Nowy teren rekreacyjno-sportowy przy ul. Toszeckiej. Miasto kupuje działki, “temat perspektywiczny”

fot. scr. Google Maps

Cztery działki w Czechowicach, między ul. Toszecką a Rekreacyjną, planuje nabyć miasto od prywatnego właściciela. Teren o powierzchni 7,2 hektara kosztuje 6 mln złotych. Znane jest już jego ogólne przeznaczenie, miasto na razie nie ujawnia szczegółów.

 
W BIP Urzędu Miejskiego pojawiło się kilka dni temu zarządzenie prezydenta miasta, na mocy którego ma dojść do zakupu czterech działek (99, 100, 101 i 102) obręb Zalew Czechowice.

Są to przylegające do siebie fragmenty gruntu, tworzące razem zbliżony do prostokąta kształt. Co tam powstanie? Wiadomo tylko, że infrastruktura sportowo-rekreacyjna. Staraliśmy się ustalić bardziej konkretne informacje na ten temat, jednak z odpowiedzi, jaką otrzymaliśmy od rzecznika prezydenta Gliwic, właściwie niewiele więcej wynika.


Miasto zwróciło się do właściciela działek z ofertą nabycia nieruchomości położonych w obrębie zalewu Czechowice. Obecnie trwają czynności prawne związane z pozyskaniem nieruchomości do zasobu miasta Gliwice i sprawa nie jest jeszcze zakończona

– poinformował Łukasz Oryszczak.

Teren ten, jeśli ostatecznie zostanie pozyskany, będzie w przyszłości wykorzystany na tworzenie infrastruktury sportowo – rekreacyjnej dla mieszkańców miasta, z możliwym poszerzeniem oferty sportowo-rekreacyjno-wypoczynkowej ośrodka Czechowice. Temat jest perspektywiczny i na ten moment nie jestem w stanie podać szczegółowych informacji – dodaje Oryszczak.

Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego nieruchomość oznaczona jest jako: „7 Un”, co oznacza – tereny zabudowy usługowej – nowe, „3 MNUn” – tereny zabudowy mieszkaniowo-usługowej – nowe, „3R” – tereny rolnicze, „1ZNW” – tereny zieleni niskiej i wysokiej związanej z dolinami cieków wodnych i zieleni izolacyjnej, „15 WSc” – tereny wód powierzchniowych – cieki, „03 KDG” – tereny dróg publicznych – głównych.

(żms)/BIP Gliwice.eu
fot. scr. Google Maps, scr. MSIP Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
myślenie nie boli

Może wręszcie nasi eugeniusze z UM doprowadzą do Czechowic ściężke rowerowa z prawdziwego zdażenia, a nie za pomocą emulsji wyrwaną z drogi wojewódzkiej. Dla mnie jazda rowerem tym szlakiem absolutnie nie kojarzy się z przyjemnością i reksem, gdzie trzeba drżeć ,czy jakiś kierowca zapatrzony w telefon nie wjedzie mi w tyłek…

Spacer po księżycu

A sama wizyta na “Czechowicach” jest dla ciebie przyjemnością i reksem? Byłam tam w niedzielę i wróciłam przygnębiona.

gliwicjus

Stajnie przy terenach kąpielowych? Ach, ta grawitacja…

Silesian

Jakie stajnie – kiedy ostatni koń się tam pojawił?

Markus

Żeby decydenci z um Gliwice mieli jakiekolwiek pojęcie o inwestycjach i infrastrukturze terenów rekreacyjnych wpierw powinni udać się na wycieczkę poznawczo -pijacką np do b-białej.
Żeby w XXI wieku nie było ścieżki rowerowej z miasta nad jezioro to poprostu skandal tymbardziej w sytuacji gdy na działkę wydają 6mln
Psychopaci i Basta.

RamPamPam

Wspanialomyslny UM dal zarobic jakiemus podmiotowi, a przy okazji sprawi ladny terem rekreacyjny Zygusiowi pod domrm, po powrocie z owocnej kadencji w senacie. Moze naeet przesadza tam drzewa spod dworca. :)

Dfy

Zagospodarowanie pewnie oznacza wycinkę tych pięknych starych drzew. Jeszcze nic nie wiadomo, ale wiadomo że i tak będzie PORAŻKA!

Obserwując

Urzędasy coś kombinują,ale sami nie wiedzą co.Zawsze mogą sprzedać działki jakiemuś deweloperowi.Chyba,że kroi się jakiś większy wałek.

Beton

Za 2 lata pojawią się banery o treści: “APARTAMENTY NAD JEZIOREM CZECHOWICE – PROMOCJA. DEVELOPER X”

pii

akademia piasta

Piter

Kupowac ziemie .dzialki .ile się da jak są pieniadze ziemia będzie zawsze droższa tylko w dobrych miejscach chyba macie na tyle urzędników mądrych że wiedzą co kupowac

Silesian

A to jest możliwe wyznaczenie czegokolwiek POMIĘDZY liniami PROSTOPADŁYMI, jakie tworzą ul. Toszecka i Rekreacyjna? Geometria się kłania…

BiKo

Planuje – kupić – za 6 mln? Skąd ta kwota? Skoro nieb dogadali się z właścicielami?
Tak działki są droższe niż 90zł/m2

Bor

Czyjeż te grunty? Czy to nie w tej dzielnicy mieszkają senatory? Mam nadzieję, że w innej części wsi!

Gliwiczanin

mieszka senator ale nie ma swojego biura w Gliwicach a w Tarnowskich Górach ehh ciekawe czemu nie wynajłął niczego w Gliwicach :)

Czytelnik

Czyjego znajomego to teren?

Paul

No działka była, zobaczcie za ile, a z kasy miasta wyparuje?

https://adresowo.pl/o/i3w0n3

i dobrze

To tylko dobrze świadczy o urzędnikach, że szybko zareagowali na atrakcyjną ofertę, którą można wykorzystać do rozbudowy rekreacji w Czechowicach. Jakby to poszło w prywatne ręce, byłoby narzekanie, że miasto przegapiło.

Wolf

Pewnie wybudują jakieś magazyny żeby murzyny z gliwic mieli robota

Pan w.

6 baniek dla bambra… Szkoda gadać

Bonek

83 zl/m2 to duzo? Zyjesz chyba w swiecie telenoweli

Ksenomorf

Zależy kto jest tym bambrem ? Zajebiście drogie te pole .

Pytanie

A bamber kupil czy dostal? Raczej dostał

Tomek

Za tą cenę to można kupić wszystkie działki na tej wiosce zwanej dalej Czechowicamj.

Adaś

20 lot tymu

mieszkaniec

Ktoś sobie zarobił.

ogrodnik

I znowu nie Ty. Oj jaka szkoda