Otwarcie „Mostu Miłości”. Będzie parada z okazji udostępnienia wiaduktu między Sośnicą i Zabrzem

Złośliwi pytają, czy chodzi o miłość mieszkańców Sośnicy do Górnika Zabrze, czy też zabrzan do gliwiczan, bądź na odwrót – faktem jest natomiast zaplanowane w Walentynki otwarcie „Mostu Miłości”, czyli wiaduktu nad torami PKP w ciągu ul. Roosevelta.

Tak naprawdę nazwa wiaduktu jest tymczasowa i wynika ze zbieżności terminu otwarcia ze świętem zakochanych.

Ponad dwa lata oczekiwania

Długo wyczekiwane oddanie zabrzańskiej inwestycji do użytku kierowców, pieszych i rowerzystów, nareszcie dojdzie do skutku. Przebudowa wiaduktu, planowana na około rok, przeciągnęła się na ponad dwa lata. Po drodze wystąpiły utrudnienia w postaci nieujętych na planach obiektów, o czym informowaliśmy wielokrotnie w poprzednich materiałach.


Prace budowlane na wiadukcie między Sośnicą i Zabrzem zostały zakończone. Do otwarcia konieczne są odbiory

Pod koniec stycznia okazało się, że prace przy przebudowie, a właściwie budowie zupełnie nowego obiektu zostały zakończone. Inwestycja czekała już tylko na odbiór Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego co musiało już nastąpić, skoro 14 lutego Zabrze otwiera nową drogę.

Otwarcie „Mostu Miłości” już w Walentynki

Pierwsze informacje na temat otwarcia tego połączenia między gliwicką Sośnicą a Zabrzem pojawiły się nie na oficjalnych stronach tamtejszego Zarządu Dróg, ani na stronie miasta, zaś w wydarzeniu, utworzonym m.in. przez Stowarzyszenie Śmiercioodporni i Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji. W mediach społecznościowych udostępniono je w czwartek i… wyglądało trochę jak żart, ale dzień później – w piątek rano – informacje, też w serwisie facebook.com, zamieścił MZD.

Wiadukt na ulicy Roosevelta zostanie oddany do użytku 14 lutego w godzinach popołudniowych

– poinformował krótko Miejski Zarząd Dróg w internetowym wpisie. Więcej na temat otwarcia można dowiedzieć się więc z wspomnianego wydarzenia.

Wszyscy długo czekaliśmy na otwarcie wiaduktu na granicy Zabrza i gliwickiej Sośnicy. Wreszcie doczekamy się już 14 lutego. Ale co ciekawe: możecie być pierwszymi, którzy przejadą się po najnowszej inwestycji drogowej w Zabrzu. Zostaliśmy zaproszeni na uroczystość otwarcia, która odbędzie się 14 lutego 2024 roku o godzinie 16:00. Zaproszenie skierowane jest do motocyklistów oraz właścicieli pojazdów zabytkowych (liczymy wszystkie pojazdy sprzed rocznika 1992 plus polskie produkcje z całych lat 90-tych) – przekazują organizatorzy.

To będzie prawdziwie zimowe i wyjątkowe rozpoczęcie sezonu motocyklowego, a przy okazji… ciekawa opcja na pierwszą część walentynkowej randki. Zapraszamy Was serdecznie w środę (14 lutego). Spotykamy się między 15.30 a 15.45

– dodają.

Punkt zbiórki wytyczono na parkingu przy Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu (tuż przy rondzie, u zbiegu ulic Roosevelta i Piłsudskiego). – Tak, wiemy, że termin jest niezbyt szczęśliwy, ale za to długo będziecie mogli opowiadać (i pokazywać zdjęcia z drona), że jako pierwsi przejechaliście się po tym obiekcie – komentują organizatorzy.

Wydarzenie w serwisie facebook.com znajduje się tu.

(żms)

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
23 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze