Niektórym hackerom kradzież kilku milionów złotych zajmuje 15 minut. Jak się przed tym obronić?

online hacker attack

Cyberbezpieczeństwo stało się jednym z największych wyzwań, przed jakim stanęły współczesne państwa, gospodarki oraz społeczeństwa. GAPR Sp. z o.o. zaprasza do udziału w szkoleniu poświęconym zagrożeniom w sieci.

Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju przeszkoli gliwiczan w zakresie ochrony przed cyberprzemocą. W środę (22 lutego) na terenie Nowych Gliwic odbędzie się spotkanie poświęcone bezpieczeństwu w sieci.

Spotkanie odbędzie się w Centrum Edukacji i Biznesu Nowe Gliwice przy ul. Bojkowskiej 37 w sali 013 w Budynku 4 „Maszynownia”.


Prezentację podczas spotkania przeprowadzi dr Tomasz Jach – adiunkt na Uniwersytecie Śląskim, który swoje zainteresowania naukowe koncentruje wokół programowania, weryfikacji jakości oprogramowania oraz bezpieczeństwa systemów informatycznych.

[perfectpullquote align=”full” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Na świecie mamy ponad 2 miliardy komputerów PC, doliczając do tego smartphony, smartwatche, tablety i inne podobne urządzenia – już dawno ich liczba przekroczyła liczbę ludzi na Ziemi. Świat porusza się coraz szybciej, a my – musimy za tym nadążyć. Liczba przestępstw, wyłudzeń i oszustw z użyciem nowych technologii ciągle wzrasta w zastraszającym tempie.[/perfectpullquote] [perfectpullquote align=”full” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Kradzież kilku milionów złotych nie wymaga już napadu na bank, a … 15 minut wolnego czasu, trochę zdolności i szczęścia.[/perfectpullquote]

Podczas spotkania słuchacze dowiedzą się jak wygląda dzisiejsza cyberprzestępczość, będzie też okazja aby poddać analizie najciekawsze incydenty bezpieczeństwa z ostatnich kilku miesięcy. Uczestnicy zapoznają się także ze skutecznymi sposobami ochrony przed atakami hackerów.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, chęć uczestnictwa należy zgłosić wysyłając formularz zgłoszeniowy na adres e-mail: doradztwo@gapr.pl.

Do pobrania FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Liczba miejsc jest ograniczona, w związku z tym GAPR sp. z o.o. zastrzega sobie prawo weryfikacji zgłoszeń. O przyjęciu zgłoszenia będzie decydowało potwierdzenie przesłane drogą e-mailową.

BARDZIEJ SZCZEGÓŁOWYCH INFORMACJI UDZIELA BARBARA BARON TEL. 032 339 31 52