W miejscu wyburzonego obiektu przy ul. Konarskiego powstanie hala sportowa i budynek dydaktyczny

fot. M. Baranowski/UM

Na terenie liceum przy ul. Zimnej Wody zostanie zbudowana nowa hala sportowa, a obok niej trzypiętrowy budynek dydaktyczny. Obszar wokół szkoły będzie zmodernizowany, natomiast boiska zyskają sztuczną nawierzchnię.

Obecnie I Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach tworzą: budynek główny, mała sala gimnastyczna oraz wolnostojący budynek przy ul. Konarskiego. Jednak istniejąca infrastruktura nie spełnia wymagań rozwijającej się szkoły i konieczne są zmiany.

Zgodnie z planem, budynek przy ul. Konarskiego zostanie zburzony, a w jego miejscu powstanie nowa hala sportowa z boiskiem o wymiarach 20 x 40 m, trybunami, które będą mogły pomieścić 150 osób oraz zapleczem – szatniami i magazynem na sprzęt sportowy. Obiekt ma mieć około 20 metrów wysokości.

Przy hali, według wstępnej koncepcji, od strony Politechniki Śląskiej ma powstać trzypiętrowy budynek dydaktyczny o powierzchni ponad 2 tys m2. Znajdzie się tam między innymi 9 nowoczesnych pracowni.

Zagospodarowany ma zostać również teren pomiędzy nowymi obiektami i budynkiem szkoły. Zmodernizowane zostaną: parking, zieleniec oraz boiska.

Przetarg na wykonanie projektu wygrała Autorska Pracownia Projektowa Manecki z Krakowa. Ma już ona na swoim koncie kilkadziesiąt podobnych zadań, w tym modernizacje wydziałów wyższych uczelni w Krakowie i Rzeszowie, projekty i budowę różnych obiektów sportowych oraz budynków szkolnych wraz z potrzebną infrastrukturą.

Koszt projektu wraz z wszystkimi pozwoleniami oraz późniejszym nadzorem autorskim budowy to około 192 tys. zł. Na wykonanie zadania pracownia ma czas do połowy listopada. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, budowa mogłaby się rozpocząć w drugiej połowie 2019 r.

(żms)/MSI
fot. M. Baranowski/UM
wiz. Autorska Pracownia Projektowa Manecki

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Niechęć
Niechęć

Ciekawa sprawa. Szkołę na Toszeckiej sprzedali prywatnej firmie, która ma rozbudować budynek na biura. Atutem jest wielki plac wewnątrz, z którego zrobi parking. Tutaj chcą następnej hali sportowej i “budynku dydaktycznego” pomimo że liczebność gliwiczan z roku na rok leci na łeb, ale powstanie lepszy bo większy parking. Mają też powstać “Nowe Gliwice” czyli kolejna strefa pracy z dużymi parkingami. Z tego wszystkiego wynika, że centrum miasta jest planowo zagęszczane ruchem samochodowym i wysysane z mieszkańców bo kto zechce mieszkać w środku wielkiego węzła komunikacyjnego? Od dawna widać też rozwój budownictwa na nieużytkach coraz odleglejszych od centrum miasta za co… Czytaj więcej »

ers
ers

Proste. Władze Gliwic biorą swoje wizje przyszłości prosto z dzieł urbanistów lat 50-tych ubiegłego wieku.

aktywista
aktywista

A wy dalej głosujecie od 50 lat na jednego i tego samego Frankiewicza, bo za jego kadencji “tak się Gliwice zmieniły”. Z tym, że nikt nie pamięta niczyjej innej kadencji, a to co się w tym mieście dzieje pod względem organizacji choćby komunikacji, życia miejskiego i ogólnego dbania o atrakcyjność to jest jakiś dramat.

Baszka
Baszka

Dobra inwestycja. To jedna z najlepszych szkół w regionie.

Urko
Urko

“Zmodernizowane zostaną: parking, zieleniec oraz boiska. ” Zieleniec . Zostanie 9 m2 trawnika z jednym jałowcem pośrodku ?

kanalia52
kanalia52

Po wyborach zapomną o tym.

koneser
koneser

Kolejny betonowy kloc by żyło się lepiej na wstecznym bez drzew i trawy (bo przy okazji trzeba będzie wyciąć parę sztuk). Czy fetysze zastąpią chęć do sportu dzieciom? Nie Teraz pomimo dużo lepszej infrastruktury niż kiedyś obecna młodzież jest bardziej rachityczna lub spasiona, osiąga gorsze wyniki sportowe. Mam nadzieję, że to wyborcza ściema.

treya50
treya50

No to mieszkańców przy Konarskiego czeka niezły łomot. Najpierw wyburzanie, potem budowa. Dopiero co skończyli budować blok mieszkalny, przy samej ulicy o natężonym ruchu samochodowym. Ciekawe jak będzie sie mieszkało nowym lokatorom w takim huku i smrodzie. Czekają nas ciężkie czasy.

Młot pneumatyczny
Młot pneumatyczny

Spokojnie ! Nic z tego nie będzie. ….To tylko wybory

Baszka
Baszka

Żeby było lepiej, to przez jakiś czas musi być gorzej. Szkole niezbędna jest hala sportowa i pracownie. Tu uczą się nasze dzieci.