Oznakowanie roweru utrudnia jego sprzedaż w przypadku kradzieży. Gdzie można to zrobić?

Straż miejska organizuje akcję znakowania rowerów w swojej siedzibie. Właściciel pojazdu będzie mógł dokonać tego bezpłatnie w każdy wtorek w godzinach od 8:00 do 14:00 przy ul. B. Śmiałego 2A.

Oznakowanie jednośladu będzie możliwe po wcześniejszym ustaleniu godziny pod nr tel. 515 365 727 lub za pośrednictwem terminarza na FB. Rower zostanie oznaczony numerem ewidencyjnym, który zostanie wpisany do bazy danych.

Na pojazd trafi także naklejka informująca, że jednoślad jest oznakowany. Grawer wykonany na spodniej części ramy oraz naklejka, której zdarcie z ramy pozostawia ślad, mają wpłynąć na utrudnienie zbycia skradzionej własności.

W przypadku odnalezienia skradzionego roweru dzięki jego oznakowaniu dużo łatwiej można trafić do jego właściciela.

Właściciel jednośladu powinien posiadać dokument tożsamości oraz w przypadku rowerów nowych dokument zakupu jednośladu lub kartę gwarancyjną. Konieczne jest również podanie numeru telefonu.

Ponadto podczas znakowania rowerów prosimy o zachowanie wszelkich środków ostrożności. Akcja potrwa od lipca do końca września 2020 roku – przekazuje straż miejska w komunikacie.

(nmm)/SM Gliwice(fb)
fot. SM Gliwice(fb)