Nowe hangary na gliwickim lotnisku. „Oddanie tych obiektów stawia nas w czołówce”

Na gliwickim lotnisku oddane zostaną do użytku dwa nowoczesne, całoroczne hangary Politechniki Śląskiej. W jednym przechowywane będą samoloty, w drugim będzie warsztat dla mechaników. W ramach inwestycji powstał także budynek administracyjno-szkoleniowy.

 
Hangary mają ponad 1000 mkw. powierzchni. Razem z budynkiem administracyjno-szkoleniowym wykorzystywane będą do realizacji zadań statutowych przez ośrodki lotnicze funkcjonujące w ramach Centrum Kształcenia Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej Politechniki Śląskiej. Z obiektów tych korzystać będą pracownicy i studenci gliwickiej uczelni, kształcący się na kierunkach Transport oraz Inżynieria Lotnicza i Kosmiczna.

Nowe budynki są obiektami przystosowanymi do realizacji zadań szkoleniowych niezależnie od pory roku i doby. Dotychczas, z uwagi na niskie temperatury, od później jesieni do wczesnej wiosny, działalność ta była znacznie ograniczona. Oddanie obiektów pozwoli też na pełną centralizację działalności szkoleniowej i administracyjnej ośrodków lotniczych

– mówi Jarosław Kozuba, dyrektor Centrum Kształcenia Kadr Lotniczych Europy Środkowo-Wschodniej Pol. Śl.

Dotychczas korzystaliśmy m.in. z obiektów będących własnością Aeroklubu Gliwickiego i innych jednostek organizacyjnych Politechniki Śląskiej na terenie Gliwic – dodaje. – Oddanie tych obiektów do użytkowania stawia Politechnikę Śląską w czołówce uczelni kształcących w specjalnościach lotniczych – podkreśla prof. Kozuba. Inwestycja trwała ponad dwa lata. Otwarcie nowych hangarów zaplanowano jeszcze we wrześniu.

W nowych budynkach realizowane będą zajęcia teoretyczne, warsztaty oraz przedsięwzięcia związane z przygotowaniem do praktycznego szkolenia pilotów i mechaników lotniczych.

(żms)/Polsl.pl

46 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze