Niszczyli zieleniec, blokowali chodnik. Byle dojechać jak najbliżej celu, a auto… postawić byle gdzie

Straż miejska opublikowała galerię 10 wybranych zdjęć, przedstawiających zaparkowane w nieprawidłowy sposób samochody. Tego rodzaju sytuacje można zobaczyć w wielu miejscach Gliwic każdego dnia.

Sierpień to czas wakacji wydawałoby się, że nasi mistrzowie parkowania trochę odpuszczą, wyjadą poza miasto wypoczywać, niestety nic bardziej mylnego.

Kierowcy ze szczególnym zainteresowaniem upodobali sobie zieleńce, miejsca na jezdni wyłączone z ruchu i chodniki. Nie od dzisiaj wiadomo, że za pozostawiony w nieodpowiednim miejscu samochód nie są pobierane opłaty za parkowanie.

(żms)/SM Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Ania
Ania

SM powinna zająć się samochodami które stoją niekiedy od kilku lat, na przydomowych parkingach i nikt się nimi nie interesuje a zajmują tylko miejsce, ale po co to za dużo roboty. Trzeba by ustalać właściciela, a tak tylko mandat i po sprawie. A złom dalej zajmuje miejsca parkingowe.

fotograf
fotograf

W następnej odsłonie galerii sm będzie bardzo inteligentna pani w białym suvie mercedesa, która z gracją rozjeżdża drzewo na ulicy Chudoby.

black_horse
black_horse

Niebieska koperta dla niepełnosprawnych ze zdjęcia p.t: postój w odległości mniejszej niż 10 m od skrzyżowania też jest w odległości mniejszej niż 10 m. Jak ludzie maja przestrzegać przepisów gdy zły przykład idzie od zarządcy drogi.

Imiu
Imiu

te 10m od skrzyżowania to przepis o którym decydenci wspominają tylko gdy chcą komuś przytrzeć nosa czy dać mandat.

podpis
podpis

Wystarczy przejść się po Starówce i popatrzeć jak są ustawione znaki zakazu parkowania i początek parkingu. 10 m od skrzyżowania, to na Placu Mlecznym byłoby miejsce dla jednego samochodu, to samo Krupnicza i w zasadzie wszystkie uliczki wokół Rynku.. Kaczyniec w stronę Zameczku przy ścianie budynku tuż za skrzyżowaniem, przed tym miejscem tyle, aby pieszy przecisnął się między samochodem stojącym na Bankowej i samochodem z Kaczyńca. Grodowa, koło Da Grasso tak zastawiona (niezgodnie ze znakami), że dojechanie do Krupniczej wymaga straszenia pieszych na chodniku. I geniusz parkowania przy kwiaciarni na rogu Krupniczej, który potrafi samochód kombi postawić na przejściu przodem… Czytaj więcej »

Jan
Jan

ZDM niedawno zrobił dużo miejsc parkingowych w odległości mniejszej niż 10 m od skrzyżowania np. na Dolnych Wałów/Zwycięstwa. Malowanie pasów na przejściach dla pieszych też robią w różnych odległościach. Dla porównania pasy na Chudoby i na Fredry. W zasadzie mandaty powinny trafiać do ZDM.

krzysztof
krzysztof

szczyt możliwości gliwickiej SM foto nieprawidłowo zaparkowanego pojazdu

zxc
zxc

A według Ciebie powinni zostać oddelegowani do rozpracowania sprawy Amber Gold i FOZZ ?

sol
sol

Dziwne, że sm nie wlepia mandatów miastu za nieposprzątane chodniki i ulice (zdj. nr 7).

lorl
lorl

Wlepia. Ustala właściciela terenu i wlepia mu mandat. Działania takie podejmuje po pisemnym zgłoszeniu.

nowy
nowy

To ile mandatów otrzymało i zapłaciło miasto jako zarządca niesprzątanych terenów? Z jakiego funduszu?

Eres
Eres

Czytam wcześniejsze komentarze i wiary nie daję. Zamiast potępiać, że ludzi pchają swoje 4 kółka wszędzie gdzie się da, zamiast zostawiać na parkingach lub w domach, to nic tylko “zła SM”.
Parking, koszt kilku złotych, mam na autko stać mnie i na parking, nie muszę stawiać gdzie bądź i byle jak.

Generalnie, to jestem zdania, żeby nie można było wjeżdżać do centrów miast, z pewnymi wyjątkami: mieszkańcy, najemcy-ajęci, dostawcy.
Jak dojechać?
Zostawiam autko gdzieś na obrzeżach śródmieścia i dalej na nogach, autobusem, rowerem – taniej, szybciej, bez kłopotu z parkingiem, a kto wie … może i zdrowiej.

Powodzenia życzę.
Możecie teraz wieszać psy na mnie.

????
????

a co to jest “ajęt” “ajęci”

Psów wieszać nie będę, bo szkoda psiaków. Przyznam za to, że w dużej części rację masz.

Magda
Magda

Całkowie się zgadzam, gliwicka starówka jest nie do zniesienia przez zawalenia złomem z każdej strony, smród, hałas i zawalone chodniki.

Oliś
Oliś

Wiesz, w weekendy to nawet nie trzeba na obrzeżach zostawiać auta, kiedy chce się dotrzeć np. do rynku. Wystarczy pod UM lub pod sądem, gdzie ZAWSZE są wolne miejsca. A mimo to po starówce non stop krążą samochody w poszukiwaniu skrawka miejsca do zaparkowania. Ludzie chyba wychodzą z założenia, że nie po to mają samochód, żeby chodzić, nawet te 5-7 minut spod UM do rynku.

ja234
ja234

Dokładnie. Niestety, większość na samą myśl przejścia paruset metrów dostaje wścieklizny i histerii.Pomijając fakt, że kondycyjnie nie daliby rady.
Wszędzie muszą wjeżdżać pod drzwi swoim kochanym auteczkiem taka mania w glajwicach. Przecież czują się dowartościowani zajeżdżając wszędzie auteczkiem.

wowo
wowo

SM opublikowała, ale nikogo nie ukarała, haha.

ja234
ja234

Mania wjeżdżania wszędzie auteczkiem i parkowanie pod samymi drzwiami ma się doskonale.
Auteczek jest za dużo.
Wlepiać im mandaty w wysokości 15 tys.

Autor wypowiedzi
Autor wypowiedzi

Przepraszam za osobistą uwagę, ale stałeś się powtarzalny i nudny. Treść komentarza niezmienna, niezależnie od treści artykułu.

err
err

Te zdjęcia to z jednej czy 2 godzin pracy ? W Gliwicach takich sytuacji są dziesiątki w każdej dzielnicy. Codziennie.

gliwicjus
gliwicjus

Proponuję następny materiał na temat – co Straż Miejska robi w kwestii nieustannego niszczenia elewacji w Gliwicach przez kiboli.To kilka grupek, które powinno się dać łatwo wyłapać i ukarać.

były motorniczy
były motorniczy

fot. bez podpisu,powinno być “blokowanie linii tramwajowej”

Imiu
Imiu

brakuje normalnych miejsc parkingowych to parkują na trawie. Ci co parkują utrudniając tym samym ruch to niechluje! Czasami się zastanawiam po co tyle wysokich krawoli oraz “trawników” które nie są ani ładne ani użyteczne dla ludzi czy otoczenia. Nie mam na myśli parkowania na obszernym trawniku ale np. tj. ma to miejsce na ul.Rybnickiej gdzie dopiero w nielicznych miejscach zamiast trawników przydrożnych zrobiono miejsca parkingowe (niechlujnie ale idzie coś tam zaparkować). Zamiast pójść na rękę kierującym i pieszym itd to urzędasy idą pod prąd tworząc zapory dla nich, więc nie dziwmy się że później ktoś komu nie zależy parkuje gdzie… Czytaj więcej »

AMF
AMF

Postaw rolkę srajtaśmy koło swojej wycieraczki, przecież toalet też brakuje!