Nocna i świąteczna opieka zdrowotna zmieniła lokalizację. Powrót do stanu sprzed pandemii

Gabinety lekarskie podstawowej oraz nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej działają znów w budynku głównym Szpitala Miejskiego nr 4 przy ul. Zygmunta Starego 20. To powrót do stanu sprzed pandemii COVID-19.

 
– Dzięki takiemu rozwiązaniu poprawi się dostępność do świadczeń medycznych, a ich udzielanie będzie odbywało się w zdecydowanie bardziej komfortowych warunkach – zapewnia Anna Ginał, rzecznik prasowy Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach. Do dyspozycji pacjentów przekazano przestronną i odnowioną rejestrację, hol główny z poczekalnią, a także zmodernizowane gabinety lekarzy
rodzinnych.

Świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej są udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy.

– Postawiliśmy jednocześnie na gruntowne zmiany w zakresie obsady dyżurowej i polityki kadrowej, zgodnie z wolą mieszkańców Gliwic sygnalizowaną poprzez liczne opinie czy uwagi dotyczące funkcjonowania przychodni w Szpitalu Miejskim nr 4. Podejmujemy także intensywne prace przygotowawcze dotyczące przystosowania budynku do wymogów sanepidowskich w związku z pilną koniecznością zaoferowania mieszkańcom Gliwic możliwości skorzystania z pomocy specjalistów w zakresie chorób zakaźnych – informuje rzecznik prasowy lecznicy.

Wcześniej szpital zapowiadał w mediach społecznościowych, że poradnie diabetologiczna i neurologiczna również będą zlokalizowane w budynku głównym przy Zygmunta Starego 20.

(żms)/UM Gliwice(kik)