„Ogrody Andersa” to nowe osiedle w rejonie obwodnicy. 114 mieszkań na początek, docelowo 820

Po „Apartamentach Karolinki” wybudowanych tuż obok jednostki wojskowej, deweloper – firma ATAL – rozpoczyna inwestycję „Ogrody Andersa” na działce przy ulicy gen. Okulickiego. Docelowo ma znaleźć się tam ponad 800 mieszkań.

 

Teren inwestycji został ogrodzony drewnianym płotem jeszcze pod koniec ubiegłego roku. W I etapie ma tam powstać budynek ze 114 mieszkaniami.

Nowa mieszkaniówka powstaje na 6,7-hektarowej działce, sąsiadować będzie z ogródkami działkowymi. Zakoń­czenie budowy I etapu planowane jest na 31 grudnia 2024 r.


Sprzedaż mieszkań ruszyła kilka dni temu. Ceny mieszczą się w przedziale 8-10 tys. zł za mkw. Za dodatkową opłatą klienci mogą też skorzystać z którejś z trzech opcji pakietu wykończeniowego.

Nowe osiedle Ogrody Andersa

Jak przekazuje firma ATAL, wieloetapowy projekt obejmuje budowę lokali mieszkalnych wraz z częścią handlowo-usługową, która zostanie zrealizowana na końcu. Projektowane budynki będą posiadały układ kaskadowy od pięciu kondygnacji naziemnych w najwyższym punkcie, do lokalnych obniżeń o jedną kondygnację. Na terenie osiedla powstanie również parking podziemny mieszczący się pod częścią mieszkalną, jak i zewnętrzne miejsca postojowe na terenie inwestycji.

Pierwszy etap inwestycji to 114 mieszkań o metrażach od 25 mkw. do 102 mkw. i układach od 1 do 4 pokoi. Docelowo całe osiedle będzie liczyło ok. 820 mieszkań.

Integralnym elementem lokali położonych na wyższych kondygnacjach będą przestronne loggie, a mieszkań na parterze – prywatne ogródki. Teren całej nieruchomości objęty będzie całodobowym monitoringiem.

Przywiązujemy dużą wagę do jakości i estetyki terenów zewnętrznych oraz części wspólnych. Kreujemy miejsca, w których ludzie z przyjemnością przebywają, zdalnie pracują i spotykają się. Również na osiedlach, tam gdzie to tylko możliwe, sadzimy dużo różnorodnej zieleni. Coraz częściej pojawiają się łąki kwietne, rośliny miododajne, domki dla owadów i karmniki dla ptaków – mówi Angelika Kliś, członek zarządu ATAL.

Intencją projektantów było, aby osiedle wyróżniało się także dzięki zewnętrznym terenom zielonym, w tym ogrodom. Przyjazną atmosferę na nim budować będą m.in. elementy małej architektury, takie jak: leżaki, siedziska i ławki.

fot. 24gliwice.pl (Luty 2023)

(żms)
fot. 24gliwice.pl/ŁG, EMEF