Kolejna duża sieć handlowa otwiera sklepy w niedziele. W Gliwicach dotyczy to dwóch marketów

To kolejna sieć, która pomimo zakazu handlu w niedziele, w ostatni dzień tygodnia będzie otwarta dla swoich klientów. Chodzi o markety budowlane Leroy Merlin. Wszystkie 71 placówek będzie pracować 7 dni w tygodniu począwszy od 7 listopada.

 
Jak dowiadujemy się w biurze prasowym, otwarcie sklepów jest związane z działaniami konkurencji oraz chęcią zapewnienia równych szans w dostępie klientów do możliwości zrobienia zakupów.

Sklepy Leroy Merlin już od dłuższego czasu miały status placówek pocztowych. Niemniej jednak, dotychczas nie została podjęta decyzja o ich otwarciu, pozwalając na analizę rynku i działań firm konkurencyjnych. Zapewnienie równego i dogodnego dostępu naszym klientom do rozwiązań dla domu i ogrodu jest dla nas niezwykle ważne, dlatego też zdecydowaliśmy się umożliwić realizację zakupów 7 dni w tygodniu. Dzięki temu, również w sklepach Leroy Merlin w niedziele, klienci będą mogli zaspokoić swoje potrzeby związane z domem i ogrodem – informuje Maksymilian Pawłowski z biura prasowego Leroy Merlin.


Zasada dobrowolności pracy

Leroy Merlin Polska jest firmą wielokrotnie wyróżnianą i nagradzaną za działania pro pracownicze i podejście do kształtowania miejsca i warunków pracy, między innymi otrzymując nagrody: HR Najwyższej Jakości czy Inwestor w Kapitał Ludzki. Dlatego, będąc odpowiedzialnym pracodawcą i rozumiejąc potrzeby naszych pracowników w sklepach, w niedzielę pracować będą tylko ci pracownicy, którzy zadeklarowali taką chęć. Obowiązuje zasada dobrowolności a pracownicy, którzy chcą i mają możliwość podjęcia się pracy w niedziele mogą liczyć na dodatkowe, atrakcyjne wynagrodzenie – przekazuje Pawłowski.

W Gliwicach mamy dwa sklepy Leroy Merlin – przy centrum handlowym Auchan (ul. Rybnicka 207), które od niedawna również pracuje w niedziele niehandlowe, a także w parku handlowym Arena (Aleja Jana Nowaka-Jeziorańskiego 1), w którym – od niedzieli, 14 listopada – czynny będzie również Carrefour (tydzień wcześniej – 7.11 – niedzielny handel wróci do sklepu tej sieci w centrum handlowym Forum). W CH Europa Centralna od 7.11 przez cały tydzień czynna będzie też Castorama.

W naszym mieście przez 7 dni w tygodniu można wybrać się na zakupy do wybranych marketów sieci Biedronka, Lidl, Polo Market, Aldi, Kaufland, Auchan, Netto. Od dawna czynna jest większość sklepów Żabka.

Chociaż NSZZ Solidarność pracowników handlu planuje w najbliższy czwartek, 4 listopada, organizację protestu w Warszawie, którego jednym z postulatów jest prawo pracowników do niedziel wolnych od pracy, wydaje się, że na ograniczeniu handlu w ostatni dzień tygodnia zależy dosyć wąskiemu gronu osób – wśród nich są politycy czy działacze związkowi, niekoniecznie zaś reszta społeczeństwa.

(żms)
fot. 24gliwice.pl/emfab

32 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
View all comments
kop
04/11/2021 09:57

Jednej rzeczy nie rozumiem. Skoro są ludzie, którzy chcą zarabiać w dni wolne od pracy i skoro są ludzie, którzy odczuwają potrzebę robienia w tym czasie zakupów to po co im zabraniać? Nie ma nic gorszego niż “uszczęśliwianie” ludzi na siłę.

Rip
04/11/2021 16:44
Reply to  kop

Ty chyba nie wiesz co piszesz człowieku! zapytaj się byle jakiego sprzedawcy czy w Żabce,Biedronce Lidlu itd.czy chcę pracować w niedzielę każdy ci odpowie że Nie! Każdy ten jedyny wolny dzień od Pracy chcę spędzić ze znajomymi rodziną czy dziećmi a nie dymać w Pracy i nie ma wyboru przez Pracodawcę! Jest całe 6 dni na zakupy ci co robią w niedzielę zakupy Są nie poważni…

kop
04/11/2021 19:40
Reply to  Rip

Życie jest sztuką wyboru. W swoim czasie pracowałem w soboty i niedziele, bo miałem taką propozycję i okazję więcej zarobić, dziś pewnie bym nie zgodził się, ale to jest kwestia tylko i wyłącznie mojego wyboru. Nie chciałbym napisać, że skoro praca w weekendy sprzedawcy nie pasuje to najwyższa pora zmienić pracę, ale napiszę tylko, że są dziesiątki zawodów w których ludzie pracują w niedziele i nie robią z tego dramatu.

Tajemniczy Ktoś
04/11/2021 20:38
Reply to  Rip

Ale jeżeli pracują na UOPa to zgodnie z czasem pracy mają te 168 godzin do przepracowania. Resztę dni mają wolne ale w inne dni. A jeżeli robią więcej godzin to nie za darmo albo wybierają dni wolne za nadgodziny.

twój proboszcz
07/11/2021 09:26

Jak jest dużo wolnych dni w miesiącu to rzeczywiście pracują 168 godzin, jeżeli mniej to 176 a jeżeli mało to 184 lub nawet 192 godziny.

Ampuła
04/11/2021 09:33

Planowało się ustawowym zamordyzmem wygrać “bitwę o handel”?
A kuku, partyjne tępaki, szturmowcy kato-komuny, związkowe nieroby i sługusy proboszcza…
Inwencja, inicjatywa i inteligencja to zabójczy oręż ludzi przedsiębiorczych. Tym was zawsze ogramy ;-)

AndrzejD
04/11/2021 12:53
Reply to  Ampuła

Amen

Grzegorz
04/11/2021 08:48

“w niedziele, klienci będą mogli zaspokoić swoje potrzeby związane z domem i ogrodem”… zapomnieli wspomnieć o przesyłkach.

gmG
04/11/2021 18:05

Czy już zapomnieliście albo po prostu tego nie wiecie że sierpniowe postulaty (21.Wprowadzić wszystkie soboty wolne od pracy…) mówiły o czasie pracy? bo nawet za komuchów niedziela była wolna (bez czterobrygadówki). Czy naprawdę po to promocyjne wiadro śledzi musisz iść w niedzielę, czy tytkę gipsu musisz kupić w niedzielę? W tygodniu nie ma po co łazić po supermarketach a w niedzielę trzeba? Są w Europie kraje w których w niedziele sklepy są zamknięte a w sobotę do 13 i nikt tam z głodu nie umarł bo nie zdążył zrobić zakupów.

Borys
04/11/2021 20:12
Reply to  gmG

A co, pracownicy handlu jacyś lepsi są od tych pracujących w gastronomii? A może restauracje też zamknąć w niedzielę? A co z kinami? Zamknąć? A obiekty sportowe, np wyciągi narciarskie? I wiele wiele innych. Wszędzie tam tam gorsi ludzie pracują wg ciebie (z małej litery celowo)? Na wymioty się zbiera jak się czyta taką hipokryzję jak twoja.

black_horse
05/11/2021 14:06
Reply to  gmG

@gmG Nie stawiaj takich pytań, bo nie zrozumieją. Tak jak nie rozumieją,że są miejsca pracy w systemie ciągłym jak energetyka, służba zdrowia, straż pożarna, policja, transport i wiele innych, które muszą pracować w niedziele i święta bo od tego zależy nasze życie, zdrowie, czy mamy prąd i inne. Jednak nawet tam nie pracują wszyscy w weekendy, tylko nieliczni pracownicy pełnią dyżury. Ludzie wybierający taką pracę liczą się z jej charakterem. Są też stanowiska pracy, które w niedzielę otwarte są wyłącznie dla zachcianki innych, którzy nie potrafią uszanować innego człowieka i do przysłowiowych majtek czy salcesonu muszą mieć dostęp przez 7… Czytaj więcej »

***** ***
04/11/2021 08:21

Na pohybel pisiorom!
Szkoda, że nie da się tak TK, SN i KRS…

Marta
04/11/2021 05:58

kpina z prawa, tak zostanie. musieliśmy zamykać zabki. A tam jest już polityka i kasa , państwo z papieru

Ruki wierch
04/11/2021 09:01
Reply to  Marta

Jak zamkną żabki, to zamkną też fundusz wielebnego i w końcu samego wielebnego

Rysiek
06/11/2021 09:16

Czym się różni praca pani w Biedronce od pracy kelnerki w restauracji w niedziele? Pracowniku Biedronki Chcesz mieć wolne to siedź w domu a nie na obiad czy deser do restauracji- bo ktoś Cię musi obsługiwać!

wiktor
07/11/2021 09:54
Reply to  Rysiek

Akurat pracownika Biedronki stać na rodzinny obiad w restauracji.

o co chodzi
08/11/2021 13:22
Reply to  wiktor

oni tam zatrudniają pani co wyglądają na jedzące po 3 obiady dziennie

Piotr
07/11/2021 14:47

Szczerze mówiąc, to personel w Leroy Merlin generalnie zachowuje się tak, jakby nie chciał pracować, nawet w dni robocze… Sposób na znalezienie sprzedawcy na dziale to wiedza tajemna. Nawet jak przez przypadek się uda, to zawsze jest czymś niewiarygodnie zajęty. Oczekiwanie merytorycznej pomocy i odpowiedzi na zadane pytanie graniczy już z cudem niepokalanego poczęcia. Zasadniczo wystarczyłyby kasy automatyczne i ew . jakaś ochrona. Może to jest rozwiązanie?
Na pocieszenie, żeby nie było że jestem z konkurencji: w Castoramie jest dokładnie tak samo… Wszyscy sprawiają wrażenie, jakby pracowali tam za karę.

Dziadek_2
04/11/2021 08:44

“Zasada dobrowolności…” Pewnie polega na tym że albo robisz w niedzielę, albo się “dobrowolnie” zwalniasz…;(

Borys
04/11/2021 09:40
Reply to  Dziadek_2

Nie znam się, to się wypowiem. Tak, to jeden z najłatwiejszych do zauważenia objawów głupoty.

Amator fioletowego Martini
04/11/2021 19:55

I bardzo dobrze.

LASZLO
05/11/2021 15:50

akurat teraz gdy pandemia przyspiesza
A potem będą płakać że ich zalokdaunowamo

Beton
04/11/2021 09:45

Nie jestem wielbicielem miłościwie panujących nam rządzących, ale akurat zakaz handlu w niedzielę popierałem i uważałem za słuszny. Nie przekonują mnie argumenty o zmniejszonych przychodach sklepów z tego powodu – klienci przecież po towar i tak do nich przyjdą, bo jak go potrzebują, to go kupią. Teraz przynajmniej jak ludzie znowu zaczną bez celu kręcić się w niedziele po marketach, to przynajmniej w parkach i restauracjach będzie mniejszy tłok. Zawsze jakiś plus.

Perez
04/11/2021 12:23
Reply to  Beton

Beton…..ale dlaczego Ty chcesz komus innemu zycie organizowac? Uwazasz ze jestes lepszy, madrzejszy, ze wiesz lepiej co inna osoba chce i czego potrzebuje? Jak mam ochote pojsc do kosciola to pojce, jak na spacer to pojde….ale tak samo chce pojsc zrobic zakupy jesli najdzie mnie taka ochota. Twoim mysleniem….otworzmy sklepy tylko 2 dni w tygodniu….przeciez i tak ludzie sobie wtedy co chca!

Archimedes
04/11/2021 15:28
Reply to  Perez

Właśnie tak uważa, podobnie jak ‘specjaliści specjalnej troski’ rządzący tym biednym krajem. Na szczęście Beton może tylko popisać sobie na tym forum

Maria
07/11/2021 09:14
Reply to  Beton

Faktycznie beton. Litujesz się nad pracownikiem marketu, ale to ci nie przeszkadza pójść do restauracji, gdzie kucharz i kelnerka też chcieliby mieć wolne. Do garów, nie do restauracji, betonie!

Perez
04/11/2021 12:20

OBY!!!!!!!!!!!!!!!

Ciastorama
04/11/2021 15:02
Reply to  Perez

Oby OBI

Mimi
05/11/2021 07:37

Moim zdaniem każdy powinien mieć chociaż niedziele wolną to czas na odpoczynek i spędzenie czasu z rodziną tym bardziej czas spędzony dziećmi bo kiedy w tygodniu się tak z nimi nie spędzi czasu jak sobota i niedziela . Gdyby w niedzielę sklepy nie były tak długo otwarte to rozumiem ale to przegięcie z godzinami. Kiedyś sklepy w niedzielę były pozamykane i było dobrze teraz to paranoja jakaś

Borys
05/11/2021 09:33
Reply to  Mimi

“każdy powinien mieć chociaż niedziele wolną” – słusznie, będziesz siedział w domu po ciemku, bez wody, trzęsąc tyłkiem ze strachu, czy cię ktoś nie napadnie (Policji też nie ma), a jak się źle poczujesz to zostanie modlitwa przed świętym obrazkiem. Że już nie będę się powtarzał o ogromnej sferze usług funkcjonujących w niedzielę.
Kurcze, skąd się biorą tacy idioci?

bełon
04/11/2021 09:13

To wszystko wina pana donalda t. i jego kompanów. Za ich czasów można było robić dosłownie wszystko, tzw.wolna amerykanka. Szczęście, że niektórzy ludzie zmądrzeli i wybrali inną,lepszą partie. Cały nasz kraj był by już dawno sprzedany zachodowi.

kop
04/11/2021 16:33
Reply to  bełon

Marna prowokacja…