Presja i apele zadziałały. Jarosław Szymczyk złoży rezygnację z członkostwa w RN Piasta Gliwice

Były komendant główny policji, Jarosław Szymczyk, zrezygnuje z bycia członkiem Rady Nadzorczej Piasta Gliwice. Jego miejsce w tym organie zajmą Zbigniew Kałuża i Grzegorz Jaworski. – Dla dobra klubu, pani prezydent i ja podjęliśmy decyzję, że dalej będziemy współpracować – mówił mniejszościowy udziałowiec klubu podczas konferencji prasowej.

 
Wcześniej, jeszcze w ubiegłym tygodniu, prezydent Gliwic, Katarzyna Kuczyńska-Budka w trosce o wizerunek klubu, zwróciła się do Zbigniewa Kałuży by zmienił przedstawiciela w radzie nadzorczej. Informacja o powołaniu Szymczyka do RN klubu z Okrzei wzbudziła ogromne kontrowersje, obiegła ogólnopolskie media, była szeroko komentowana. Decyzja o powołaniu Szymczyka nie spodobała się również kibicom.

Klub jest nasz wspólny – jest kibiców, jest miasta. Jeżeli jest partner, który chce pomóc w prowadzeniu, również chce być odpowiedzialny za ten klub, to zmieniłem zdanie – ja i pan Grzegorz Jaworski wracamy do Rady Nadzorczej

– mówił podczas zorganizowanej we wtorek konferencji prasowej Kałuża. Właściciel pakietu 26% akcji Piasta, informując o rezygnacji Szymczyka, równocześnie podkreślał, że były komendant jest silnie związany z klubem. – Współpracowaliśmy razem od 2012 roku. Stawialiśmy na bezpieczeństwo, na to, żeby ten klub gościł rodziny – kontynuował Kałuża, zaznaczając, że Piast zajmuje wysokie pozycje w rankingach dotyczących prowadzenia imprez masowych. Podkreślał też, że dziadek generała Szymczyka w przeszłości pracował w klubie, zaś ojciec regularnie przychodził na mecze. – Jest jedną z osób, które bardzo dużo dla tego klubu zrobiła dobrego – mówił o b. komendancie.

Jak przekazano podczas konferencji, na stanowisko pełniącego obowiązki prezesa powołano przewodniczącego Rady Nadzorczej Marcina Szeligę. 28 czerwca ma odbyć się kolejne walne zgromadzenie akcjonariuszy Piasta Gliwice, podczas którego wprowadzone mają zostać formalnie wspomniane zmiany w RN, być może także pojawi się kandydat na prezesa klubu.

Jeżeli partner, jakim jest miasto, chce nam pomóc, to takiej pomocy my nie jesteśmy w stanie odrzucić, dlatego dla dobra klubu będziemy dalej zgodnie współpracować

– zapewniał udziałowiec. Z kolei Grzegorz Jaworski, do niedawna pełniący obowiązki prezesa zaznaczał, że Piast ma dobrych zawodników i trenerów. – Ten klub nie może zniknąć z mapy Śląska, z mapy Polski, dlatego z panem Zbigniewem Kałużą zrobimy wszystko, żeby odbudować zaufanie do klubu i wygrać dobry wynik już w tym sezonie, bo na to bardzo liczymy – mówił Jaworski.

Odniesiono się także do słów prezydent miasta Katarzyny Kuczyńskiej-Budki dotyczących ukrywania realnej sytuacji finansowej klubu. – Moim zdaniem niepełna informacja lub informacja troszkę zakłamana dotarła do urzędu i dlatego być może takie wrażenie pani prezydent odniosła. Nie mamy nic do ukrycia. Możemy dzisiaj siąść i przeglądać dokumenty, których sobie pani prezydent zażyczy – komentował Jaworski.

Cała konferencja jest do obejrzenia w mediach społecznościowych portalu 24gliwice.pl:

Konferencja Zbigniewa Kałuży i p.o. prezesa Piasta Gliwice Grzegorza Jaworskiego dot. ostatnich wydarzeń w Piaście Gliwice

Opublikowany przez 24gliwice Wtorek, 18 czerwca 2024

(żms)
fot. 24gliwice.pl

23 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze