Oznakowane i nieoznakowane radiowozy mierzą prędkość na gliwickim i zabrzańskim odcinku DK88

fot. KMP Zabrze

Wzmożone kontrole prędkości na DK88. Policyjne działania rozpoczęły się wcześnie rano w piątek, a potrwają do wieczora. Biorą w nich udział oznakowane i nieoznakowane radiowozy gliwickiej oraz zabrzańskiej policji.

Celem mundurowych jest poprawa bezpieczeństwa na tej drodze.

Policyjna akcja kontroli prędkości trwa od godziny 6 do 22. Celem działań policji jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych na DK88. Do akcji będą wykorzystane radiowozy wyposażone w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości – przekazuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.


Policjanci przypominają, że nasze bezpieczeństwo, jako uczestników ruchu drogowego, zależy w głównej mierze od nas samych.

Brak należytej ostrożności i wyobraźni wszystkich uczestników ruchu, może doprowadzić do bardzo niebezpiecznych zdarzeń. Dlatego policjanci już teraz zapowiadają kolejne tego typu wspólne działania – zaznacza rzecznik zabrzańskiej policji.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Imiu

Mieszkańcy na Olchowej sprywatyzowali chodniki i co?
Ludzie zaczną po autach chodzić to może wtedy Policja czy SM zacznie mandaty wystawiać w tym stuleciu?
W sumie mieszkańcy zrobili jednokierunkową ulice kosztem pieszych i dwukierunkowej ulicy :-D
Aaa to tylko jeden z przykładów…

255252

Żabole po robocie na strefie odpalają swoje złomy i pędzą do upadłego miasta.

Cliper

Właśnie dostałem pamiątkę z Bawarii-25 euro za przekroczenie 3km..trzech kilometrów!pozdrowienia dla policjantów i piratów w Polsce

jurek

do 10km przekroczenia dozwolonej szybkosci 20euro taki jest katalog w D

Waldemar

Ja w Nederland z 5 lat temu,na 50 za 53 mandat 27euro.

Urko

Mierzą i namierzają. Mierzą i miarkują . A kierowcy jacyś tacy sprytni, że dalej potrafią tam pod 2 paczki lecieć. I jeszcze zawracać przez separatory . Poza tym w bajki, że :”Celem działań policji jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych..” już nawet 5 -letni dzieci tych milicjantów nie wierzą. Mniej zdarzeń = mniej mandatów. Mniej mandatów = mniej premii.

PAKer

Mandaty nie są wystawiane tylko za zdarzenia. Problem jest właśnie taki, że takie pojedyncze zdarzenie drogowe wyłącza patrol na dłużej, a czasem nawet kilka patroli musi brać udział w działaniach na miejscu zdarzenia przez wiele godzin. I najczęściej efektem jest pojedyncza kara (mandat, w przypadku kolizji, sprawa w sądzie, jeśli to był wypadek). W tym samym czasie, te same patrole, mogłyby wystawiać mnóstwo mandatów za “drobne” wykroczenia, które nie doprowadziły do kolizji ani wypadku. Tak więc Twoja logika trochę siada. Myślę, że mniej wypadków = więcej premii, przynajmniej do pewnego momentu. Mniej premii będzie wtedy, jak wszyscy zaczną jeździć przepisowo… Czytaj więcej »

Ad

Przeczytałem tylko dwie linijki, chciałeś coś sensownego sklecić?

Urko

@PAKer Nie masz pojęcia o milicyjnych statystykach, prawda ? W ogóle nie masz pojęcia o statystyce jak nauce , prawda ? Bo gdybyś miał, to zapewne pamiętałbyś, że na pierwszym wykładzie prowadzący go profesor podkreślał, że statystyka( jako nauka) nie ma nic wspólnego z logiką ( jako nauką ).

Obserwujący

No i bardzo dobrze.
Mandaty powinny być po 100 tys by suweren się nauczył przestrzegać prawa.
Nie kombinować i cwaniakować, tylko jeździć zgodnie z przepisami potraficie?

#nośmaseczkę

Lauda

Racja i nie byloby lamentowania ze policjancii sa be