Opuścił miejsce kwarantanny, oszukał policjantów. Dwóch musiało trafić pod nadzór epidemiologiczny


Młody mężczyzna, najprawdopodobniej nie wytrzymał rygorów kwarantanny i groził samookaleczeniem. Niestety, okłamał również pomagających mu policjantów, twierdząc, że jest zdrowy i nie został objęty kwarantanną. Efekt? Dwóch policjantów, którzy pomogli 27-latkowi, trzeba było objąć nadzorem epidemiologicznym.

Sytuacja miała miejsce w czwartek.

Wczoraj około godziny 1:00 w nocy policja otrzymała zgłoszenie od człowieka grożącego, że zrobi sobie krzywdę. Twierdził, że ma depresję i pociął sobie rękę. Natychmiast w rejon ul. Bohaterów Getta Warszawskiego w Gliwicach ruszył patrol. Na miejscu zastano młodego mężczyznę z ranami ciętymi lewego przedramienia – przekazuje podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.


Desperat oświadczył, że jest osobą bezdomną, boi się ludzi i boi się o siebie. Policjanci zapewnili 27-latka, że udzielą mu pomocy. Dwukrotnie pytany o zakażenie koronawirusem mężczyzna odpowiadał, że jest zdrowy i nie objęto go kwarantanną – dodaje podinspektor.

Policjanci przezornie założyli do kontroli rękawiczki ochronne. Przy młodym człowieku nie znaleziono przedmiotów niebezpiecznych.

Wezwano pogotowie ratunkowe. Lekarz zdecydował o konieczności umieszczenia chorego w szpitalu psychiatrycznym. Jednak, około godziny 2:00, pojawiła się przeszkoda – okazało się, że 27-latek okłamał mundurowych: służby sanitarne potwierdziły, że figuruje on jako osoba objęta kwarantanną i właśnie opuścił miejsce swojej izolacji w Knurowie – kontynuuje Słomski.

Decyzją sanepidu mężczyzna został przewieziony do szpitala specjalistycznego w Chorzowie, gdzie pobrano mu wymazy. Teraz wyjaśniana jest sprawa zachowania knurowianina, zaś obaj gliwiccy policjanci, oczekując na wyniki testów, zostali objęci nadzorem epidemiologicznym.

Na szczęście po opisanej interwencji funkcjonariusze patrolowali prawie puste ulice i nie mieli już kontaktu z innymi osobami. Jeden z nich zdecydował o izolacji od najbliższych w specjalnie do tego wyznaczonym budynku na terenie szkoły policji w Katowicach. Drugi będzie przebywał w separacji w swoim mieszkaniu. Radiowóz, którym poruszali się mundurowi, wyłączono z użytku do czasu przeprowadzenia dezynfekcji – podsumowuje podinspektor.

(nmm)/KMP Gliwice
fot. policja.pl

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
w pogoni za octem

przed nami ciężkie i bardzo niespokojne czasy,chyba czas najwyższy przestać cackać się z wszelkimi szumowinami społecznymi i wszelaką patologią.Uczciwi i porządni ludzie,bądżcie dzielni,mężni i bez litości dla bandytów

Imię

Policja w USA wzywa do poddania się czynnością i odbezpiecza kaburę i broń chyba czas powielać sprawdzone metody.

Miruś

…doj…ć gnojowi 30 tyś kary to go na najbliższe lata nauczy rozumu…

Obserwujący

Sprawca powinien trafić do pierdla na 10 lat plus 30 tys mandatu.

suport

Plus konfiskata auteczka, mieszkanka i piwniczki.

Gliwiczanin

Kurczę ubiegłeś mnie też chciałem napisać że zapomniał dodać żebym mu auteczko zabrali

suport

Sorry Winnetou ale dałem ciała i zapomniałem napisać o zabraniu rowereczka a ty też nie okazałeś się lepszy i nie wykorzystałeś sytuacji, bo mogłeś o zabraniu rowereczka napisać.

RamPamPam

Ej ej, panowie, a gdzie raz dwa trzy?

Urko

Znaczy się dobrze rozumiem ? Policjant na patrolu nie jest w stanie sprawdzić , czy dany gość jest objęty nakazem kwarantanny , czy nie ? Zabiera im to godzinę ? Ku…wa. Zacząłem się bać….

Eliasz

Urko: facet musi mieć dokumenty, albo przynajmniej prawdziwie się przedstawić. A ten miał z prawdomównością problem. Urko zapisz się do policji! Pokażesz im jak to się robi!

Urko

Czyli tak. Gość albo miał dokumenty i policjanci nie byli w stanie ustalić , że objęty jest kwarantanną, bo z jakichś powodów nie mieli dostępu do bazy danych ( i tego należy się bać ) Albo gość nie miał dokumentów, a wtedy policjanci nie powinni go nigdzie wieźć do czasu ustalenia jego tożsamości . Do policjantów pretensji nie mam , bo to nie chłopcy z patrolu ustalają procedury. Do Policji nie wstąpię , bo po pierwsze: panowie mają za niskie jak na moje standardy wynagrodzenia :-) Po drugie . Nie jestem królem Achabem a twoja porada nie jest słowem bożym… Czytaj więcej »

Eliasz

Urko: To co elitarny mędrcu i erudyto robisz na prowincjonalnym forum?! Przekaż swe wysokich lotów refleksje elicie politycznej – podpowiadam – posłom! Nie siej fermentu wśród takich prostaczków jak np ja.

bla bla bla

Zapisz się do policji i wtedy będziesz mógł sam siebie kontrolować w lupanarach i innych tego typu przybytkach.

Urko

Nie mam zamiaru “zapisać się do policji ” i kontrolować twoich wyśnionych lupanarów , gdyż jakoś chyba nie mam ochoty spotykać tam twoich kolegów i dawnych narzeczonych,. bla blabla bla… Ponadto podziwami twój spryt i inwencję przy zmianie nicka . Zamian ostatniej samogłoski , rzeczywiście uczyniła cię nie do poznania bla blabla bla …

DD

Właściwie stres i depresję wywołane np. przez zarządzanie strachem również należy zaliczyć do epidemii, ponieważ obniżają odporność w konsekwencji czego szybciej łapiemy różne bakterie i wirusy nawet nie będąc tego świadomym skąd się nasze choróbska biorą.

Gość

Szkoda tylko, że drugi z policjantów nie zdecydował się na izolację w przeznaczonym do tych celów budynku. Naraża swoją rodzinę na zakażenie :(

Eliasz

Gość: Jest samotny?

narażona

to totalna beznadzieja, że tacy policjanci odgórnie nie są wysyłani do ich ośrodka , tylko dają im możliwość wyboru miejsca kwarantanny, jestem matką tego niestety nieodpowiedzialnego policjanta i to mieszkanie jest moje a nie jego jak piszą. Mam ponad 60 lat , jestem w pierwszej lini ryzyka, i tak oto w ten sposób roznosi się wirusa , bo ja byłam zdrowa, a co będzie?

DD

Czy dezynfekcja samochodu policyjnego to tzw. profilaktyka czy to jakiś skuteczny środek przebadany laboratoryjnie. Co to jest spirytus lubelski czy jakaś silna żrąca chemia do eliminowania modyfikowanych wirusów uciekających ze światowych laboratoriów pod specjalistyczną kontrolą światowych naukowców na zlecenie światowych liderów?

Fiku Miku

Nie myśl tyle bo mózg przegrzejesz, a i tak nie wymyślisz.
Podpowiem, środków do dezynfekcji jest parę, alkoholowe i bezalkoholowe. Do tego np. ozonowanie wnętrza.