W rejonie węzła autostradowego powstaną hale magazynowe. Budowa ruszy w III kwartale br.

Nowa inwestycja powstanie przy ulicy Pszczyńskiej – MDC2 Park Gliwice. Obiekt będzie zlokalizowany w rejonie zbiegu autostrad A1 i A4 (Węzeł Sośnica), dostarczy 52 000 m2 powierzchni magazynowej.

 
Kolejny deweloper nabył działki pod realizację projektu magazynowo-logistycznego w naszym mieście. Kompleks MDC2 Park Gliwice będzie się składał z trzech budynków z możliwością podziału na mniejsze moduły, skrojone na potrzeby całego spektrum klientów od operatorów logistycznych, poprzez przedstawicieli branży e-commerce po firmy produkcyjne. Działka inwestycyjna o powierzchni 13,4 ha znajduje się w jednym z najbardziej strategicznych miejsc na mapie Gliwic.

Zlokalizowana przy ulicy Pszczyńskiej nieruchomość będzie dobrze skomunikowana zarówno samochodami, jak i komunikacją miejską. W promieniu niespełna 100 km znajdują się również trzy międzynarodowe porty lotnicze (Katowice, Kraków i Ostrawa).


MDC2 Park Gliwice zostanie zaprojektowany i zbudowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. W projekcie przewidziano zewnętrzny obiekt sportowy dla najemców oraz innowacyjne tereny zielone.

Wszystkie obiekty dostarczane przez firmę spełnią standardy i wymagania zrównoważonego budownictwa, takie jak m.in.: 95% materiałów wykorzystywanych przy budowie nadających się do recyklingu, czy dachy budynków przystosowane do instalacji paneli fotowoltaicznych, a przy realizacji każdego projektu MDC2 będzie starała się uzyskać certyfikat BREEAM New Construction Excellent.

Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na III kwartał 2021 r., a ich zakończenie na II kwartał 2022 r.

Inwestycja zlokalizowana zostanie na działkach 509/2, 510 i 511 obręb Ligota Zabrska. Wcześniej, w lipcu 2021 roku prezydent Gliwic wydał zarządzenie dotyczące nieskorzystania z prawa pierwokupu użytkowania wieczystego tego gruntu, którego właścicielem jest Skarb Państwa. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru, przeznaczenie działek to tereny zabudowy usługowo-produkcyjnej.

(żms)
fot. mat. prasowe, scr. MSIP Gliwice, BIP Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
W przyszłość patrzę

Współczuję ówczesnym mieszkańcom Gliwic, gdy to wszystko zaczną zamykać.
PS.
To może wreszcie dokończą ten drugi pas Pszczyńskiej (wiadukt nad torami) bo zjazd z tego “największego, najwspanialszego, naj… węzła w Europie w stronę Gliwic generuje u wjeżdżającego poczucie żenady.
Jak każda droga wlotowa do Gliwic zresztą

asdf

Wystarczy, że za kilkanaście lat przyjmą Ukrainę do UE. Wtedy się okaże, że tam jest taniej i bliżej do Chin.

Obserwując

Nie przyjmą ukrainy ani do UE ani do NATO.
Magazyny zaczną stawiać tam, gdzie rząd zapewnić potrafi stabilne prawo,gdzie jest praworządność.Z resztą pisiory chciały się pozbyć obcego kapitały z polski i udało im się w tym roku inwestycje na 40 mld w porównaniu do 100mld w 2015 roku.

Stary

Młodzieży – przyszłość jest tu ! Studiujcie tajniki kierowania wózkiem widłowym !

Erzac

Akurat na wózku można zarobić więcej niż po większości uczelni…

Perez

15 lat w zawodzie, pozycja glownego inzyniera dzialu na ogromnym projekcie, duza amerykanska firma…..i niestety musze CI przyznac racje ahahahah

µ wykład

Poniekąd jest to słuszne i sprawiedliwe. Wykonujesz ciężką, niebezpieczną i szkodliwą dla zdrowia pracę powinieneś zarabiać krocie. Siedzisz na krześle 8h i gapisz się w monitor gładząc brodę zarabiasz mniej. Najsprawiedliwszym powinno być opomiarowanie ludzi. Wyposażenie ich w liczniki spalonych kalorii uzupełnione licznikami pochłoniętego hałasu oraz stresu i od ich wskazań ustalanie zarobków. Chorym jest żeby jakiś BHP-owiec czy związkowiec zarabiał więcej niż górnik dołowy. Oczywiście zarobkami trzeba kusić ludzi, aby podejmowali się zawodów, niefajnych. Stąd płynnie przechodzimy do nietypowego zjawiska. Urzędnika. Niby ciężka i niefajna praca, kiepsko płatna, stresująca i wyczerpująca a urzędników jest jak mrówków. Każdy chce na… Czytaj więcej »

µ wykład

Morał?
Rozdawnictwo (w tym przypadku “wykształcenia”) nie jest dobre.

asdf

I właśnie o to chodzi. Nie powinno tak być, a jednak jest. To jest smutna konstatacja stanu polskiej gospodarki. Gliwice są tutaj idealnym przykładem, kolejne magazyny i montownie wyrastają tu jak grzyby po deszczu, wspierane przez politykę władz miasta.

Po podstawówce bardziej się opłaca iść do zawodówki (obecnie: szkoły branżowej) niż 4 lata uczyć się w liceum, a potem 5 lat na studiach. No chyba że ktoś chce dłużej pobyć na utrzymaniu rodziców, to wtedy studia + uprawnienia na wózek widłowy.

Historia lubi się powtarzać

Był już taki okres w Polsce, gdy rozdawano wykształcenie. W cenie jest to, co trudniej zdobyć. Skoro zlikwidowano porządne technika i zawodówki, to trudniej jest zdobyć fach niż papier. Proste.

rovit

A już myślałem, że wybudują coś w związku z wysoką technologią ale widocznie w okolicy najlepsi są magazynowi

Obserwując

Wysoka technologia to w rozumieniu urzędasów światełka,barierki żółte,”inteligentne światła” no i bredzenie o rozwoju.No i wioseczka na wstecznym.

Blofeld

Wyjaśni ktoś, co oznacza określenie “innowacyjne” w koncepcji terenów zielonych?

Stary

Może sztuczna trawa podświetlana girlandami ledów zasilanych fotoogniwami ? Albo tablica informacyjna z napisem: Tereny zielone”. Czego to ludzie nie wymyślą…

AndrzejD

…o to samo chciałem zapytać. Ale podejrzewam że te “innowacyjne tereny zielone” to powystawiane betonowe donice z wetkniętymi w nie zielonymi kulkami na patyku, nawiązujące do drzew. …aaa, i jeszcze koniecznie poustawiana “mała architektura” terenów zielonych w postaci pomalowanych na biało lub czarno europalet pozbijanych ze sobą w przypadkowe bryły + takież sam bryły betonowe.

Roman Ukulele

Gliwice. Magazyny są tu …

Obserwując

Tak,kolejne magazyny trzeba dostawić,przecież przyszłość i rozwój jest tu.Zabudować,zalać betonem,zniszczyć środowisko,żeby ałteczkami można było zajechać pod same drzwi.
Natomiast dobrych miejsc pracy,dobrze płatnych w tej zabitej dechami wioseczce na wstecznym nie ma.

RamPamPam

Powiedz mi czy Ty w ogóle gdzieś pracujesz?

Leon52

Próbował podjąć pracę aż kilka razy ale zawsze go zwalniali po okresie próbnym.

Endrju

Z taką dysfunkcją mózgu to chyba tylko w zakładzie pracy chronionej.

Wojtek

Jak ty chcesz zarobić przecież pan z zachodu nie po to buduje halę w gliwicach żebyś zarobił

asdf

Pan z Zachodu kupuje t-shirta z Chin po 1 euro za sztukę (koszt materiału, produkcji i wynagrodzenia Chińczyka), transportuje do Polski, gdzie następuje przeładunek i towar trafia do sklepów na rzeczonym Zachodzie. A tam koszulka jest już sprzedawana po 25 euro, bo ma firmowy znaczek.
Polak w ciągu miesiąca przeładuje tysiące takich t-shirtów i się cieszy jak od możnego Pana z Zachodu dostanie 900 euro brutto na miesiąc.

Grzegorz

wycięli drzewa , owszem nie były pierwszej jakości i zabetonują bo te ich zapewnienia o zieleni to w doniczkach się zmieszczą , kolejne ciężarówki zakorkują pseudo rondo Okrężna , Pszczyńska , wjazd Pszczyńska do miasta to jakas żenada , brak kilkuset metrów dwupasmówki ale to chyba przerasta włodarzy a można tam było piękny park zrobić takie bliskie zielone ciche miejsce , ścieżki rowerowe , do biegania jakas mała gastronomia , park linowy itp itd . Ale grube miliony to beton !!! zasiadający przy Zwycięstwa !!!