Odliczamy dni do zamknięcia mostu na ul. Wrocławskiej. ZDM podał dokładną datę

Zamkniecie mostu na ul. Wrocławskiej i wytyczenie objazdu w ścisłym centrum Gliwic. To wszystko czeka nas już od wtorku, 7 maja. Przez kilka miesięcy w tej części miasta będzie obowiązywała zmieniona organizacja ruchu.

Rozpoczyna się rozbiórka starego mostu nad Kłodnicą. Jego miejsce zajmie nowy, o ramowej konstrukcji i nośności do 50 t. Prace na moście rozpoczęły się 9 kwietnia, przy częściowo utrzymanym ruchu samochodowym, a w ostatnich dniach wybudowano tymczasową kładkę dla pieszych.

REKLAMA

7 maja most zostanie zamknięty dla ruchu. Kierowcy jadący ul. Wrocławską w kierunku ul. Częstochowskiej i Konarskiego będą skręcali w lewo, w ul. Strzody, następnie w prawo w Dworcową i ponownie w prawo, w Kłodnicką.

Ruch na ulicach Strzody i Kłodnickiej będzie jednokierunkowy, natomiast Dworcową, na odcinku od Strzody do Kłodnickiej, będziemy jeździć w obu kierunkach. Objazd z ul. Konarskiego poprowadzony zostanie ulicami: Częstochowską i Jagiellońską do Dworcowej. Szczegółową mapę objazdów publikujemy poniżej.

Przystanek autobusowy z ul. Wrocławskiej, przy Państwowej Straży Pożarnej zostanie przeniesiony na ul. Częstochowską (za skrzyżowanie ul. Częstochowskiej i Zimnej Wody). Wykonawca robót, Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów, prosi kierowców o zachowanie ostrożności, zwracanie uwagi na oznakowanie tymczasowe i wyrozumiałość.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace na moście powinny się zakończyć pod koniec stycznia 2020 r.

W tym czasie zostanie także przebudowany odcinek ul. Wrocławskiej (na dojeździe do mostu) oraz odcinek ul. Częstochowskiej, obejmujący skrzyżowanie z ul. Konarskiego, Zimnej Wody i Kłodnicką. Inwestycja będzie kosztować 9 mln zł i zostanie w całości sfinansowana z miejskiego budżetu.

(żms)/MSI(mf)

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
wnerwiony

A teraz wszyscy po kilka zdrowasiek, żeby pod mostem nie było żadnych kabli.

Joanna

Dokladnie zgadzam sie z tym bo jak znow znajda kabel tak jak na ul jagielonskiej to sie drogi nie doczekamy remont jagielonskiej jak widac stoi w miejscu a zaniedlugo minie rok strach wracac wieczorem do domu..zadnego ruchu…kiedy w koncu skacza ta ulice oni sie kloca a mieszkancy maja dosc nawet autobusy nie dojezdzaja centrum miasta a masz wrazenie ze jakby gliwice zapomnialy i tej czesci miasta

M.

Ten, który wyciąga kabel, myśli sobie tak „o k…a, mogłem zginąć!”. Jego kierownik myśli tak samo. Ziemia kryje dziesiątki lat inwestycji, przeróbek i remontów. I jeszcze dwie wojny światowe na dokładkę. A większość komentujących pisze o tym jak o przekopaniu ogródka.

Ps: jaki jest oficjalny (podawany przez urzędników) powód opóźnienia Jagiellońskiej? I jak to się ma do rzeczywistości?

M.

Jeszcze a propos kabla. Pozornie duperela, ale równie dobrze może wywrócić cały projekt do góry nogami. Niestety nie wszystkie kable są naniesione na mapy i o istnieniu czasami pierwszy dowiaduje się ten, który go wykopie… i wtedy się zaczyna jazda. Posłużę się przykładem. Wyobraź sobie ze masz auto i garaż. Kupujesz sobie rower. Żeby go zmieścić w garażu, musisz parkować auto o metr w lewo względem aktualnego miejsca. W skrajnych przypadkach: 1. Masz duży garaż, parkujesz sobie obok, chowasz rower, nie ma żadnego problemu 2. Masz mały garaż. Żeby przestawić auto o metr, musisz przesunąć ścianę. W ścianie biegną przewody… Czytaj więcej »

Made in Poland

@M.
“Niestety nie wszystkie kable są naniesione na mapy…”
To, że takie sytuacje mają miejsce wynika właśnie z niskiej kultury pracy, która jest dominująca w naszym kraju, a w Gliwicach osiąga poziom wręcz nieosiągalny gdzie indziej.

black_horse

Jak już wiekszość miejskich inwestycji musi wykonywać PRUiM (czytaj PRUJEM) , to niech przetargi są rozpisywane na dwa etapy: rozbiórkowy – i tu z racji nazwy PRUJEM nadaje się do tego idealnie oraz budowlany. Do tego drugiego etapu proponuję zatrudniać profesjonalną firmę.

RamPamPam

Już się nie mogę doczekać. Styczeń 2020 … Już sam termin przewidywanych odbiorów sugeruję opóźnienie o jakieś 6 miesięcy

Marcin

Zwłaszcza, ze wykonawcą jest PRUiM.
Ciekawe czy znajdą jakąś infrastrukturę, której nie było na mapach. Wtedy przebudowa przedłuży się o kolejne kilka miesięcy i skończą pod koniec 2020.
Na koniec remontu Jagiellońskiej będziemy czekać chyba do następnych wyborów, w których jak zawsze wystartuje nieśmiertelny Frankiewicz.

ArenaGliwice

pociotki Frankowicza będą mogli się odwołać ze względu na pogodę / złe warunki atmosferyczne. Takie wały przechodzą. A później jak będą pęknięcie to przez to żę jak budowali to było zimno.

asdf

Obstawiam, ze tradycyjnie nie przewidziano żadnej kary umownej za opóźnienia.
Hala Gliwice miała 3 lata opóźnienia, a koszty zapisane w umowie przekroczono o prawie 1/3. Wykonawca i tak nie poniósł żadnych konsekwencji z tego tytułu. Ot, Gliwice. Podatnik za wszystko zapłaci.

ArenaGliwice

i ta częstochowska z tymi starymi latarniami których nie ma kto wyciągnąc już od 1,5 roku. Brawo Urzędasy !

SG4604

Jak daleko będą sięgać korki na Wrocławskiej w godzinach szczytu? Co obstawiacie?

qwe

Obecnie w godzinach szczytu korek zaczyna się już na skrzyżowaniu z Łużycką. Po zamknięciu mostu będzie pewnie sięgać do Arkońskiej.

krzysztof

dziadostwo rządzi miastem, dziadostwo coś wykonuje za wielką kasę i tak wygląda ich robota.frankiewicz weź porządną firmę i zobaczysz jak się wyrobią , a te twoje niemoty na Andersa się pie…..lą z niby robotą jak jest ich 3-4 łącznie z kimś kto ich niby nadzoruje ,nie masz ty ani twoi pracownicy pojęcia o robocie i mamy efekty dziadostwa w mieści

RamPamPam

Chcialbym jeszcze dodać,że można w “miare” sprawie wykonać remont nawierzchni w krótkim czasie jak ostatnio ul. Świętojańska . Da się?

passenger

Powinni zrobić tymczasowy nowy przystanek na Dworcowej. Przydałby się pasażerom udającym się do centrum.

gliwiczanin

przystanek na Czstochowskiej ? Co za urzędas to wymyślił ?

lolo

a gdzie sygerujesz?

Gliwiczanin

W przewidywanej datcie wystąpił błąd powinien być styczeń 2022

Peter

A jezdnia na Opolskiej nadal zapadnięta. Postawili barierki i cisza. Który to już miesiąc?

paron

samo się naprawi, zobaczysz

erre

Przepraszam ale nie odliczam dni do zamknięcia mostu. Wyjechałem z Gliwic do Wrocławia i to była najlepsza decyzja w życiu. To miasto trwa w jakimś okropnym zastoju, marazmie.

Max

Na Andersa remontują kawałek drogi a trwa to już kilka miesięcy…
Ja nie wiem ile można się pieprzyć z takim 300 metrowym kawałkiem.
A tutaj na Wrocławskiej ten most.
Sądzę że jak w Polsce nie wymyślą bata na wykonawców w postaci słonej kary finansowej za nie wywiązanie się w terminie to będziemy mieli jak widać na przykładach.
JA mam propozycje do MAGISTRATU niech wszystkie drzewa wytnie w mieście bo lepiej wszystko brukować niż mieć świeże powietrze…

Jan

Z egzekwowaniem kar umownych nie ma żadnego problemu, trzeba je tylko w umowie przewidzieć. A to w Gliwicach rzadkość. Zwłaszcza wobec spółek miejskich – przecież miasto nie będzie karać “swoich”.

Lokator

Remont Jagiellońskiej to skandal. W centrum miasta takie dziadostwo. Wiedzieli o tym kablu przed robotą więc gdzie jest umowa z Tauronem? Co za ludzie pracują w tym urzędzie odpowiedzialny za to już powinien być w urzędzie pracy. Ruszcie się urzędasy ludzie mają dosyć tego syfu!!!

Niech się święci ...

Wiedzieli, czy nie, po tylu “wdepnięciach” powinni już mieć wypracowane szybkie procedury załatwiania takich niespodzianek.

asdf

Najważniejsze, że rozpoczęli remont przed wyborami. Było czym się pochwalić w trakcie kampanii.
Teraz już po wyborach, wygrał Jedyny Słuszny Kandydat, więc można odpuścić z remontami.

Imię

to jest celowe działanie, żeby móc otworzyć ten most przed następnymi wyborami.

PhD

NIE MINĘŁO 10 LAT OD OSTATNIEGO WYDANIA PRZEZ GMINĘ MILIONÓW NA REMONT TEGO MOSTU. PROSZĘ PRZYPOMNIEĆ kto BYŁ WYKONAWCĄ OSTATNICH ROBÓT? CZY TAMTE PRACE ZOSTAŁY WYKONANE ŹLE? A JEŚLI NIE, TO kto JEST NIEGOSPODARNY?

(_x_)

@PhD. Jesteś w 100% pewien że piszesz o tym samym moście? Remontowany był most nad Kłodnicą ale w ciągu ulicy Dworcowej, a nie jak sugerujesz Wrocławskiej.

michał

Remontowany był most na Zwycięstwa. Na Dworcowej był przebudowany 2 lata temu.
Natomiast przebudowa mostu na Wrocławskiej była zapowiadana od 11 lat i pomimo kolejnych kadencji Frankiewicz nie potrafił swoich planów zrealizować. Ten most to kolejny wyraz jego nieudolności w zarządzaniu miastem. 11 lat temu było o wiele mniej samochodów niż obecnie i gdyby wtedy zrealizowano inwestycję, to teraz nie mielibyśmy korków po zamknięciu mostu. Nie mówiąc już o powodziach, które nastąpiły w ciągu tych 11 lat, a które były spowodowane słabym przepływem wody pod mostem i niedrożnością kanałów kanalizacyjnych (z ujściem w Kłodnicy).

kaZik

dzięki ci panie, że ja w przeciwnym kierunku do pracy jeżdżę :))))

kaZik

dzięki ci panie, ze ja do pracy w przeciwną stronę jeżdżę :))))

Joe

No to mieszkańcy kamienic przy zamkniętym odcinku drogi pomieszkają sobie trochę w ciszy…

asdf

Zamknięty będzie tylko most. Mieszkańcy przy Kłodnickiej będą mieli jeszcze gorzej, bo ruch będzie dwukrotnie większy niż normalnie. Samochody, które normalnie jeździły mostem, będą teraz jechać pod ich oknami.

M&M

Jakich kamienic? Przy zamkniętym odcinku Wrocławskiej z jednej strony jest Czerwona Chemia a z drugiej Straż Pożarna. Żadnych kamienic tam nie ma.

Olex

Czy wielki Tauronium kable wymieni?

Chór wujów

Dobrze, że wycięli tam drzewa. Teraz jest świetny widok na odnowioną kamienicę ;)

ja234

No to auteczkowcy dostaną histerii.Remont skończą w 2021 roku.Prujm się nie wyrobi do końca 2020r.
Pewnie wyskoczą jakieś niespodzianki typu kable, rury do których nikt się nie przyzna tudzież których nie ma na żadnych mapach.Urzędasy będą serwować teksty typu ” to nie nasze tylko ich” a ci inni powiedzą ” to nie nasze tylko ich”….hehehehe(16:55)

ArenaGliwice

nie wiem kto minusuje ten post .. tak jest prawie za każdym razem… aż dziw bierze dlaczego nie ma żadnych kar umownych ? chodzi może o to że przy rodzinnych uroczystościach byłyby jakieś niesnaski ?

Niech się święci ...

Ja minusuję chociażby. Jedyną osobą, która tu dostaje histerii w tematach motoryzacyjnych jest ja234.
Po drugie, zawsze byłem przeciwnikiem systemu “KARAĆ, KARAĆ, KARAĆ !!!” To nie tylko kwestia kar. To głównie kwestia wzorców. Akceptowalnych i nabytych z dziada-pradziada standardów. W skrócie EDUKACJI mentalnej i technicznej. Łatwo wam szafować karami, zwłaszcza ja234, ale zapominacie, że system represyjny zniechęca do podejmowania działań i dobre, rzetelne firmy mają to w nosie. Olewają przetargi obłożone zbyt dużym ryzykiem użerania się z systemem. Na rynku zostają takie PRUiM-y, z którymi to system musi się użerać.