, w dochody srednie na mieszkanca itp informacje z rocznika statystycznego. Daleko mi do twierdzenia ze Gliwice sa idealne, ale nie zgadzam sie z brudem i szaroscia. A niestety czesto jest tak ze jacy mieszkancy takie i osiedle :(

Katarzyna
Katarzyna

A byles w Tychach czy Rybniku.Jedz a zobaczysz.

ja
ja

Typowy argument trollów Frankiewicza – w porównaniu z Zabrzem, Bytomiem, Sosnowcem, Pcimiem Dolnym itd. mamy raj w Gliwicach. Tylko czemu nie porównać sie np. z Katowicami, z Opolem, Bielsko-Białą, Rzeszowem itd.? Pewnie dlatego, ze porównanie nie wypadłoby tak wspaniale dla Gliwic.

Joachim
Joachim

Oj była piękna, była. Tylko jeszcze zanim się nazywała “Zwycięstwa”.

Niech ich kule biją
Niech ich kule biją

Stimmt! Wilhelmstraße ;-)

Jürgen
Jürgen

Jawohl! Deutsches Ordnung ;-)

ja234
ja234

Nie podniecajcie się tak Niemcy.

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

@Jürgen: Dobrze napisałeś niemiecki porządek. Tak jak dobry niemiecki ogień, który trawił synagogę wybudowaną przez Troplowitza, ojca Oskara twórcy kremu Nivea. Tak się jemu odwdzięczyliście. Wy, Niemcy.

Pierwszy Sprawiedliwy
Pierwszy Sprawiedliwy

@ Ostatni Sprawiedliwy Z tego co wiem Synagogę spalono bez wiernych w jej wnętrzu.Znam stodoły palone przez Polaków bez zboża w ich wnętrzu

ja234
ja234

No właśnie, miasto się bogaci a nie mieszkańcy.Mieszkańcy biednieją, niestety.
Całe miasto jest brudne, zaniedbane, usyfione, obdrapane.
Wioseczka na wstecznym

KurtV
KurtV

Polska – o, przepraszam – Miasto w ruinie

Niech ich kule biją
Niech ich kule biją

Co mają wspólnego wodociągi z halą widowiskowo-sportową… w tych wodociągach muszą tęgie głowy pracować, że na wszystkim się znają…. rozumiem, że pierwszym posunięciem będzie obowiązkowe doliczanie rocznego karnetu wstępu na wszystkie “imprezy” organizowane przez PWiK do rachunków za wodę płaconych przez mieszkańców Gliwic… Wtedy hala na pewno będzie przynosiła zyski….

Marx
Marx
prawie z caloscia wypowiedzi sie zgadzam. Ale od dawna wiadomo, ze hala nie jest budowana po to aby przynosic zyski finansowe. Gdyby tylko o zyski chodzilo, to lepiej sprzedac ta ziemie developerom i kasowac z podatku gruntowego. Podobnie jak inne hale sportowe czy np baseny, nie jest to inwestycja komercyjna, ale bardziej inwestycja w markę (po jakiejś dużej imprezie rozpoznawalność miasta wzrośnie wśród kibiców) czy w mieszkańców (zdrowie). Podobnie zysku nie przynoszą silownie pod golym niebiem, a przeciez chyba wszystkie dzielnice juz je maja, w wiekszosci z budzetu obywatelskiego. Faktem jest, iz zarzadzanie hala przez wodociagi jest kuriozalne. Z drugiej… Czytaj więcej »
smutny
smutny

Szanowny Panie /Pani Marx. Komus sie tu cos pomylilo. Socjalizm z Kapitalizmem – tu chodzi tyko o pieniadze !!! a kto nie placi to idzie plajty. Co do Wodociagow – Polak wszystko potrafi !!!!! Prosze czesciej zagladac do skrzynki na listy – Rachunek za nowa hale przyjdzie na pewno !!!!

Anownim
Anownim

te “tęgie głowy” znają się na laniu wody…

AndrzejD
AndrzejD

…sami tego chcieliście ! Na wyborach byliście? Na referendum w sprawie odwołania Frankiewicza byliście ? Na referendum w sprawie budowy hali byliście ? Nie ? to mordy w kubeł i grzecznie płacić na raty kredytu za halę !
Ja na wszystkich w/w wydarzeniach byłem i głosowałem przeciwko więc przynajmniej mam czyste sumienie, a na podwyżki mnie stać, więc mam tym większą satysfakcję z tych gamoni którzy olali wszystkie wybory i referenda, a teraz stękają.
Pocieszę was – co roku będzie coraz droższa woda, ścieki, śmieci, podatek od nieruchomości itd itp.
i coraz mniej pieniędzy na szpitale, szkoły, przedszkola, itd itp.

Pierwszy Sprawiedliwy
Pierwszy Sprawiedliwy

A byliśmy ! W referendum mieszkańcy Śródmiescia w ponad 80% dali kopa Frankiewiczowi (lokale wyborcze Barlickiego i Studzienna)

Romario
Romario

No tego się można było spodziewać. PWiK najbardziej doświadczona firma w organizacji imprez masowych i zarządzaniu obiektami sportowymi. W niedługim czasie Podium podzieli los stadionu, który tam wcześniej funkcjonował.
Może lepiej w tym miejscu było postawić jakiś aquapark, przynajmniej okoliczni mieszkańcy na tym by skorzystali, a nie tylko świta przyboczna Pana F.

Benek
Benek

Zarządzanie Aquaparkiem przez PWiK byłoby bardziej uzasadnione!!! ;)

Józef Dziuba

Czy wodociągi , czy ktoś inny to ta Hala będzie dla Gliwic katastrofą.

Adam
Adam

Uuu, jakaś plaga, wybuch ? o jakiej katastrofie mówisz ?

Ola Ostroszczyk
I kolejna spółka-córka i …. nie będę tego już komentowała, za takie właśnie praktyki powinien się wziąć rząd, to jest wydawanie kolejnych naszych pieniędzy. Dlaczego PWiK nie może zarządzać halą w ramach obecnej spółki? Kolejna rada nadzorcza, kolejna pensa dla zarządu, księgowych i itp. w ramach jednej spółki otrzymaliby podwyżkę, a tak będą nowe etaty, a za tym pensje i podejrzewam, że niemałe, bo jakże to… dla tych samych osób – bo z zewnątrz nikogo nie wpuszczą, przy okazji wykonywania pracy w jednej spółce. Mydlą nam tylko oczy, a my na to patrzymy i patrzymy i w kolejnych wyborach samorządowych… Czytaj więcej »
Asd
Asd

Zawsze można złożyć zawiadomienie do prokuratury. Podejrzenie niegospodarnosci i naruszenie dyscypliny finansów publicznych. Nie trzeba czekać na innych albo na działanie rządu

pucio
pucio

Przy szwindlu za ponad 400 mln zł prokuratura powinna zająć się tematem z urzędu. Nie zrobi tego bo PIS bo głosował ZA budową hali.

Bartek Symbol

Najgorsze jest to, że temat tej inwestycji na świeczniku jest od kilku ładnych lat i wielu spodziewało się właśnie takiego rezultatu.

ja234
ja234

Nie mogą zarządzać w ramach obecnej spółki bo musi być dział/spółka która będzie osobną częścią, oczywiście wraz ze stanowiskami pracki…dla wybrańców.

Tomasz Mihal
Brakuje odpowiednich ludzi i społeczników z prawdziwego zdarzenia co będą piastować takie funkcje,nie ma kogo wybierać,jedni olewają wybory,bo na kogo głosować,a ci co głosują to wiadomo na kogo i sytuacja się nie zmienia…od lat i jest jak jest…potrzebne by były nowe kadry,dużo młodych ludzi po studiach itp ze wsparciem fachowców i społeczników z zapałem do pracy i chęciom prawdziwego służenia obywatelom i załatwianiu największych problemów miasta i jego mieszkańców… i jak się z tym uporają i znajdom dobre rozwiązania, to można myśleć o jakiś halach,wysokonakładowych inwestycjach itp…powinno się stworzyć symbiozę,by ludziom żyło się lepiej,a nie byli w większości tylko wyrobnikami… Czytaj więcej »
Pierwszy Sprawiedliwy
Pierwszy Sprawiedliwy

“Dziś prawdziwych społeczników już nie ma” Ponadto oni za nic nie odpowiadają.

Jan Mikołajczak

Cały czas podnoszono sprawe dzierzawy podmiotowi zewnetrznemu w celu zwrotu podatku Vat, rozumiem ze z tym nie bedzie problemu?

Asd
Asd

Należy to rozumieć tak, że zwrotu VAT nie będzie. Problemu dla urzędników nie będzie, bo przecież mieszkańcy za wszystko płacą, włącznie z odsetkami od kredytu

Patrycjusz Brzeziński

Wydział kultury Urzędu Miasta ? :D to jest coś takiego? wow

Barbara Zabinska

Wiedziałam od samego początku że tak będzie, wielka lipa i nic więcej.

Staszek Heyda

Drogie 24gliwice :) zróbcie, najlepiej na osi czasu, infografikę zbierająca wypowiedzi ludzi z UM odnośnie przetargów na operatora i budowy hali :) bo mam wrażenie ze z czasem szczególnie jarzebowski niezłe kręci. Fajnie było by zobaczyć jak z czasem zmieniała się wersja wydarzeń. Jak dla mnie dzierżawa będzie tylko na papierze, po to żeby drenować konto PWiK a po cichu organizacja będzie się zajmować wydział kultury w UM. Ewentualnie ktoś z wydziału kultury UM przejdzie formalnie do PWiK. Czyli Gliwice mistrzem Gliwic.

A co
A co

Frankiewicz wrósł w portki tego miasta jak przewlekła biegunka.Spowodowł jego odwodnienie.Więc w sprawie hali Bankrut sadzi ,że wystarczy nawodnienie.Oczywiście temu nieudaczniakow jak zawsze się sią nie uda.Chleba redakcji odbierał nie będę sądząc iż sami w 20 punktach wymienicie strzały kulą w płot dotyczące historii i dnia dzisiejszego tej hali.Po takiej wyliczance na bank pojawi się 500 komentarzy.Reklamodawcy będą zachwyceni.

Rafał Waliszewski

Płynna decyzja :-)

Tomasz Mihal
Wygląda na to,że tak było planowane od początku,a te przetargi to działania pozorowane dla zamydlenia oczu,bo każdy rozsądny człowiek czy firma nie podjęła by się zarządzania tą studnią bez dna jak w promieniu 300-500 kilometrów jest kilka takich hal i są one nie rentowne i kula u nogi miasta w którym są…a tu niespodzianka wybrali wodociągi,bo mają duże wpływy gotówki z opłat za wodę i płynność finansową i będą robić różne różności i dalej drenować finanse naszego miasta i dalej wszystko będzie kulało,a najważniejsze rzeczy dla zwykłych mieszkańców,ich większości będą dalej olewane,zaniedbywane itp…oczywiście te najważniejsze… najważniejsze dla Generalissimusa Don Franko… Czytaj więcej »
Leszek W. Polska

Tauron Arena w Krakowie. Wpływy tylko z jednej Imprezy dwudniowej to ok. 360.000 zł.

Tomasz Mihal
Ale tu chodzi o bilans całoroczny,a nie jedną imprezę czyli ile jest wpływów i ile idzie na utrzymanie,media,pensje pracowników,wydatki dla firm zajmujących się utrzymaniem,reklamę itp itd …może ta Tauron Arena ma największe wpływy,ale pewnie nie zyski i kupę kasy potrzeba na jej dodatkowe utrzymanie,po za tym Kraków to miasto wojewódzkie i dobry punk,nie to co u nas…po za tym u nas musiałoby być 2-3y imprezy w tygodniu i ile ludzi tam przyjdzie i skąd na to będą mieli finanse jak nie liczni w naszym mieście mają dobre dochody czyli jakieś + – 10-20% (to szacunkowe oczywiście,ale prawdziwe dane) i ci… Czytaj więcej »
Tomasz Mihal

Zbyszek Gresik Nie sponsorować tylko przychodząc na imprezy i kupując bilety uczestniczyć w jej utrzymaniu i czym mniej ich będzie tym mniejsze wpływy i większy bilans ujemny,straty i dokładanie z kieszeni podatnika…Nie kpij,bo dobrze wiesz o co chodzi,bo chyba nie jesteś ignorantem i jakimś pół mózgiem co nie ma pojęcia o finansach,ekonomi i wszystkimi z tym związanymi rzeczami-czy tak sobie tylko napisałeś,by zaistnieć,albo po hejtować???Hmmm?

Urbanek Krzysztof

Arena w Krakowie jest wynajęta ok 280 dni w roku i jest na plusie. Podczas przygotowań za hale płaci organizator. Nie wiem skąd masz te swoje rewelację?

Tomasz Mihal
A ty skąd masz te swoje?Ja pisałem ogólnikowo i w pewnych założeniach,hipotetycznie,bo większość takich hal to nie rentowne molochy dotowane przez miasta i sponsorów i na pewno nie ma tam tyle imprez przez cały rok i ta twoja informacja jest wątpliwa i może podasz jej źródło czy jesteś wynajętym mitomanem i piszesz,by komuś tylko dosrać albo go deprecjonować???…Ale bez nich nie ma życia kulturalnego,sportowego,rozrywkowego itp ,ale po co tyle tych Hal i czemu u nas, jak spodek jest nie daleko i hala w Zabrzu i Dom Muzyki i Tańca????Bezsens kompletny i tu nie będzie rentowności tylko ciepłe posadki dla niektórych… Czytaj więcej »
olo
olo
Jednym słowem SKANDAL. Panie Frankiewicz nawet operatora pan nie umiesz ściągnąć i całe koszta utrzymania hali zrzucisz na barki podatników w cenie wody. Utrzymanie tak dużej hali to 10-15 milionów zł rok w rok i aby się ten koszt zwrócił musiałaby być impreza co tydzień do których miasto oczywiście nie dopłaca. A tu jeszcze prawie 400 milionowy kredyt będziemy latami spłacać. Aby kogokolwiek ściągnąć do Gliwic to będzie trzeba przebić Warszawę,Kraków, 3miasto czy nawet Katowice płacąc więcej czytaj dopłacając do imprezy. Przecież wodociągi na organizacji takich imprez znają się jak ślepy na gwiazdach. Już co rok 10 milionów z naszych… Czytaj więcej »
MIchal
MIchal

No, przeciez wszyscy wiedziei ze tak bedzie. Podejrzewam, ze od poczatku taki byl plan. Prezes wodociagow juz kilka lat temu zatrudnial ludzi ze swojej sekty pseudo katolikow. Widzialem na wlasne oczy co sie dzialo bedec uczestnikiem jednego weekendowego wypadu w gory (nastepnego dnia z samego rana sie spakowalem I doslownie ucieklem). Corka opowiadala jak to tata przydziela etaty. Teraz pewnie sytuacja sie nasli, bo przeciez stolkow do obsadzenia jest mnostwo.

xxx
xxx

No tylko, że prezes wodociągów umarł w tamtym roku;p.

MIchal
MIchal

oo, to nie wiedzialem. A od kiedy buduja ta hale? Dlugo, czyli stolki juz podzielone :P

Urko
Urko

Pierwsza impreza zorganizowana przez PWiK : Międzynarodowy Dzień Hydraulika i Kanalarza
Goście honorowi : przedstawicie samorządów zawodowych hydraulików i kanalarzy z Etipii, Libii, Algierii , Maroka i Jemenu Płd.

ja
ja

Prowadzacy imprezę – Tadzio Norek

heli1b
heli1b

Od dawien dawna świat jest tak ułożony, że lekarze leczą, strażacy gaszą pożary, leśnicy zalesiają, elektrycy są od prądu, marynarze od pływania, lotnicy od latania, górnicy od rycia, wodnicy od wody,…
Dlaczego w Gliwicach znów coś musi być na głowie postawione?

ja234
ja234

Bo glajwice jadą tyłem do przodu i na wstecznym z zaciągniętym ręcznym.A teraz przyśpieszą jeszcze bardziej.

Marx
Marx

daj se na wstrzymanie, tekst byl smieszny moze z rok, a teraz jest juz zenujacy

heli1b
heli1b

Boli mnie ząb, zna ktoś dobrego hydraulika?

Optymista
Optymista

Polecam mecenasa Jaworskiego.

heli1b
heli1b

Eeee, mecenas to jakbym chciał poszerzyć spodnie.

ja234
ja234
No i proszę bardzo, miasto robiło cyrki, podchody i…wyszło. Amatorzy będą zajmować się się tą halą bo trudno mówić o zarządzaniu. Zarządzanie budową a zarządzanie halą i organizacja imprez to dwie różne sprawy. “Nieoficjalnie mówi się, że za kwestie organizacyjne (repertuar, harmonogram wydarzeń w pierwszych miesiącach działania Hali) odpowiadać ma Wydział Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Gliwicach. Jarzębowski zaprzecza jednak takim informacjom.” Jeżeli to okaże się prawdą to będzie jedna wielka porażka i plajta najpierw hali a potem miasta. Gdyż urzędasy nie mają bladego pojęcia o organizowaniu imprez masowych, mają zerowe doświadczenie. Pisałem to już wielokrotnie, w pobliży mamy… Czytaj więcej »
gajjan
gajjan

Ciekawe czemu nie MZUK? przecież to oni najwięcej imprez w Gliwicach organizują.

Beton
Beton

Fajny początek artykułu: “Zaskakujący zwrot akcji w wyborze zarządcy Hali Gliwice”. Czy jest na tym forum ktoś zaskoczony?

Teraz już wiadomo, dla czego bialy dom jest szczelnie ogrodzony. Po to, żeby chętni na organizowanie imprez w nowej hali nie roznieśli siedziby wodociągów. Powoli, proszę państwa, jest kolejka, są zapisy, nie pchać się,

Tomasz Nowak

Kolejna okazja, żeby obsadzić stanowiska “swoimi”. A tak w ogóle to kiedy w końcu doczekamy się (jakiejkolwiek) imprezy?

Tomasz Mihal

Imprez nie będzie,bo nie ma nigdzie reklam i promocji tej hali po za niektórymi stronami w internecie…pewnie szykują nową niespodziankę i po fali krytyki,zrezygnują z otwarcia i wpakują tam kolejne setki mln zł robiąc jakąś modernizacje i powstanie w pełni zautomatyzowany wielopoziomowy parking samochodowy,bo ten akurat byłby najbardziej potrzebny dla miasta :-) ;) Był ostatnio wyścig kolarski,ale ktoś zawalił i kolarze nie przejeżdżali obok hali,co by było świetną promocją na początek i reklamą,albo się nie dogadali co do finansów,albo się bali,że ktoś im patrzy na ręce i nie uszczkną z tego nic dla siebie :-)

pijący wodę
pijący wodę

A śmiali się z za dużego stadionu w Zabrzu a tu jeszcze większy MIŚ. Tam przynajmniej mają drużynę która nawet w 1 lidze średnio < 10 000 widzów ściągała na mecz a w ekstraklasie już dwa komplety po 22 708 widzów więc jest z czego utrzymywać. U nas na Piast 4 tys w ekstraklasie a w hali to chyba w pici polo będzie Franek z rodziną grać aby ją zapełnić.

Urko
Urko

“…za kwestie organizacyjne (repertuar, harmonogram wydarzeń w pierwszych miesiącach działania Hali) odpowiadać ma Wydział Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Gliwicach. Jarzębowski zaprzecza jednak takim informacjom…”

O ku….a….:-)