Obostrzenia zostają wydłużone, są jednak wyjątki. Centra handlowe otwierają wszystkie sklepy

Rząd wydłuża etap odpowiedzialności, jednak wprowadza trzy wyjątki. Od 1 lutego ruszą sklepy w galeriach handlowych, zniesione zostaną godziny dla seniorów, a także otwarte instytucje kultury – galerie sztuki i muzea. Wszystko przy zachowaniu ścisłego reżimu sanitarnego.

Dzisiejsze wyniki epidemiczne pokazują, że pandemia się stabilizuje, mamy poniżej 2,5 tysiąca przypadków, zajętość łóżek również spadła poniżej 15 tysięcy – mówił podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Proszę przypomnieć sobie, że w listopadzie, kiedy mieliśmy szczyt pandemii, ta liczba zajętych łóżek przekraczała 23 tysiące

– zaznaczał minister zdrowia.


Przedsiębiorcy zwrócili się do nas z apelem o zniesienie godzin dla seniora – ponieważ otwieramy cały handel w reżimie sanitarnym, to również przychylimy się do tego apelu i od 1 lutego godziny dla seniora zostają zniesione – mówił Niedzielski.

Pozostałe obostrzenia zostają wydłużone do 14 lutego.

(żms)/MZ(tt)
fot. arch. 24gliwice.pl

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Gang PiSena

Według PiSowskiej logiki mieszkająca w pokoju hotelu rodzina jest o wiele bardziej narażona na zarażenie niż ta sama rodzina mieszkająca w swoim mieszkaniu, kontaktująca się z sąsiadami, współpracownikami w pracy oraz kolegami w szkole oraz bardziej niż posłowie korzystający z otwartej obecnie cały czas sejmowej restauracji.

Josef

Dzięki Bogu. Nart zabronili.

armatka śnieżna

Wygląda na to, że PiS chce pokazać pierwszemu narciarzowi Rzeczpospolitej 3.5 gdzie jego miejsce.

Ad

No to teraz sobie pograbili…

Perez

A wystarczyloby zeby ludzie sie stosowali. W polsce maseczke ma 8/10 osob w sklepie, ale z tych 8 osob, tylko 2 maja maseczke zalozona poprawnie, tzn na nosie i ustach. O dystansie i zdrowym rozsadku mozna zapomniec. Przy zwroceniu uwagi kolesiowi ktory bez maseczki doslownie stal mi na plecach….poprosil zebym na niego zaczekal przed sklepem. Niestety to co sie dzieje to nie wina rzadu tylko ludzi.

Gang PiSena

Minister Zdrowia prof. Szumowski w pierwszy szczerym odruchu swej profesorskiej wiedzy wyśmiewał noszenie maseczek a niedługo potem nagle zmienił front i zaczął zalecać ich noszenie. Rodzi się więc pytanie kto i dlaczego kazał nagle zmienić mu poglądy o 180 stopni, czy może nagle się dokształcił bo był niedouczony w zakresie swej profesorskiej kompetencji.

Informacja Turystyczna

Odradzał w trosce by właściwi ludzie kupili właściwe maseczki.

Obserwujący

Dobrze,że zniesione zostaną tzw.godziny dla seniorów.Tylko blokowali możliwość zakupów innym ludziom,a i tak i tak seniorzy chodzili sobie na zakupy cały dzień.

Ad

Dokładnie o to samo chciałem zapytać, komuś z redakcji chyba bardzo zależy na nie krytykowaniu tych oszołomek, bo pod każdym artykułem związanym z tymi… brak możliwości wypowiedzi.


MOD: Niestety, zatrważająco niski poziom “dyskusji”, wyzwiska, agresja i masowy trolling nie pozostawiły nam wyboru. Cały czas jest możliwość komentowania na naszym facebooku, z tą różnicą, że już nie do końca anonimowo.

Urko

@zzz , ad , Bo nawet Redakcja jest zmęczona skamlaniem , sapaniem i głupotami wylewanym przez pisoidalnych inceli na tym forum. Jak macie cos do powiedzenia w tym temacie , trzeba było iść i wykrzyczeć to Paniom w twarz . Ale jak zwykle pewnie . Odwagi nie stało.
Print Screen

Gang PiSena

Teraz widzimy dokładnie zderzenie Eurokołchozu z koncernami farmaceutycznymi, które wzięły pieniądze od Eurokołchozu a szczepionki sprzedają tam gdzie mogą sprzedać drożej, czyli do państw arabskich, do Chin i do Izraela a Eurokołchozowi mówią wprost: “nie mamy waszego płaszcza i co nam zrobicie”, Komisja Europejska to może najwyżej pokrzykiwać sobie na Polaków w sprawie praworządności a w starciu z koncernem farmaceutycznym to komisja “może sobie skoczyć”. W Polsce zaś PiSowski rząd łaskawie otworzył galerie handlowe Julkom z piorunkami aby mogły się niezmiernie zakupoholizować co je skutecznie odciągnie od pałętania się po manifestacjach. Niemcy to od razu olali pośrednictwo Eurokołchozu, choć mają… Czytaj więcej »

Urko

“…zniesione zostaną godziny dla seniorów, a także otwarte instytucje kultury – galerie sztuki i muzea”
Może się czepiam ale przy takim sformułowaniu zdania mogłoby oznaczać to “zniesienie” otwartych .instytucji kultury galerii sztuki i muzeów . Co akurat do pisoidalnych “miszczów zarządzania pandemią” byłoby podobne :-)