Nieprzytomny mężczyzna i ofiara cieplnego udaru. Strażnicy znaleźli się w odpowiednim miejscu i czasie

Spektrum interwencji podejmowanych przez straż miejską jest szerokie – nieprawidłowo zaparkowane pojazdy, zaśmiecanie miejsc publicznych, a także spożywanie alkoholu, bezdomni… Ostatnio jednak funkcjonariusze mieli okazję nieść pomoc osobom, które mogły znajdować się w stanie zagrożenia życia.

 
Sytuacje opisywane przez strażników działy się w weekend w różnych częściach Gliwic. Najpierw w sobotę udzieli pomocy mężczyźnie, który przypuszczalnie zasłabł z powodu wysokiej temperatury.

Wczesnym popołudniem, na skwerze przy ulicy Wolności (Łabędy) udzieliliśmy pierwszej pomocy przedmedycznej mężczyźnie, który prawdopodobnie doznał udaru cieplnego. Wezwaliśmy na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego, który przejął mężczyznę – relacjonuje straż miejska.

Kolejna interwencja miała miejsce w niedzielę, w rejonie centrum Gliwic. „Dramatyczne chwile na placu Krakowskim” – opisują strażnicy. Co się wydarzyło?

Około 23:10 na Placu Krakowskim podczas rutynowej kontroli, znaleźliśmy leżącego, nieprzytomnego mężczyznę. Ponieważ mężczyzna oddychał, ale nie reagował na bodźce, wezwaliśmy na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego – przekazuje straż miejska.

Do czasu przyjazdu ratowników monitorowaliśmy stan poszkodowanego. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Dziękujemy serdecznie osobie postronnej, która pomogła przy przenoszeniu mężczyzny na nosze – podsumowuje straż miejska.

(żms)/SM Gliwice
fot. SM Gliwice