Nieoficjalnie: Koalicja Obywatelska wystawi kandydata na prezydenta. Marek Gzik wystartuje w wyborach

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, w najbliższych dniach start w wyborach prezydenckich z ramienia Koalicji Obywatelskiej ogłosi Marek Gzik.

To zaskakująca kandydatura, bo do tej pory było niemal pewne, że KO poprze Adama Neumanna.

Takie przeświadczenie wyraził też na powyborczej konferencji prasowej Zygmunt Frankiewicz.
– Zgodnie z porozumieniem w ramach paktu senackiego, liczę na to, że partie opozycyjne (wobec PiS – red.) nie wystawią swoich kandydatów do funkcji prezydenta miasta – mówił były już prezydent Gliwic.


Jeszcze przed wyborami parlamentarnymi spekulowano, że Marek Gzik będzie kandydatem KO do Senatu. Jednak po ogłoszeniu startu przez Frankiewicza, to prezydent Gliwic otrzymał szansę walki o senatorski mandat.

W 2018 roku w wyborach do Sejmiku Wojewódzkiego Gzik także ustąpił pierwszeństwa na liście, tym razem Renacie Caban (byłej wiceprezydent Gliwic). Był to wynik porozumienia wyborczego PO i Nowoczesnej, z której startowała Caban. Ostatecznie oboje znaleźli się w Sejmiku. Gzik otrzymał ponad 16 tysięcy głosów i po raz drugi z rzędu został radnym wojewódzkim.

Kim jest Marek Gzik?

Urodził się w 1971 roku w Gliwicach. Jest profesorem Politechniki Śląskiej. Obecnie piastuje funkcję dziekana zabrzańskiego Wydziału Inżynierii Biomedycznej PŚ. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z inżynierią biomedyczną i biomechaniką. W 2006 odznaczony został Brązowym Krzyżem Zasługi. Wyróżniony został też Medalem im. prof. Jana Szmeltera, Złotą Odznaką „Zasłużony dla Polskiego Towarzystwa Mechaniki Teoretycznej i Stosowanej”, Platynowym Laurem Umiejętności i Kompetencji „Nauka i Innowacyjność”.

Przypomnijmy, start w wyborach na prezydenta Gliwic zapowiedzieli już Kajetan Gornig, Adam NeumannMarek Widuch. Nadal nie ma oficjalnego stanowiska PiS, ale bardzo prawdopodobny jest start pełniącego obowiązki prezydenta Gliwic Janusza Moszyńskiego. Marek Gzik byłby więc już piątym kandydatem w wyborczej rywalizacji.
Michał Szewczyk

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Gliwiczanin

Czy osoby startujące na prezydenta będą miały jakiś program dla miasta i jego mieszkańców, czy tylko obkleją wszystko plakatami ze swoimi buziami i logo partii?

Piotr

Startując na Dziekana miał plan budowy silnego Wydziału… po paru latach Wydział stał się jednostką silną o wysokich notkach… Czy tego właśnie nie trzeba mieszkańcom Gliwic? By miasto było silne gospodarczo i naukowo… wszyscy na tym zyskamy…!

księżyc dla księży

“Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z inżynierią biomedyczną i biomechaniką”
Więc niech się w tym specjalizuje.

aga

czyli kandydat na prezydenta powinien specjalizowane się w prezydentowaniu?

księżyc dla księży

Państwo i miasto to przede wszystkim zarządzanie, ekonomia i prawo. Oraz ludzie. Za politykę i rządzenie niech więc się biorą ekonomiści, prawnicy, wykształceni w zarządzaniu oraz socjolodzy. Ci niech rządzą, ciułają i tworzą dobre prawo z poszanowaniem ludzi.
Elektrycy do elektryczności, biolodzy do biologii, mechanicy do mechanizmów, lekarze do leczenia. Bo przecież w tym się czują najlepsi. Nieprawdaż?
Mam uzasadnić dlaczego wykształcony przykładowo pilot myśliwca nie powinien handlować pietruszką?

ewa

Ale miasta trzeba się nauczyć

Ba

Im więcej kandydat produkuje tych śmieci, tym bardziej mnie zniechęca do oddania na niego głosu.

BiKo

A kiedy mieli? Po co przecież społeczeństwo miasta tego od dawna nie wymaga.
Zdurnieliśmy kompletnie miał być P.Neuman i byłby, teraz P.Gzik i będzie P.Gzik.
Jak można wmówić społeczeństwu że tramwaj jest nieekologiczny to można wcisnąć każdy kit i każdą osobę.

Tom1983

… i ciekawe czy tak jak Frankiewicz przez 25 lat nie miał czasu dla ludzi na spotkania itp

Stasiu

Platforma Obywatelska nigdy nie miała swojego programu wyborczego, dlatego też nie mogą liczyć na mój głos.

Ba

A tak z innej beczki, widzieliście jakie paskudne klocki apartamentowce powstały jako tzw. Ogrody Królowej Bony? Nazwa „ogrody” to chyba ma do ogrodzenia nawiązywać, bo zieleni tam nie uświadczysz. Za fasadami kamienic wyrosły brzydkie kwadraciaki, które mają się jak piernik do wiatraka i nie pasują do zabytkowej zabudowy tej części Gliwic.

Też mi

Najważniejsze, że lofty już sprzedane. Teraz to tam można wybudować nawet ubojnię.

Vivianna

Ubojnie dla takich jak ty !! Zwierzątek coraz mniej ,a was coraz więcej. Produkcja na wasze święta powinna ruszyć wielką para ,!!

*****

W zabytkowej zabudowie powinno sie budować zabytkowe kamienice, żeby marudom pasowało do koncepcji estetycznej rodem z landszaftów z jeleniem na rykowisku. Bloki ci przeszkadzają, ale połknąłeś nowomowę o “apartametowcach” jakby teraz wszyscy mieszkali w apartamentach, a nie po prostu w mieszkaniach.

ewa

Ogrody miały być wewnątrz kwartału, niestety deweloper zrobił rachunek i stwierdził, że zamiast głupiej zieleni postawi bloki i zarobi a nie straci na jakichś drzewkach lub innym zielsku

:)

Jeszcze jeden cichociemny: nigdy mnie nie spotkałeś, nie rozmawiałeś, nie widziałeś i nie słyszałeś, ale patrz jak fajnie wyglądam na tle ratusza. Budka z żoną najpierw mnie poniżyli, bo fatamorgana “Nowoczesna” się uparła, że Caban z MZUK jest lepsza, ale teraz wybrali mnie na prezydenta, bo akcje umówionego Neumanna dołują, a innych sępów przybywa z każdym tygodniem. Czeka nas wyborczy cyrk osobliwości.

Pucio

Po raz pierwszy od 26 lat w Gliwicach będą normalne wybory na prezydenta miasta! Jak widać wszystko jest możliwe. Nie rozumiem tylko dlaczego Gliwiczanie mają ponosić koszty za ponowne wybory. Skoro wybrany na 5 letnia kadencje prezydent wypiął się na swój elektorat i porzucił urząd, to powinien zwrócić koszty wyborów, albo zapłacić za nowe.

BiKo

A skąd ma je wziąć? Przecież zawsze brał a nie dawał – nie wesprą go również figury z gliwickich spółek też licho zarabiają..

MariaMaria

Postąpił tak jak jak Pan Tusk

Witek

Czy ktoś normalny zamierza jeszcze głosować na PO (Partię Oszustów)?

Rett

Rozumiem że są ludzie, którzy znają, szanują i popierają Profesora, ale proszę Was – te peany w komentarzach brzmią tak sztucznie, że wywołują wręcz przeciwny skutek do zamierzonego. Dajcie się najpierw wypowiedzieć jemu samemu, a całą resztę guzik obchodzi na kogo będziecie głosować i dlaczego.

Ba

Niektórzy nawet nie doczytali o co chodzi i myślą (lub myśli, bo brzmi jak ta sama osoba), że kandyduje na prezydenta Polski. Ale cyrk! ;D

ja234

No proszę, a zygmunt był taki pewny “łatwego zwycięstwa”.Prawda jest taka,że w momencie ucieczki do senatu jego opinia jest bez znaczenia.Miał być nadal prezydentem a nie salwować się ucieczką do senatu.
Gzik niech przedstawi program i swoją wizję glajwic,samo wywieszenie plakatów, jakiś wywiadzik to za mało.Dotyczy to wszystkich kandydatów.
Druga tura będzie, nie będzie. prawdopodobnie,wygranej Neumanna.
No,ale może będzie tak, że co 5 lat będzie inny prezydent,beton się w końcu skruszył.No,ale czas pokaże.(0959)

Rabarbar.

A gdzie panie?Czyżby,w Gliwicach nie było odpowiednich kobiet na to stanowisko?Co na to PO,Nowoczesna,KO itd.szafujący sloganami feministycznymi.Czyżby, też to była tylko teoria.Na kobietę zagłosuję bez względu na kolor partyjny.

Junak

Uważaj z obietnicami. Była posłanka PiS, Anna Sobecka, szuka zajęcia.

Rabarbar.

Ta pani nie jest z Gliwic!W mojej wypowiedzi chodzi o to,że partie szeroko mówią o parytetach,a rzeczywistość jest inna.I w takim przypadku feministki mają rację,a partie tylko gadu,gadu,gadu.Nie wierzę,żeby w blisko dwustu tysięcznym mieście nie było żadnej kandydatki na ten urząd.

Ostatni Sprawiedliwy

@Rabarbar. Rzeczywistość pokazuje jednak coś zupełnie odwrotnego od Twojego wyobrażenia. Czy parytety będą wtedy, jak Budka wciśnie swoją żonę na wiceprezydenta? Takie przyczajenie się na fotel prezydenta w przyszłych wyborach.
Czy ze względu na parytety mamy nie wybierać spośród wybitnych fachowców (mężczyzn) na rzecz przeciętnych lub miernych (kobiet)?

:)

Zacznij od wymienienia z nazwiska tych wybitnych mężczyzn. Wtedy będzie można prównać ich wybitność z miernością kobiet. Na razie capi mizoginią, jak starą onucą leśnego bandyty.

Rabarbar.

@ Ostatni Sprawiedliwy;Twoja uwaga jest niestosowna w stosunku do kobiet.Jest wiele wybitnych profesorów, fachowców/kobiet/i ani jednej kandydatki.No i czym uzasadnisz tą ich przeciętność i mierność, jak nie masz wyboru.Stosujesz takie same metody jak wymienione wcześniej partie.

ewa

Budka, Budka tylko Budka!!!!

Konrad

Jeden z nielicznych z grona kandydatów i nauczycieli akademickich człowiek, który będzie potrafił skutecznie działać dla dobra społeczności Gliwic, nie w teorii ale w praktyce. Kto go zna ten wie o czym mówię, a kto nie poznał polecam aby to nadrobił. Szanowni czytelnicy umiejętności, które liczą się w zarządzaniu miastem, bo o tym mowa, nie wynikają ze specjalizacji czy tytułu przed nazwiskiem. Wynikają przede wszystkim z umiejętności praktycznej oceny rzeczywistości, określenia celów i konsekwencji w działaniu. Droga, którą Marek Gzik już przeszedł, ewidentnie te cechy potwierdza.

Tobi

Sam sobie przeczysz, pojawia się osoba a wizja miasta a więc wóz przed koniem a nie odwrotnie, To jest chore Oni wszyscy chcą jedynie władzy. Samo zarządzanie miastem jest jedynie metodą osiągnięcia celów.

Katarzyna

Merytoryczna osoba. Mądry i doby człowiek. Bardzo popieram!

Fiku Miku

Widzę, że odezwała się następna gruopie.

Ba

Łubu dubu niech nam żyje prezes naszego klubu! I robimy falę!

aga

czyli jak się zna człowieka i to z dobrej strony to nie wolno napisać o nim dobrego słowa bo tacy, którzy go nie znają zawsze będą wiedzieli lepiej.

tr

Serio? kolejna osoba ze środowiska Politechniki? wtf.. poza tym, jeszcze może 5 kandydatów i ..mamy gwarantowaną drugą turę jak tak dalej pójdzie. . . Choć chyba już jest gwarantowana, a Nowiny Glajwickie, peany na temat Pana Komendanta Szewczyka wypisują – czyżby kolejny kandydat w kolejce? OMG co tu się dzieje.. brakuje jeszcze Małgorzaty Licheckiej na Prezydenta i Michała Szewczyka – a co … jak nominować pretendentów, to po całości.

harry portier

O matko! Kolejny profesor się pcha na prezydenta. Kolejny uczony który pozjadal wszystkie rozumy jak Franek.

Agnieszka

Cudowny człowiek :) taki prezydent to byłby skarb !

Fiku Miku

Chcesz żeby twój sssskarb był naszym ssskarbem?

Nic dodać, nic ująć.

Patryk H.
Będę mu gratulować zdobycie ostatniego miejsca.

Artur Czupryński

Jeśli M.G zdecyduje się kandydować to jak go znam znajdzie merytoryczne argumenty aby Cię przekonać do kandydowania na siebie.

Katedra Spawalnictwa

Artur, jak chcesz się pozbyć szefa, to są mniej szkodliwe dla miasta sposoby.

Artur Czupryński

Brakło Ci odwagi żeby się podpisać? Dlaczego używasz nazwy instytucji, której nie szanujesz?

Absolwent Katedry Spawalnictwa

Panie Arturze, jak Pan widzi możliwość pogodzenia pracy na uczelni z byciem włodarzem dużego miasta- efektywnego pogodzenia rzecz jasna. Czy Pan pracując w katedrze spawalnictwa dałby radę być efektywnym radnym, tak by żyć blisko ludzi i rozwiązywać ich problemy? Stanowisko prezydenta Gliwic to nie funkcja zaoczna, wieczorową. Jeśli Pan Gzik zrezygnuje z pracy na uczelni to co poprę. Jeśli nie to nie dam się nabrać na bajki, że to dla dobra Gliwic.

Memoryt

Jeżeli zostałby prezydentem, to automatycznie musiałby co najmniej wziąć urlop na uczelni. Frankiewicz chyba do dzisiaj jest na bezpłatnym urlopie i ciągle blokuje etat. Tak się cwaniakuje w Polsce.

Artur Czupryński

Znam prof. Marka Gzika i wiem, że jeśli wygra wybory to wpełni bez reszty odda się sprawą miasta. Jeśli prezydentem 40 mln kraju z dużym poparciem społecznym może być doktor nauk prawniczych UJ to Gliwicami z dużym powodzeniem i sukcesem może zarządzać profesor Pol. Śl.

Artur Czupryński

Jestem z Pana dumny! Cenie Pana zdanie i cieszę się, że swoją postawą i formą wypowiedzi potwierdza Pan moje dobre zdanie o absolwentach naszej Katedry. Pozdrawiam

Waldek

A ja nie Patryku H., dobry kandydat, nie znam lepszego ale innych tez szanuje!

Artur Czupryński

Profesor Marek Gzik to bardzo dobra kandydatura. Piękną kartę samorządową, chlubny etos akademicki. Osoba znana mi od lat, wspaniały i dobry człowiek, wiele pozytywnych cech osobowości i charakteru, wysoko kultura osobista, wrażliwość i życzliwość ludzka, poczucie humoru. Mój kandydat na Prezydenta RP

Ba

Fajnie, ale to wybory na prezydenta Gliwic. Ktoś tu chyba nie odrobił lekcji? ;)

Tak tylko pytam

Wszyscy jesteście z politechniki?

obserwator

Nie wszyscy.

Ba

Jacyś tacy niekumaci. :D

obserwator

Może osoby z politechniki chcą się pozbyć Gzika.Ewentualnie dostali polecenie by chwalić go na forum.Lub jest to akcja marketingowa.

Ba

Jeśli akcja marketingowa, to kiepska firma. Nie zapłaciłbym im.

baczny obserwator

Zapomniałeś wpisać godzinę (1247)

Ostatni Sprawiedliwy

@Tak tylko pytam.
Dziękuję, rozbawiłeś mnie do łez ;o).

Katedra Spawalnictwa

Artur, nie ośmieszaj się.

Artur Czupryński

Brakło Ci odwagi żeby się podpisać?

Artur Czupryński

Mam odwagę wyrażać swoje poglądy podpisując się pod nimi. A Ty? Kim jesteś? Katedra Spawalnictwa to Ty?

:)

Nie ma takiego obowiązku i nie każdy ma aspiracje do publicznego podlizywania się szefowi, który nie domyśliłby się, kto go tak żarliwie komplementuje, gdybyś jak wszyscy inni (w tym sympatycy pana Gzika) podpisał się pseudonimem. Pozostaje jeszcze kwestia odwagi. Wątpię by odwagą można było nazwać lizusostwo.

Róża

Każdy ma prawo kandydować na sołtysa, burmistrza, prezydenta miasta czy Prezydenta Polski! Suweren zweryfikuje jego hasła wyborcze i podejmie jedyny słuszny wybór. Ja życzę Panu Gzikowi jak najlepszego wyniku niezależnie w jakich wyborach będzie kandydował

:D

Tłustemu kotu ciągle mało

jurek

Nowe wiadomości w portalu 24 Gliwice zawsze były podawane codziennie rano a obecnie wiszą po kilka dni coś nie jest tak z redakcją

Piotr

Przez lata współpracy z Profesorem zauważyć można, że ponad wszystko zawsze stawia na ludzi. Jest człowiekiem z dużym bagażem doświadczeń, jest pełen ciekawych pomysłów, którymi inspiruje wszystkich wokół. Jest osobą, która rozwiązuje wszelkie problemy i konflikty, takiego właśnie Prezydenta potrzebuje Nasz kraj… w chwili kiedy jesteśmy politycznie skłóceni powinniśmy popierać osoby, które mają potencjał i charyzmę do zjednoczenia narodu – A taką osobą jest właśnie Profesor Marek Gzik.

Ba

Ale że co? To niby Gliwice są już osobnym krajem?

Ostatni Sprawiedliwy

@Piotr. Frankiewicz też stawiał na “ludzi” i co z tego wyszło? Nutella wybiła po sam sufit. Postawił na “człowieka roku” jak Komendant Straży Miejskiej który ukradł 30 ton kostki brukowej. To stawiał na niego dalej, dostał do kierowania grupę kolarską w gliwickim GAT-cie oraz stanowisko w radach nadzorczych miejskich spółek. Tak to jest jak się stawia na “ludzi” a nie na program, który skutecznie się realizuje. Jeszcze jedno, prawie zapomniałem, że ten “ludź” w postaci wspomnianego Komendanta Straży Miejskiej w Gliwicach dostał wyrok za pobicie. Taki futrowany pączuś to był dalej “ludź” czy już czuł się jak nietykalny “nadludź”? Po… Czytaj więcej »

Wrzodzisław

Wszystko lepsze niż pisowska, katotalibańska ciemnota.

Izabela W.

Bardzo dobra kandydatura! Profesor Marek Gzik idealnie nadaje się na to stanowisko. Jest elokwentny, wybitnie zdolny, przedsiębiorczy, bardzo serdeczny, uczynny oraz życzliwy dla każdego…. i co najważniejsze-potrafi zarządzać;-) Popieram w zupełności!

Ba

Mam wrażenie, że wszystkie te komentarze pisze jedna osoba.

aga

nie, piszą różne ale znamy go i wiemy ile dobrego zrobil dlatego piszę

Dokładnie

I dlatego chcecie żeby was opuścił? Frankiewicz też niedawno tego zaznał.

MariaMaria

To niech rządzi na uczelni skoro jest taki dobry w U. M. nie jest potrzebny NAUKOWIEC

aga

ręce opadają nad poziomem wpisow

Ostatni Sprawiedliwy

@Izabela W. Z tą zdolnością to nie przesadzaj. Jeszcze do tej pory nie wykumał, że KO jest partią sprzyjającą wszystkim dookoła (zwłaszcza Niemcom) tylko nie Polakom.

AndrzejD

@Ostatni Sprawiedliwy
Jak otwierasz lodówkę to też widzisz Niemca ?
To się da wyleczyć – serio !

czesław

i on ma stanąć oko w oko z Dudą?
nie rozumiem.
A gdzie Tusk?
może on jednak
a czy dostał już program komu i gdzie stołek?
na tym portalu pan MF zadba o wnikliwą analizę

Ja.

A może jednak najpierw przeczytaj artykuł, zanim napiszesz jakiś komentarz. Wtedy wiele rzeczy zrozumiesz, może nawet wszystko.

Ba

W punkt, niezły ubaw z tego klakiera co tu wypisuje.