Gliwice obwieszone banerami z protestem kibiców Piasta. Chodzi o zmiany w Radzie Nadzorczej

Kibice Piasta Gliwice w dosadny sposób wyrazili swoją opinię na temat nowego składu Rady Nadzorczej Piasta Gliwice. „Szymczyk czarno to widzimy”, „Piaście wyjdź już z tej kałuży” – to tylko te najłagodniejsze, nadające się do publikacji hasła, jakie pojawiły się w różnych lokalizacjach w mieście.

 
Reakcja środowiska na podjęte w poniedziałek decyzje Walnego Zgromadzenia akcjonariuszy klubu z Okrzei jest jednoznacznie negatywna. Przypomnijmy, że powołano wówczas nowych członków RN – ze strony miasta, większościowego udziałowca w spółce, jej członkami zostali Agnieszka Dylewska, skarbniczka miasta, Agnieszka Leszczyńska, naczelniczka wydziału nadzoru właścicielskiego i Marcin Szeliga, radca prawny.

Z kolei mniejszościowy akcjonariusz – Zbigniew Kałuża – wyznaczył do RN Jarosława Szymczyka. To były Komendant Główny Policji, znany z głośnej afery z granatnikiem. Prywatnie gliwiczanin i kibic niebiesko-czerwonych. Ten ostatni fakt nie przyczynił się do uzyskania przychylności kibiców Piasta.

Sytuacja do której doszło w poniedziałek jest dla nas nieakceptowalna – podczas walnego zgromadzenia klubu, Zbigniew Kałuża korzystając ze swych uprawnień, powołał do 4 osobowej rady nadzorczej Piasta, byłego Głównego Komendata Policji Jarosława Szymczyka, którego córka obecnie pełni funkcję Dyrektora ds. Marketingu w Piaście – czytamy na jednym z profili kibiców w mediach społecznościowych.

Koneksje Zbigniewa Kałuży wystawiają nasz klub na pośmiewisko, nie da się tego inaczej skwitować niż cyrk na kółkach. Jasno sprzeciwiamy się działaniom, które w naszym mniemaniu prowadzą do upadku klubu. Zarząd w ciągu 3 lat z dobrze prosperującego finansowo klubu, doprowadził do zadłużenia, które dodatkowo tuszuje

– kontynuują kibice załączając do tego zdjęcia z przeprowadzonej akcji bannerowej.

Również prezydent Gliwic, Katarzyna Kuczyńska Budka, już po powołaniu nowego składu Rady Nadzorczej klubu, na swoim oficjalnym profilu postanowiła wyrazić swoją opinię na ten temat.

– Zadłużenie Piasta, o skali którego miasto, jako większościowy udziałowiec, nie ma pełnej wiedzy, to zdumiewająca sytuacja, za którą odpowiada i była rada nadzorcza i byłe władze miasta. By wyjść z tego impasu, miasto wskazało wczoraj do rady trzy osoby, których kompetencje pomogą ocenić sytuację w Piaście. Mniejszościowy udziałowiec – Zbigniew Kałuża – skorzystał ze swych uprawnień, jakie gwarantuje mu kodeks spółek handlowych, i wskazał do rady nadzorczej Jarosława Szymczyka. Dlatego dzisiaj, w trosce o wizerunek klubu, zwróciłam się do Zbigniewa Kałuży by zmienił przedstawiciela w radzie nadzorczej – czytamy na stronie prezydent Gliwic w portalu facebook.com we wpisie zamieszczonym dzień po powołaniu nowego składu Rady.

Z nieoficjalnych informacji pojawiających się w mediach wynika, że pierwsze posiedzenie RN odbyło się w tym tygodniu i pozostaje ona na ten czas we wcześniej ustalonym składzie. Ten został już wpisany do Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Gliwicach – na stronie BIP klubu nadal widnieje stary skład osobowy władz spółki.

Więcej na ten temat pisaliśmy:

Skąd „komendant od granatnika” w radzie nadzorczej Piasta? Burza wokół Jarosława Szymczyka

Piast Gliwice z nową Radą Nadzorczą. Wśród członków… Jarosław Szymczyk, b. komendant główny policji

(żms)
fot. 24GLIWICE/ŻMS

43 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze