Od poniedziałku te ulice lepiej omijać. Ruszyły kolejne remonty dróg w Gliwicach

Na ulicach Jaskółczej i Oriona od poniedziałku 5 czerwca prowadzone są prace związane z remontem jezdni. Z tego powodu niektóre linie autobusowe pojadą inaczej, a kierowcy będą musieli poruszać się objazdem.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, ul.Jaskółcza na całej długości została zamknięta dla ruchu. Pozostawiony jest jedynie dojazd do posesji znajdujących się wzdłuż tej ulicy. Wykonawca zwraca się z prośbą o zwrócenie uwagi na wprowadzone oznakowanie tymczasowe. Remont powinien zakończyć się w ostatnich dniach sierpnia br.

Na ul.Oriona prace realizowane są przy wprowadzeniu jednego kierunku ruchu, który poprowadzony został od ul.Toszeckiej w kierunku ul.Zygmuntowskiej. Objazd od ul.Zygmuntowskiej do ul.Toszeckiej wytyczony jest ul.: Perseusza i Pionierów. Prace w tym miejscu powinny zakończyć ok.10 lipca br.


Zmiana trasy KZK GOP

W związku z tymczasową organizacją ruchu na ul.Oriona w Gliwicach wprowadzone zostały zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych nr: 32, 32N, 126, 710 i 932.

Zmiany w funkcjonowaniu linii nr 32 i 32N

Autobusy jadące w kierunku Zabrza, po obsłudze przystanku „Przyszówka Zygmuntowska [n/ż]”, poruszają się ulicami: Zygmuntowską, Perseusza, Pionierów, do włączenia się na rozkładową trasę na przystanku „Szobiszowice”. W kierunku Łabęd trasa linii nie uległa zmianie.

Przystanki autobusowe: „Osiedle Kopernika Oriona”, „Osiedle Kopernika Saturna”, „Osiedle Kopernika Kąpielisko”, „Osiedle Kopernika” w kierunku Śródmieścia zostały wyłączone z obsługi. W zamian linie obsługują przystanki: „Osiedle Kopernika Perseusza”, „Osiedle Kopernika Andromedy”, „Osiedle Kopernika Ogródki Działkowe [n/ż]” i „Osiedle Kopernika Dworzec Międzynarodowy”.

Zmiany w funkcjonowaniu linii nr 126

Autobusy jadące w kierunku Trynku, po obsłudze przystanku „Przyszówka Kaplica”, poruszają się ulicami: Przyszowską, Toszecką, do włączenia się na rozkładową trasę na przystanku „Osiedle Kopernika Kąpielisko”. W kierunku Łabęd trasa linii nie uległa zmianie.

Przystanki autobusowe: „Przyszówka Osiedle Literatów”, „Przyszówka Zygmuntowska [n/ż]”, „Osiedle Kopernika Oriona”, „Osiedle Kopernika Saturna” w kierunku Śródmieścia zostały wyłączone z obsługi. W zamian linia obsługuje przystanek „Przyszówka Skrzyżowanie”.

Zmiany w funkcjonowaniu linii nr 710 i 932

Autobusy jadące w kierunku przystanku „Osiedle Kopernika Kąpielisko”, po obsłudze przystanku „Osiedle Kopernika Andromedy”, zawracają na Rondzie Księżycowym, a następnie jadą ulicami: Perseusza, Pionierów, Toszecką, Oriona, do przystanku końcowego. W przeciwnym kierunku trasa linii nie uległa zmianie.

Przystanki autobusowe „Osiedle Kopernika Oriona” i „Osiedle Kopernika Saturna” w kierunku przystanku końcowego „Osiedle Kopernika Kąpielisko” zostały wyłączone z obsługi. W zamian obsługi obecnego stanowiska przystanku „Osiedle Kopernika Perseusza”, linie obsługują stanowisko w kierunku Śródmieścia. Ponadto, linie obsługują przystanki: „Szobiszowice” i „Osiedle Kopernika”, znajdujące się na ul. Toszeckiej.

Na czas trwania tymczasowej organizacji ruchu wyłączona została możliwość przejazdu ul. Oriona w kierunku ul. Toszeckiej

(żms)/ZDM/KZK GOP