Niebezpieczny wiatr może w porywach osiągać nawet 100 km/h. IMGW wydał ostrzeżenia II stopnia

fot. archiwum

IMGW ostrzega: W niedzielę i poniedziałek nad Polskę, nasunie się bardzo rozległy i gwałtowny niż, niosący ze sobą bardzo silny, porywisty wiatr. Dla województwa śląskiego wydano ostrzeżenie II stopnia.

Najsilniej będzie wiało w nocy z niedzieli na poniedziałek w zachodniej połowie kraju i w poniedziałek już w całym kraju.

Na terenie m.in. województwa śląskiego przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 do 40 km/h, w porywach do 100 km/h. Maksymalna prędkość wiatru wystąpi w poniedziałek w godzinach 9-18. Alarmy będą ważne tam od godz. 22 w niedzielę do godz. 21 w poniedziałek.

REKLAMA

Według definicji Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej alert drugiego stopnia oznacza prawdopodobieństwo wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

REKLAMA
3000
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
blekota

Moje auteczko, przeparkowalem spod drzew, bo wlasnie zawitała do nas Sabine vel Ciara.

Obserwujący

Koniecznie zaparkujcie swoje kochane auteczka pod drzewami i latarniami.
Tylko później nie płaczcie,że auteczku stało się kuku.

Siwy

Tak zawsze mowia tylko penery,wykolejecy,nierobole.Jest takie powiedzenie ,,Jak sie ciu… urodzicz,to skowronkiem nie umrzesz”.

kary

Często je słyszysz.

Blacharz

Biedne auteczka, kierowcy znowu będą płakać, że gałązka zniszczyła im dorobek życia.

Miruś

…może jakbyś sam na coś zapracował, to byś to docenił. A jak nie masz nic mądrego do “powiedzenia” to sierdź cicho…

:)

Miruś, ale serce ci podpowiada, że ciulasz prawdę jak przed spowiedzią i wstyd zadajesz rodzinie, czy już wszyscy macie klasycznie na polaka, wyjeb*ne? Zawsze mnie wzrusza przekonanie o wyższości okupionej własnym poświęceniem bez dowodu, ale zawsze z jakimś soczystym bykiem w pisowni. Pewność, że ty jeden zapracowałeś na choćby hektar, ściany i dach, poduszkę, kołdrę, spodnie i buty jest groteskowa. Bo zaraz przypominam sobie, że cały ten majdan plus resztę dobytku masz z kiedyś zamordowanych Żydów i wypędzonych Niemców, nie płacisz podatków, bo jesteś uwalonym błotem rolnikiem, którego zawsze utrzymywała jakaś większość, jak polskich górników i zawsze to był socjalizm,… Czytaj więcej »

soczyst byk w pisowni

Żydów, Niemców, piszemy z dużej litery “polaka” z małej.

:)

Rozumiem czym powodowane są twoje rozterki śledczego nie kapującego niczego. Z małej, tak, tak. I z wielkiej, nie dużej, polaku.

soczysty byk w pisowni

No i powtarzasz błąd za mną nie kapując niczego, jak już to piszemy dużą bądź wielką literą zależnie od upodobań, nie ma żadnych nakazów a nie rusycyzmem “z wielkiej”.

:-))

Naczytałeś się Ledera.

Wstyd mi za was

Skąd w was tyle zawiści? Z biedy?
To zaczyna faktycznie przybierać formę cechy narodowej.

dziecko kreta

Bo w życiu części ludzi nie chodzi o to żeby coś mieć do czegoś dojść chodzi bardziej żeby inni nic nie mieli !

Laszlo_egesz

Niemcy mają na to piękne określenie, niewystępujące w języku polskim: Schadenfreude. Jest to o tyle dziwne, że jest to jedna z najważniejszych polskich cech narodowych.

Jest Faja

Nie, bieda nie jest w tym przypadku przyczyną, ale skutkiem – skutkiem braku samodzielności, zaradności i inteligencji. I równocześnie z biedą braki te powodują silną frustrację, że inni są mądrzejsi, że lepiej radzą sobie w życiu, że innym się powiodło. I to właśnie te frustracje życiowych nieudaczników wylewają się jako pełne zawiści komentarze.

Obserwujący

Naciągana i błędna teoryjka z błędami logicznymi i uproszczoną heurystyką.Takich pełno można przeczytać na tym portalu.
No,ale żyj dalej iluzją…o której nawet nie wiesz,że w niej żyjesz…