„Niezwykły lot pilota Pirxa” i „Wszystko w rodzinie”. Są jeszcze bilety na przedstawienia

W najbliższy weekend w Teatrze Miejskim ofertę spędzenia czasu z kulturą znajdą dla siebie młodsi i starsi widzowie. Zaplanowano tam dwa spektakle – na kameralnej i na dużej scenie – będą to „Niezwykły lot pilota Pirxa” oraz „Wszystko w rodzinie”.

 
Bilety na obie te propozycje, które wystawione zostaną między 19 a 21 kwietnia, są już w sprzedaży.

O czym jest „Wszystko w rodzinie”?

W słynnym szpitalu św. Andrzeja w Londynie personel przygotowuje się do wystawienia świątecznego przedstawienia dla pacjentów. Jednocześnie najlepszy lekarz, wysokiej klasy specjalista doktor Mortimore, szykuje się do wygłoszenia wykładu, który ma mu przynieść awans i sławę. Porządek tego dnia zostaje jednak zaburzony przez nagłe pojawienie się pewnej znajomej… Dawne romanse doktora Mortimora zmuszają go do nerwowych kombinacji i absurdalnych działań. Co z nich wyniknie? Z pewnością niezły ubaw.


Bilety można nabyć TU.

fot. mat. Teatru Miejskiego w Gliwicach

Dla dzieci: „Niezwykły lot pilota Pirxa” (8+)

Spektakl dla dzieci na motywach opowiadań Stanisława Lema to prawdziwy teatralny lot w kosmos. Widzowie trafiają na pokład rakiety, którą pilot Pirx wyrusza w lot egzaminacyjny. Od tego lotu zależy, czy Pirx zdobędzie uprawnienia pilota-kosmonauty. W przestrzeni kosmicznej czekają go zaskakujące przygody i nieprzewidziane sytuacje. Do zdania egzaminu niezbędna będzie pomoc widzów. Oprócz żywego planu aktorskiego spektakl wykorzystuje tradycyjne i nowatorskie środki wyrazu, m.in. lalki i multimedia.

Bilety dostępne są tutaj.

(żms)/UM Gliwice
fot. TMG