Ogromna inwestycja w rejonie centrum handlowego Europa Centralna. Oddanie do użytku jeszcze w tym roku

Ogromna inwestycja powstaje od kilku miesięcy na działkach w rejonie węzła autostradowego A1 i A4 oraz CH Europa Centralna. Firma MDC2 – deweloper i zarządca powierzchni magazynowych – buduje tam nowy obiekt logistyczno-magazynowy pod wynajem.

 

Działki na ten cel nabyte zostały w połowie 2021 roku (wcześniej z prawa do pierwokupu użytkowania wieczystego gruntu zrezygnowało miasto). Choć rozpoczęcie budowy zapowiadano na III kwartał, dopiero w maju 2022 ruszyły prace budowlane. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Rex-Bud Budownictwo.

MDC2 Park Gliwice to nowoczesny, innowacyjny i przyjazny środowisku park magazynowy, zaprojektowany z myślą o wygodzie najemców. Wszystkie nieruchomości spod szyldu MDC2 to obiekty nowoczesne, wygodne i ekologiczne. Charakteryzuje je niska emisja dwutlenku węgla, spalin i innych zanieczyszczeń przenikających do środowiska, co jest potwierdzone certyfikatami wydanymi przez niezależne podmioty – informuje deweloper.


Wszystkie magazyny na wynajem, w tym MDC2 Park Gliwice są projektowane w myśl idei zrównoważonego rozwoju, czyli jak najmniejszej ingerencji w środowisko naturalne. Co więcej, dążymy do tego, aby wszystkie nasze nieruchomości wyróżniały się zerowym śladem węglowym

– informuje MDC2.

Przedsięwzięcie realizowane jest na ponad 13-hektarowej działce w rejonie węzła autostradowego A1-A4, na tyłach zabudowań KWK SOŚNICA, w sąsiedztwie centrum handlowego Europa Centralna i ulicy Pszczyńskiej. Łączna powierzchnia trzech budynków, które mają zostać tam wybudowane, wynosi blisko 58 tys. m2.

Inwestycja ma być gotowa jeszcze w tym roku

Jak przekazuje serwis INVESTMAP.pl, tworzący unikatową społeczność branży budowlanej, oddanie do użytkowania pierwszego z trzech budynków MDC2 Park Gliwice zaplanowano na przełomie lipca i sierpnia 2023 r.

Otwarcie dwóch pozostałych – na przełomie września i października 2023 r. Pierwsi najemcy wprowadzą się do parku już w trzecim kwartale bieżącego roku

– czytamy na łamach serwisu.

Projekt budowy magazynów w Gliwicach jest w całości finansowany przez Invesco, wiodącego na świecie inwestora zarządzającego aktywami o wartości 1,3 biliona dolarów.

(żms), mat. prasowe
fot. 24gliwice/ŁG