Ogromna podwyżka kosztów utrzymania dróg w mieście nie przeszła. ZDM unieważnił przetarg

fot. 24gliwice.pl

Takiej decyzji Zarządu Dróg Miejskich raczej mało kto się spodziewał – postanowiono o unieważnieniu postępowania przetargowego na utrzymanie dróg w Gliwicach. Na wykonywanie tych zadań do końca 2022 roku (lub do wyczerpania środków) PRUiM chciał 97,8 miliona złotych.

O tej sprawie pisaliśmy na początku listopada – koszty utrzymania gliwickich ulic, a więc ich remontów, napraw i konserwacji osiągnęły ostatnio rekordową wartość, która przekraczała zaplanowane na ten cel środki aż o 36 milionów złotych.

Jedynym oferentem, który starał się o uzyskanie tego zlecenia było Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów, spółka w 100% należąca do miasta Gliwice.

Ponieważ podmiot ten od lat zajmuje się miejską infrastrukturą drogową wygrywając kolejne przetargi, dyktując przy tym coraz wyższe koszty, można się było spodziewać, że zamawiający – Zarząd Dróg Miejskich zwyczajowo podniesie finansowanie dla tego zadania. Tak się jednak nie stało. ZDM unieważnił przetarg zarówno w części obejmującej utrzymanie dróg publicznych, jak i niepublicznych – w obu wypadkach powołując się na cenę przewyższającą środki, jakie Zamawiający planował wydać na te zadania.


Drogowcy będą musieli ogłosić kolejne zamówienie na utrzymanie dróg w Gliwicach. Miejmy nadzieję, że tym razem swoje oferty złoży więcej firm, niż tylko miejska spółka.

(żms)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Maciek

Gdyby rządził Gliwicami dalej Frankiewicz bądź jego zastępca A. N. przetarg nie zostałby unieważniony tylko grzecznie firma zostałaby poklepana po ramieniu i miasto skorzystałoby z jej oferty.

Dziadek

Zgadzam się z tym co napisałeś całkowicie.
Natomiast spokojnie poczekam na rezultaty końcowe-jeśli będą pozytywne dla Gliwic,to dopiero Wówczas uwierzę ,że J Moszyński to dobry kandydat na Prezydenta !

:-)

Zaoszczedzone 36 baniek to jak zarobione 36 baniek na dobry początek

Loko

Do minusujących co nagannego że gościu czeka na efekt końcowy, to za to minus bo miasto jak dawniej powinno się na każdą cenę zgadzać.

Dżordż

Moszyński nawet nie wiedział że jest prowadzone takie postępowanie.

Dziadek

@ Dżordż! Tak,tak…panie Anna Gilner Jadwiga Jagieło-Stiborska…w pełni samodzielnie(bez po.Prezydenta Gliwic )podjęły samodzielnie i autonomicznie taką decyzję…;))))

Dziadek

Błąd….powinno być Tak.tak..pani M.Pendziałek i pan G.Kwitek we dwójkę samodzielnie i autonomicznie podjęli taką taką decyzję …;))))))

Dżordż.

Wystarczy sprawdzić na stronie ZDM kiedy postępowanie zostało ogłoszone. Było to 26-09-2019. Wtedy jeszcze Pana Moszyńskiego nie było w Gliwicach i nawet nie było wiadomo kto będzie komisarzem. Warto parę rzeczy sprawdzić zanim się wyciągnie wnioski. Acha i masz Pan Panie Dziadku nieaktualne informacje. Z tego co wiem Pan Kwitek dawno nie pracuje w Urzędzie Miejskim.

Dziadek

Decyzja o odrzuceniu oferty i unieważnieniu przetargu została podjęta między 31.10.2019 a 18.11.2019 (w tym dniu została ogłoszona) Komisarz już w tym czasie pełnił obowiązki.Nie ma znaczenia kiedy przetarg został ogłoszony.Co do pracy pana Kwitka w U.M..polegam na Panu, Panie Dżordż.

?!

Jasnowidz, cy cóś?

Dziadek

Jeśli jeszcze REMONDIS Gliwice sp. z o.o…dostanie “kosza” za swoje “chcenie ” 84 mln za gospodarkę śmieciową w Gliwicach….to chyba będę musiał odszczekać wiele słów napisanych na tym forum.
A jak przeczytam o rewizji układu z Halą “Arena”….to……:))))))

Dżordż

Już dostał. Przetarg unieważniono.

Dziadek

Jeszcze poczekajmy…jeszcze się nie śpieszmy..po REZULTATACH poznamy intencje….

krzysztof

wszystkie spółki miejskie w mieście powinny mieć prześwietlone przetargu od początku kadencji frankiewicza i jego urzędasów , a zaczną wychodzić ciemne sprawki i dojenie mieszkańców

Gliwiczanin

Gliwicka mafia wie o tym że to są jej ostatnie podrygi więc próbują się nachapać jak najwięcej

Hmm

Nie chcę być sceptyczny, ale wydaje mi się, że nic się nie zmieni. Pójdą zagłosować ci, którzy mają w tym interes. A reszta już dawno przestała wierzyć, że ich głos będzie miał wpływ na cokolwiek. Niestety, taka jest smutna rzeczywistość.

Beton

Oby był to objaw intensywnie zapełniających się pampersów u osób, które przez lata urzędniczej stagnacji i wisimituzizmu w swobodnym wydawaniu publicznych pieniędzy i wydawaniu decyzji, które o niczym nie decydowały, związany z nieuchronnym złożeniem parasola ochronnego w postaci towarzystwa wzajemnej adoracji sterowanego centralnie z UM Gliwice. Czekamy z niecierpliwością na podobne efekty w innych podległych pod UM instytucjach, wraz z radą miejską.

Dziadek

Czyżby Kampania Przedwyborcza na seriooo się zaczęła?

:)

Wybory, wybory, trzeba zachowac pozory… że się jest gospodarnym, oszczędnym i odpowiedzialnym. Kłopot w tym, że jak się postawiło na samochodowy transport prywatny i chciało coraz więcej dróg, to trzeba będzie za nie dożywotnio bulić. Tak jak z Halą Arena, nie ważne czy gra, czy pusta stoi – bezustannie cię doi.

Dziadek

To ,że trzeba za utrzymanie dróg dożywotnio bulić….to normalne( nikt rozsądny tego nie neguje),natomiast zupełnie innym problemem jest ILE się za to buli,komu się za to buli i za jaki zakres robót i usług!!Jeśli Ty zgadzasz się bez protestu być dojonym…Twoja sprawa….mnie to nie pasi!

:)

Taka sytuacja: potrzebujesz ekipy do remontu domu, ogłaszasz co chcesz mieć wykonane i że zapłacisz 10 tys. Siadasz, zapalasz fajkę i czekasz. Zgłasza się kolega i mówi: zrobię, ale za 15 tys. Ty mu na to: a weź się goń na drzewo, co on posłusznie wykonuje. Siadasz, zapalasz fajkę… Czas płynie, zaczyna kapać ci na głowę i wołasz do kolegi, że zapłacisz 15 tys. na co od odkrzykuje, że teraz to już kosztuje 20 tys, a on będzie mógł się tobą zająć, kiedy skończy u sąsiada, który nie grymasił na 15 tys. Siadasz, zapalasz fajkę… Ale może trafi się jakiś… Czytaj więcej »

Hmm

To, że miasto nie inwestuje w transport publiczny to nie powód do dumy, tylko niestety dowód krótkowzroczności i zacofania.

Jula

Dokładnie tak to teraz wygląda. Rynkiem aktualnie rządzą wykonawcy. Taka jest teraz sytuacja. Każdy kto ma choć odrobinę pojęcia wie o tym. Ceny rosną lawinowo. W tym również a może przede wszystkim m ceny robót budowlanych. Najlepszy dowód – spróbujcie znaleźć dzisiaj dobrego, niedrogiego fachowca, który dodatkowo ma w miarę bliski termin. Niemożliwe !!!

gliwicz

wykonawcy rządzą to fakt, ale gdyby nie stworzony monopol to konkurencja zawsze wymusiła by chodź trochę obniżenie ceny

smyk

A potem robota po łebkach. O zmowach cenowych gliwicz też nie słyszał, aaa?

Dziadek

@ do :)! Czy według Ciebie PRUiM Gliwice jest NIEZASTĄPIONY w Gliwicach?
Czy dobrze myślę,że tak myślisz TY?

w białych rękawiczkach

Teraz czuć, że są wybory. Oj, jak to dobrze czuć.

Fan

No tak ojciec chrzestny odszedl zaczynaja sie lokalne walki

Iwa

Haha. Zatkało kakało. Nie wiecie co napisać bo przecież pochwalić niedobrego zdm nie wypada. Nie licowałoby to z linią waszego kandydata na prezydenta.

Dziadek

@ Iwa…kto to jest ten “wasz kandydat na prezydenta” ?

Dżordż

Moszyński jest najbardziej promowany w tym medium.

w białych rękawiczkach

Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Zobaczymy rok, dwa po wyborach.

Obserwujący

Iwa, być może zdm unieważnił przetarg na polecenie moszyńskiego.Co jest prawdopodobne w kontekście, jak mówił,kontroli tegoż urzędu.
Prawdopodobnie gdyby rządził zygmunt przetarg byłby zatwierdzony,nieświadomy glajwicki suweren cieszyłby się natomiast z kiczowatej wizji euro junior.