Oddali kota do Schroniska, bo ugryzł dziecko. Na szczęście. Wcześniej mieli o wiele gorsze pomysły

Na stronie Schroniska dla Zwierząt pojawiło się ogłoszenie o poszukiwaniu domu tymczasowego dla kotki. Zwierzę zostało oddane przez właścicieli, bo ugryzło dziecko. I całe szczęście, że trafiło tu…

 
Pomysły dotychczasowych posiadaczy były bowiem jeszcze gorsze – chcieli 6-letnią kotkę w sile wieku wypuścić na pole, albo – o zgrozo – uśpić.

Pod wpisem w mediach społecznościowych Schroniska pojawiło się sporo komentarzy, w większości są one krytyczne wobec byłych już właścicieli zwierzęcia. Bo czy koty nie gryzą? A gdy już ugryzą, to czy można mówić o pogryzieniu, jak w przypadku psa?


– “6 lat mieli kota i nie znają zwyczajów kota …powinni ponieść karę pieniężną na dar dla schroniska i zakaz zwierząt” – napisała jedna z internautek w komentarzu.

– “Jakim trzeba być człowiekiem. 6 lat była i nagle oddana do schroniska. Brak słów.. Nie zastanowili się ile kotka wycierpi na psychice. Potraktowana jak zabawka bo ugryzła. Ile razy moje mnie ugryzly a mam pięć swoich. Na pewno był powód że gryzła. Znudziła się pewnie to oddali. Biedna koteczka obyś znalazła rozsądny domek” – napisała inna z komentujących osób. (pisownia oryginalna)

Na szczęście, również w komentarzach, ujawniła się internautka gotowa zapewnić dom tymczasowy porzuconemu zwierzęciu, pod warunkiem tolerowania innych kotów. Oby sprawa kotki zakończyła się znalezieniem jej nowego miejsca na kolejne lata życia.

(żms)
fot. Schronisko dla Zwierząt w Gliwicach (MZUK)

35 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
View all comments
Ech...
21/10/2021 06:58

Mam nadzieję, że to ugryzione dziecko, gdy dorośnie będzie miało więcej oleju w głowie niż ci troskliwi rodzice. Przerażające jest to, że wokół jest coraz więcej Dżesik i Brajanów, którzy pieluchowe zapalenie mózgu przechodzą w sposób bardzo burzliwy.

Unia Europejskiego Chaosu
21/10/2021 10:22
Reply to  Ech...

Nie na darmo Putin wypuścił swojego labradora kiedy odwiedziła go Merkel bo wiedział, że była pogryziona przez psa w młodości.

SS3
21/10/2021 21:28
Reply to  Ech...

To nie żadne PZM tylko prosta konsekwencja tragicznie niskiej dzietności.

Ad
24/10/2021 10:59
Reply to  SS3

@SS3
PZM dotyka przede wszystkim rodziców jedynaków.

SS3
25/10/2021 12:05
Reply to  Ad

Nie tyle jedynaków co pierworodnych.

Obserwując
25/10/2021 13:24
Reply to  Ech...

I tacy właśnie nie powinni mieć bombelka.Niestety mają i ich głupota zatruwa życie innym.

Vik
21/10/2021 11:55

Pewnie dziecko drażniło kota ciaglo za ogon czy dokuczało kotek tylko się bronił .. mógł podrapać, lekko ugryźć .. to jest wina rodziców powinni pilnować i zwracać uwagę jak dziecko meczy kota on się po prostu bronił..

treya50
21/10/2021 13:22
Reply to  Vik

Kot może ugryźć również podczas zabawy, której ma już dość, a człowiek nie rozumie sygnałów wysyłanych przez zwierzę. Rodzice przewrażliwieni i nie znający zwyczajów kocich. Ciekawe, że przez 6 lat ich nie spostrzegli!

Ewa
21/10/2021 13:57

Kotek zaczal przeszkadzać, mam takich sąsiadów urodziło się dziecko to królik na balkon w grudniu

Beata
21/10/2021 13:32

Słów brak jak można być tak bezdusznym człowiekiem ona teraz cierpi bo tęskni sama mam kotkę i wiem jak jest z nami żyta traktujemy ja jak członka rodziny nie jak zabawkę

Aga
21/10/2021 14:33

Oby dziecko też kiedyś nie ugryzło kogoś bo i je oddadzą , powinno się nad nimi już teraz kuratora ustalić bo skoro nie potrafią zadbać o dobro w sumie mniej wymagającego opieki zwierzaka to jak im się uda zadbać o dziecko

Gniew
21/10/2021 14:39

Jak ich dziecko w żłóbku ugryzie kogoś z kolegów, to też trzeba oddać do zakładu.

Malgosia
21/10/2021 15:17
Reply to  Gniew

Moje mnie cały czas gryza i drapią

SS3
21/10/2021 21:43
Reply to  Malgosia

Dzieci czy koty?

Zuzia
21/10/2021 16:07

A może tu wcale nie chodzi o ugryzienie, tylko o zdrowie kota. Może przestał być zdrową zabawką i dokładanie do leczenia przestała się opłacać?

Dana
21/10/2021 18:48

Kot jest również członkiem rodziny i to członkiem wymagającym opieki. Kot je, śpi, czuje, odczuwa itd.tak samo jak my , tylko nie mówi. Prawdopodobnie tamten akurat kotek miał czegoś totalnie dosyć i bronił się ugryzieniem co było zupełnie normalne. Pewnie nie był na tyle kochany , że się go pozbyto. Bardzo przykre!

SS3
21/10/2021 21:42
Reply to  Dana

Mówi, tylko inaczej: ogonem, uszami, łapami w ostateczności zębami.
Ba, specjalnie dla nas koty nauczyły się miałczeć.
No a co w druga stronę?
Choć może kiedyś nauka przewróci nam ogony.

404
22/10/2021 12:12
Reply to  Dana

Kot mówi. Każdy kot. Koci język jest bardzo bogaty. To język postaw, ruchów, spojrzeń, mruknięć, miałknięć, otarć, pacnięć, kiwnięć tyłkiem, mrugnięć okiem, ziewnięć, położeń uszu … a nawet warknięć i szczeknięć. Sam koci ogon ma taki zasób “znaczeń” co chiński alfabet. Ja przy pierwszym kocie potrzebowałem ~ roku żeby nauczyć się normalnie z nim rozmawiać i go rozumieć.
Smutne, że w tym przypadku 6 lat nie wystarczyło.

Sylwia Kołodziejczak
21/10/2021 20:41

Mój kot,też mnie gryzie,ale nie wyobrażam sobie życia bez niego.Jest członkiem rodziny
,najwierniszym przyjacielem
Każdy problem naszych milusińskich,można rozwiązać bez schroniska i bez innych drastycznych sposobów.Koty tak jak my mają uczucia,kochają nas i tęsknią.To bardzo mądre zwierzaki.

Dom bez kota to głupota
21/10/2021 20:47

Brak empatii to dominująca przypadłość dzisiejszych czasów.

Ada
21/10/2021 13:04

Biedna kotka!
Az się poplakalam

PAKer
21/10/2021 13:04

No przecież BOMBELKA ugryzło kocisko!

SS3
21/10/2021 21:27

Jakby mu sspurek wytłumaczyła jaki ślad węglowy ma ludzina to sierściuch sam poprosiłby o eutanazję.

Mrio
15/11/2021 08:29

Kot ma łapać myszy a nie spełniać fanaberie głupich łudzi.
Wrócić kotom wolność!!!!!

Obserwując
25/10/2021 13:23

Prawda jest taka,że zwierzak to NIE JEST ZABAWKA ani maskotka dla bombelka.
Niestety tzw.rodzice myślą, że kot będzie się bawił z bombelkiem,BZDURA.Najpierw poczytać, dowiedzieć się o kotach a potem kupować.
Najlepiej nie kupujcie żadnych zwierząt gdyż NIE UMIECIE sięnimi zajmować.

Pomyśl
21/10/2021 08:04

Pisząc takie bzdury doprowadzicie do tego, że nastepny taki kotek wyląduje w worku w rzece, bo właściciele będą bali się stygmatyzacji przez nawiedzonych pracowników schroniska. Troche wyrozumiałości, nie zrobili nic zakazanego…

Pomyślałam i ...
21/10/2021 09:11
Reply to  Pomyśl

No tak. Głupota nie jest zakazana. A szkoda.

Magma65
21/10/2021 10:41
Reply to  Pomyśl

Kot mógł ugryźć tylko jak dziecko szarpało go za ogon lub wsadziło palce w oko a kot nie mógł uciec
Wina rodziców a nie kota . Nie uważali i zwalili winę na zwierzę.

rodziców nie było
21/10/2021 15:22
Reply to  Magma65

Małżonkę kot podrapał kiedy usiłowała wziąć go na kolana w celu głaskania i przytulania.

SS3
21/10/2021 21:16

No to spróbuj pogłaskać i poprzytulać małżonkę kiedy boli ją głowa ;-]

Mariusz
21/10/2021 11:50

Ludzie z zainteresowaniem patrzą na gwałt w środkach transportu i mają fajną zabawę a rozczulają się nad oddanym do schroniska kotem . Świat zwariował.

Kala
21/10/2021 11:59
Reply to  Mariusz

Ty zwariowales zwierzęta tez maja uczucia to nie rzeczy sa ale trudno jak rodzice Cie nie nauczyli szanować zwierząt to bedziesz je traktować jak zabawka ktora można wyrzucić! Wstydź sie!

Do Pani Niewychowanej
21/10/2021 17:17
Reply to  Kala

Chyba Panią troche poniosły emocje…

KRYSTYNA
22/10/2021 21:15
Reply to  Kala

jakim bez mózgiem trzeba być żeby oddać NIUNIĘ do schroniska brak słów na głupotę ludzką

Pyskowiczanin
23/10/2021 07:56
Reply to  KRYSTYNA

Moja Niunia ma 2 latka i ma się dobrze. AJak ugryzie to tyle co kot naplakał.