Piast Gliwice z nową Radą Nadzorczą. Wśród członków… Jarosław Szymczyk, b. komendant główny policji

Walne zgromadzenie akcjonariuszy Piasta wskazało 4 członków Rady Nadzorczej. Ze strony magistratu to Agnieszka Dylewska, skarbniczka miasta, Agnieszka Leszczyńska, naczelniczka wydziału nadzoru właścicielskiego i Marcin Szeliga, radca prawny. Mniejszościowy akcjonariusz – Zbigniew Kałuża – wyznaczył do RN Jarosława Szymczyka.

 
Zastąpili oni dotychczasowego Przewodniczącego Rady Nadzorczej, Grzegorza Jaworskiego, a także dwóch pozostałych członków, Zbigniewa Kałużę oraz Krystiana Tomalę. Podczas najbliższego posiedzenia Rada Nadzorcza wybierze spośród swoich członków nowego Przewodniczącego.

– Próbujemy zrobić co w naszej mocy, aby uporządkować sytuację w Piaście – powiedziała Katarzyna Kuczyńska-Budka, prezydent Gliwic, podczas zwołanego w trybie pilnym briefingu prasowego.

W poniedziałek odbyło się walne zgromadzenie akcjonariuszy Piasta Gliwice. Z informacji przekazanych przez prezydent Gliwic, jeszcze przed jego zakończeniem wynikało, że zadłużenie klubu ma być większe, niż wcześniej podawano. Zapowiedziano też, że mieni się także skład Rady Nadzorczej, która ma być czteroosobowa.

– Do tej pory nie zostały wprowadzone zmiany jeśli chodzi o Radę Nadzorczą, ale jesteśmy zdania, że bez takich zmian sytuacja w spółce nie ma realnych szans na to, by się szybko ustabilizować. To co jest naszym celem, to po pierwsze, żeby klub grał dobrze i skutecznie i przynosił chlubę naszemu miastu. A po drugie, co jest również związane z tym punktem wcześniejszym, to fakt, że musimy być przekonani, jako większościowi akcjonariusze, że ta sytuacja finansowa klubu jest stabilna. Teraz wiemy, że taka nie jest – mówiła Katarzyna Kuczyńska-Budka, prezydent Gliwic.

Nie mamy pełnych finansowych danych i to też jest coś, co nas martwi. Wiemy na dzisiaj, że zadłużenie klubu jest znacznie przekraczające te kwoty, o których mówiono publicznie. Żeby móc precyzyjnie powiedzieć, jak ono jest wysokie, musimy mieć dostęp i wgląd do rzetelnie przygotowanych dokumentów i to też jest celem naszych zmian w Radzie Nadzorczej

– dodała prezydent Gliwic.

 

Konferencja prasowa Katarzyna Kuczyńska-Budka prezydentka Gliwic w sprawie sytuacji w spółce Piast Gliwice

Opublikowany przez 24gliwice Poniedziałek, 10 czerwca 2024

Podczas briefingu prezydent Gliwic zapowiadała, że w Radzie Nadzorczej po zmianach mają zasiadać osoby, które – zdaniem miasta – posiadają odpowiednie kompetencje finansowe, prawne i organizacyjne. Jeszcze tego samego dnia na oficjalnym profilu Katarzyny Kuczyńskiej-Budki zamieszczono komunikat w tej sprawie.

– W związku z trudną sytuacją w jakiej znalazł się Piast Gliwice SA, na wniosek Miasta Gliwice, większościowego akcjonariusza, zwołano na dzisiaj walne zgromadzenie akcjonariuszy, które zadecydowało o zmianach w radzie nadzorczej spółki – czytamy na stronie prezydent Gliwic.

Miasto Gliwice wskazało trzech członków RN. Są to: Agnieszka Dylewska, skarbniczka miasta, Agnieszka Leszczyńska, naczelniczka wydziału nadzoru właścicielskiego i Marcin Szeliga, radca prawny. Mniejszościowy akcjonariusz – Zbigniew Kałuża – wskazał do rady nadzorczej Jarosława Szymczyka

– dodała Kuczyńska-Budka.

Jak zaznaczono we wpisie, jest to początek działań, których efektem powinna być stabilna, finansowo przejrzysta, sytuacja Piasta, a co za tym idzie, by klub znowu mógł osiągać dobre wyniki.

Przypomnijmy, że miasto jest większościowym akcjonariuszem klubu Piasta Gliwice SA – posiada 66,68 proc. udziałów, pozostałe należą do Zbigniewa Kałuży (26,02 proc.) i Stowarzyszenie GKS „Piast” (7,30 proc.). Według oficjalnych informacji, za rok obrotowy 2022/2023 Piast wykazał stratę przekraczającą 13,5 mln zł.

Więcej pisaliśmy niedawno tu:

Kłopotów finansowych Piasta Gliwice ciąg dalszy. Młode gwiazdy trafią na sprzedaż, ale to niejedyne zmiany

(żms)

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
50 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze