Nowy sprzęt od WOŚP dla gliwickiego szpitala. To nie pierwsze wsparcie od fundacji

Fundacja WOŚP przekazała Szpitalowi Miejskiemu sprzęt medyczny o łącznej wartości ponad 300 tys. złotych. Przenośny aparat USG, kardiomonitory, pompy infuzyjne, otwarty inkubator i inne nowoczesne urządzenia służą już najmłodszym pacjentom tej placówki.

– Jesteśmy bardzo wdzięczni za ten sprzęt, tym bardziej, że fundacja obdarowała nas rekordowo hojnie. Z pewnością będzie on często wykorzystywany na oddziale – mówi dr n. med. Agata Gajewska, ordynator Oddziału Pediatrycznego Szpitala Miejskiego nr 4.

Personel oddziału jest szczególnie zadowolony z przenośnego aparatu do wykonywania badań ultrasonograficznych.

Dotąd takiego sprzętu na pediatrii nie było, a teraz badania USG można wykonywać przy łóżku małego pacjenta, przez całą dobę.

Wśród przekazanych przez Fundację urządzeń znajdują się również: aparat EKG, pulsoksymetr, lampy do fototerapii noworodków, otwarty inkubator, kardiomonitory oraz pompy infuzyjne, które ułatwiają podawanie dzieciom precyzyjnie odmierzonych dawek leków. Rodzice pacjentów z pewnością ucieszą się z rozkładanych foteli, na których będą mogli w razie potrzeby wygodnie czuwać przy swoich pociechach.

Warto przypomnieć, że Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wsparła gliwicki szpital w 2003 roku. Oddział Pediatryczny otrzymał wówczas pompy infuzyjne, ssaki elektryczne i aparat EKG.

(żms)/UM(aś)
fot. MSI

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Łukasz
Łukasz

Wow sprzęt za 300tyś zł i coś tam jeszcze w 2003 roku! A ile miasto kosztowały te wszystkie imprezy WOŚP od początku istnienia???

tak
tak

dużo za dużo

ja234
ja234

Więc właśnie.Ci wszyscy co tak stękają, narzekają na wośp a posiadają bachora, powinni, co roku wrzucać pińćet do puszki.
Dzięki tej kasie wasz dzieciak ma szanse na przeżycie.
Na zakup sprzętu dla szpitali nie ma co liczyć na urzędasy czy pisiorów.

(_x_)
(_x_)

@ja234. Pamiętaj że te “bachory” będą pracować na Twoją emeryturę. Więcej szacunku. Z takim podejściem to nie dorobisz się własnych potomków.

Madrygał
Madrygał

Niech Pani korzysta WYŁĄCZNIE ze sprzętu WOŚP, ale pod żadnym pozorem z sali szpitalnej, łóżka, obsługi itp., bo przecież ww nie zakupiła W
OŚP.

KARINCIA
KARINCIA

Według ciebie dziecko to BACHOR.CALY TWÓJ KOMENTARZ TRZEBA BYŁO SOBIE DAROWAĆ,ZAMIAST WYPISYWAĆ TAKIE ŻENUJĄCE TEKSTY

Anonim
Anonim

Nie wspieram WOŚP. Czy podczas pobytu w szpitalu mogę korzystać z urządzeń zakupionych z tej akcji czy nie???

Kasia
Kasia

Sama sobie odpowiedz na to pytanie !!!

Azrael
Azrael

Przypomnij sobie jak ty byłeś wrednym bachorem, bo teraz jesteś wrednym glupkiem.

ED HARIS
ED HARIS

Taki sprzęt powinien być w wyposażeniu szpitala, i co jakiś czas np. co 10 lat wymieniany na nowszy!.Gdzie idą składki od nas wszystkich? na NFZ -(może za mało).Przykre jest to że trzeba zbierać na służbę zdrowia ;-( . No ale co zrobić takie czasy. Dla mnie osobiście chore jest to tak chore że prywatnie to w większości przypadkach dostaniesz się szybciej niż normalnie .A z resztą sami wiecie jak to jest….

Anka
Anka

Byłam z chłopakiem na tegorocznej OŚP w Gliwicach. Niedawno się tu przeprowadziliśmy z Warmii. Teraz chciałam go gdzieś zabrać na Walentynki, tylko problem, bo w ogóle nie znam miasta. Stwierdziłam, że zamiast wyjscia zrobie mu coś smacznego. Tylko nie mogę się zdecydować… Pizze, jakieś ciacho a może loda? Co wy chłopaki byście woleli? Ania

twójzwój
twójzwój

ja też byłem w armii

Zrób mu coś czego sama nie możesz dać-przyprowadź mu ze dwie koleżanki do łóżka