Niewybuch na terenie inwestycji mieszkaniowej. Konieczna będzie ewakuacja okolicznych budynków

Na terenie nowej inwestycji mieszkaniowej przy ulicy Nowy Świat, podczas prowadzenia wykopów, natrafiono na niewybuch. Natychmiast przerwano prace i poinformowano policję. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy policji.

Do ujawnienia powojennej pozostałości doszło w poniedziałek około 8:00 rano.

Policyjny pirotechnik, aspirant sztabowy Dominik Polak, stwierdził, że znalezisko to pocisk odłamkowy burzący kalibru 152 mm z zapalnikiem, co oznacza, że mamy do czynienia groźnym przedmiotem. Trwa oczekiwanie na przybycie wojskowych saperów, którzy od rana pracują przy innym znalezisku ujawnionym w naszym rejonie i zabezpieczanym przez policyjny patrol od wczoraj – informuje podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.


W niedzielę około 13:00 spacerowicz odkrył niewybuch w postaci pocisku artyleryjskiego kalibru 88 mm w rejonie Jesiennej – w lasku przy autostradzie A1 i DTŚ.

Tamten obszar znajduje się na uboczu, więc wystarczyło wyznaczyć strefę bezpieczeństwa i nie dopuszczać osób postronnych – mówi Słomski. – Natomiast w przypadku ulicy Jana Pawła II niestety, podczas zabezpieczania i wywożenia artefaktu, będzie konieczność ewakuacji 5 najbliższych budynków oraz wstrzymania ruchu na sąsiadujących ulicach – dodaje rzecznik gliwickiej policji.

(żms)/KMP Gliwice
fot. KMP Gliwice

1 Komentarz
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze