Nielegalny przywóz śmieci z Niemiec do Polski. Inspektorzy zatrzymali ciężarówkę w Gliwicach

Ciężarówkę po brzegi wyładowaną gnijącymi odpadami zatrzymali na autostradzie A4 w Gliwicach inspektorzy transportu drogowego. Ładunek wjechał do Polski z Niemiec.

Kierowca nie okazał inspektorom do kontroli niezbędnych dokumentów ani zezwolenia na międzynarodowe przemieszczanie odpadów.

Kierowca posiadał jedynie informację wskazującą na odpad sklasyfikowany jako tworzywa sztuczne i guma, w rzeczywistości jednak przewożone były odpady komunalne.

Na miejsce kontroli inspektorzy wezwali przedstawicieli Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, którzy wspólnie z inspektorami dokonali oględzin pojazdu i ładunku.
Okazało się, że była to mieszanina odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych, puszek metalowych po napojach, kawałków papieru, drewna. Widoczne były inne odpady (rękawice robocze). Wydzielał się wyraźny zapach, charakterystyczny dla gnijących odpadów komunalnych.

– Podłoga pojazdu była mokra, z ładunku sączyła się ciecz, która spływała na ziemię. Gdzieniegdzie widoczne były białe robaki

– informują kontrolerzy

O nielegalnym transporcie zawiadomiono policję i prokuraturę, która wszczęła postępowanie w związku z popełnieniem przestępstwa nielegalnego przywozu odpadów do naszego kraju. Inspektorzy złożyli w sprawie obszerne zeznania. Powiadomiono też Głównego Inspektora Ochrony Środowiska, który wszczął w sprawie stosowne czynności administracyjne.

Pojazd wraz z ładunkiem został skierowany na wyznaczony parking, gdzie zabezpieczono go do czasu rozstrzygnięcia sprawy.

Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego wszczął wobec polskiego przewoźnika postępowanie administracyjne. Przedsiębiorcy temu grozi kara wys. 10 tysięcy złotych. (info. WITD)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
ty567
ty567

Te 10000 to kara smieszna wliczone we fracht jako ryzyko.Raz się nie uda a kilka czy kilkanaście razy pójdzie jak po sznurku

Paweł Till

to jest chory naród jeszcze tylko śmieci od niemców nie woziliśmy japie….le żeby zarobić 5zł niektórzy dadzą d*pę ogolić, a wysokośc kary jaka grozi za to jest śmieszna

Dawid Mazur

Tylko 10 tys zł za zatrowanie POLSKI : / to wszystko jest chore :/ w normalnym kraju ta firma transportowa już by nie istniała

Damian
Damian

Jesteśmy niemiecką kolonią,jak pół Europy…Szkoda gadać…

Janusz Borowicz

Co na to Unia islamska ?

Kamil Tyndyk

Przeciez to oczywiste, skad te smieci znalazly sie w Polsce, jakis polski janusz interesu zweszyl biznes smieciowy u sasiadow zza miedzy, odbiera odpady taniej niz konkurencja i wywozi do Polski, bo zeskladuje tez taniej niz na miejscu, a $$$$ sie zgadza ;)

Krysia Dziu

Tego jeszcze brakowało aby zwozic do nas śmieci i taka niska kara śmiechu warte

Aleksandra Liberska

Polak na wszystkim chce zarobic , nie wazne , że inni na tym cierpia

Tomasz Pietruszka

Jak polak skoro nie wiadomo kto to zlecił ;) może te ***** chciały na nasz koszt się tego pozbyć

Tadek Andrzejewski

Hitlerowcy od dawna zwożą swoje brudy do nas.

Gleiwitzer
Gleiwitzer

Założę się, że kierowca i właściciel firmy to Polacy…. Więc idąc twoim tokiem myślenia wychodzi na to, że Polacy to sprzedawczyki….

Maciej Bartków

jak Pani tak w Polsce źle, to granice otwarte.

Tomasz Mihal
Aleksandra Liberska Widzę,że ktoś tu słabo zna historię,a w szczególności Gliwic…Gliwice były na przemian Polskie,Czeskie,Niemieckie i teraz znowu Polskie…więc jakie “szwabskie”????Po za tym byli też dobrzy i porządni Niemcy,dużo wynalazców (Oskar Troplowitz-wynalazca kremu Nivea) ,przedsiębiorców,architektów (np Karl Schabik,naczelny architekt miasta),artystów (Wojciech Pszoniak),oraz mieszkali tu i funkcjonowali inni znani ludzie z innych krajów jak John Baildon Szkocki Hutnik,kupiec Galli i jego rodzina i co może dla tego,że urodził się we Włoszech to był mafiozem i zapoczątkował na naszych terenach mafijne relacje już w XVII wieku :-)Moja wskazówka,lepiej zdobyć wiedzę,a potem pisać coś mądrego,a nie bzdury,takie wyrwane z całości i obrażające innych…zwłaszcza… Czytaj więcej »
Aleksandra Liberska

Niech Pan przeczyta cały dialog od początku , a wyrywa,z kontekstu jednego posta. A tak sie składa, że jestem magisterem historii wiec mysle, ze mam wieksza wiedze na ten temat niz tutaj komentujacy. Pozdrawiam

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

@Aleksandra Liberska. Jestem “magisterem” – tak jak Petru, – też był w klasie prymasem.

Ad
Ad

A gdzie szanowna Pani MAGISTERA robiła te studia?

Beton
Beton

To jeszcze pora na zrobienie magistera z języka polskiego. Tam dowie się o istnieniu polskich znaków, takich jak “ę, ą, ó i inne”. Tam też powiedzą trochę o interpunkcji i właściwej składni.
Swoją drogą bardzo jadowita ta Pani magistera …

Tomasz Pietruszka

Nie obchodzi mnie jakie były ale jakie są teraz ;)

Aleksandra Liberska

Arri to są tacy ludzie co nie rozumieją o co chodzi. Pracuje u Niemca, niemieckim autem jezdzi, a jeszcze bedzie ich opluwał gdzie się da. Niech idzie do roboty do Polaka I sie przesiadzie do Poloneza wtedy bedzie miał super

Szymon Sarré
Nie wiem gdzie uczyła się Pani historii, ale ktoś poniósł edukacyjną porażkę. I nie, nie chodzi mi o to, że nazwała Pani Gliwice szwabskim miastem. Co prawda jeszcze przed wojnami światowymi miało jedną z większych na Górnym Śląsku społeczności polskich (o czym świadczy np. wielkość kościoła polskiej parafii), ale nowoczesne, przemysłowe Gliwice rozwijały się rzeczywiście w dużej mierze dzięki decyzjom niemieckim. Chodzi mi o coś zupełnie innego. Nauka historii, to nauka wnioskowania. Budowania obrazu z wielu, przeważnie fragmentarycznych, czasem jedynie pośrednich informacji. Tymczasem Pani posługuje się wyłącznie prymitywnym schematem i stereotypem. Dodatkowo podłym wobec Polski i Polaków. Ale przede wszystkim… Czytaj więcej »
Gleiwitzer
Gleiwitzer

Nie wąchaj tyle kleju kolego… Gliwice były Polskim miastem gdzie Polacy stanowili większość… tu masz linka do innej strony portalu gliwice24 gdzie powinieneś zweryfikować swoją wiedzę…. https://www.24gliwice.pl/wiadomosci/gliwice-w-1918-roku-mieszkancom-blizszy-byl-goethe-niz-mickiewicz/

Aleksandra Liberska

Nastepny co nie umie czytac ze zrozumieniem. To sie tyczy Pana Sarre. Widac nie miał Pan w szkole logiki bo po Pana braku zrozumienia mojego posta tak wnioskuje. Pozdrawiam

Tomasz Mihal
Aleksandra Liberska Ja zawsze czytam od początku,w całości zanim zajmę jakieś stanowisko i napiszę to co myślę,a to co napisałaś jest prawdą,ale wybiórczą i nie za bardzo właściwą…po za tym proszę nie kłamać o studiowaniu historii,chyba,ze chodzi o historię sztuki,a to co innego i nijak się ma do całej prawdy o Gliwicach…Po za tym jak ktoś coś studiuje to nie jest alfą i omegą w danej dziedzinie i proszę się przestać gloryfikować i wywyższać,bo ktoś szybko może ściągnąć w dół i wcale nie deprecjonować kogoś,tylko rozliczyć z jego właściwej wiedzy i dobrej pamięci,bo znam wielu miłośników,pasjonatów historii i nie tylko… Czytaj więcej »
Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

@Aleksandra Liberska. Skąd wiesz że “Polak na wszystkim chce zarobić”?. Danych właściciela firmy transportowej nie podano.

Aleksandra Liberska
PANIE Mihal nawet nie czytam Pana wypocin bo mi sie zwyczajnie nie chce. Coś sie Pan tych Gliwic tak uczepił????Co Panu pokazać pracę magisterską pisaną o Germanach zdaną na 5. Nie nawidzę takich jak tu piszacy zakompleksionych polaczkow , ktorzy wyzywaja Niemcow od Szwabow I dlatego moj komentarz. Widac Pan nie portafi czytac ze zrozumieniem. Trudno, Pana opinia na moj temat mnie nie interesuje. Ja lubie Niemcy , Czechy I innych ludzi mowiacych innym jezykiem. A tutaj wyzywanie od Szwabow, hitlerowcow poprostu polskie bagienko. Wstyd. Niech Pan juz nie komentuje bo bzdury Pan tu pisze w odniesieniu do moich komentarzy.… Czytaj więcej »
Gleiwitzer
Gleiwitzer

Pani Aleksandro, szkoda czasu i nerwów na dyskusje z niektórymi osobnikami pokroju Sarre i Mihala czy teżOstatni Sprawiedliwy… ;-) Oni podobnie jak Goebbels uważają, że kłamstwo odpowiednio długo powtarzane ludzie uznają za prawdę… ;-) Pozdrawiam

Marcin Juan Włodarczyk

Ktos mi wyjasni czemu smieci z niemic zamiat pozbyc sie za granica wiezli jeszcze przez pol polski?

Magdalena Urbaniak - Leśniak

bo wiezli je do Bytomia ;]

Maria Jerzy Słomczyńscy

Bo na Sląsku lubia brud wystarczy si,ę rozejrzeć tak kiedyś nie było,wystarczy wyjechać z naszego regionu i jest czysto.

Krzys
Krzys

**** gdyby nie ten sląsk to ta polska by upadła juz dawno

zyz
zyz

Ale na czysty chodnik.

Kuba
Kuba

Na Śląsku było czysto do czasu jak komuniści nie zaczęli sprowadzać ludzi do pracy w kopalni z całej Polski.

Kamil Tyndyk

A skad wywnioskowaliscie, ze te smieci mialy trafic na slask?

Magdalena Urbaniak - Leśniak

Kamil Tyndyk ot taki nasz żarcik miejscowy :) Polecamy zapoznać się z tym co się dzieje w Bytomiu. Wcale byśmy się nie zdziwili jakby okazało się, że śmieci faktycznie miały trafić do Bytomia.

Kamil Tyndyk

Jestem zapoznany z tematem. I z tego co mi wiadomo jakby w Bytomiu poszło o składowanie odpadów komunalnych to nawet nikt by sie o tym nie dowiedział ;)

silverariel
silverariel

Reparacje?

Roman Lesiak

oops to prawie tak , jak nasrać sąsiadowi na wycieraczce !!! wrrrrrrrr

Beton
Beton

Przedsiębiorca, a szczególnie nadawca tego towaru, powinni go publicznie zeżreć.

Borys
Borys

Jechał pewnie do jakiejś spalarni, wiecie już skąd smog?

Krystyna Dadaś

odwieżć spowrotem do Niemiec

hihoiio
hihoiio

powinni mu w**bać te śmieci do domu

Hanka Wątrobianka
Hanka Wątrobianka

Niemcowi co je wysyłał

Barbara Puczkowska

Niestety przy niemieckiej granicy dzieje się to na bieżąco Niemcy nagminnie wywożą śmieci do naszych lasów a taki “ku;lturalny naród”

Aleksandra Liberska

Knurow nie leży przy granicy z Niemcami. Skad Pani ma takie hity????

Barbara Puczkowska

Aleksandra Liberska przecież wiem mieszkam tutaj a napisałam o niemieckiej granicy czy trudno zrozumieć?

Ad
Ad

Widocznie Pani MAGISTERA ma problemy z czytaniem…

Stanislaw Witkowski

Zawsze wywozili nie tylko śmiecie ale i inne chemikalia i zakopywano na Polskiej stronie,jeszcze za komuny,ale ja myślę że mieli od kogoś przyzwolenie,i to na pewno nie od portiera .

Tomasz Mihal

Ciekawe kto wpuścił tu takie kukułcze jajo???Powinien za to odpowiedzieć…

Halina Kedziora

chore to

Mariola Bocoń

Niemcy cały czas wywoza swoje śmieci za granice. Oglądałam program dobrze by było by Bruksela się tym zainteresowała. Tyle mówią o ekologii. A co do ciężarówki to zawrócić do właściciela i nałożyć karę.

Mateusz Drachal

Hehe, a z powrotem wioza pewnie spozywke :) Fakt, ze na utylizacji odpadow bardzo dobrze sie zarabia. Taka Szwecja zwozi do siebie cale statki smieci z Norwegii bo ich spalarnie potrzebuja miec czym palic w piecach… Jezeli ktos ma dobry zaklad utylizacji to czemu nie.

Miro Sasek

Wszystko Ok. Tylko w Polsce utylizacja polega na wysypaniu i ewentualnym przykryciu 20 cm warstwa ziemi.

Tadeusz Dziurda

Pocieszające jest jednak to , że służby polskie nie położyły uszu po sobie i zaczęły wyjaśniać sprawę. Czy wcześniej było to możliwe?

Ejwa Halaman

Nie tak dawno wywóz śmieci do Swibia wywoźono gm. Wielowieś.

Jolanta Margowniczy

No jakby naszych było mało.

xxx
xxx

tego sqr-wy-syna – właściceila firmy zasypać tymi śmieciami w jego ogródku, bo już pewnie dawno się dorobił na takich przekrętach i w “bloku”nie mieszka. Dodatkowo, jeśli przeżyje i uda się tej pluskwie wydobyć spod tej góry zgnilizny – zamknąć mu firmę, nałożyć zakaz prowadzenia jakiejkolwiek działalności gospodarczej i dowalić minimum 100 000 PLN kary a nie jakieś śmieszne 10 000.

Karol Mariański

Nie 10 tyś zł tylko 100 tyś dac kary bo te dziesięć to gowno