Nowy prezes Piasta Gliwice wybrany. „Jest gliwiczaninem i wiernym kibicem Niebiesko-Czerwonych”

Łukasz Lewiński został wybrany nowym Prezesem Zarządu Piasta Gliwice. Zmieniono też skład Rady Nadzorczej Klubu z Okrzei – po rezygnacji Jarosława Szymczyka organ ten będzie trzyosobowy.

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy spółki zebrało się w piątek, 28 czerwca. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami mniejszościowego udziałowca, Zbigniewa Kałuży, były Komendant Główny Policji, który niedawno wszedł do Rady Nadzorczej, złożył rezygnację, która została przyjęta.

Obecnie Rada Nadzorcza złożona będzie z trzech członków, a mianowicie Przewodniczącego Marcina Szeligi, Zastępcy Przewodniczącego Agnieszki Dylewskiej oraz Agnieszki Leszczyńskiej

– informuje Piast Gliwice.

Rada Nadzorcza powołała nowego Prezesa Zarządu klubu, którym został Łukasz Lewiński.Jest gliwiczaninem i wiernym kibicem Niebiesko-Czerwonych. Jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego. Od lat współpracuje z klubem na wielu płaszczyznach, m.in. poprzez członkostwo w Piast Biznes – informuje biuro prasowe Klubu.

Przypomnijmy, że poprzednim prezesem Piasta był Grzegorz Bednarski, który w kwietniu złożył rezygnację. Po jego odejściu początkowo wyznaczono do pełnienia tych obowiązków Grzegorza Jaworskiego, ówczesnego przewodniczącego Rady Nadzorczej, później zaś, po powołaniu nowej RN i kontrowersjach związanych z wejściem do jej składu Jarosława Szymczyka, funkcję p.o. prezesa powierzono Marcinowi Szelidze.

Presja i apele zadziałały. Jarosław Szymczyk złoży rezygnację z członkostwa w RN Piasta Gliwice

(żms)/GKS Piast S.A.
fot. 24gliwice.pl/ŁG, Piast Gliwice

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
41 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze