Oznakowanie roweru utrudnia jego sprzedaż w przypadku kradzieży. Gdzie można to zrobić?

Straż miejska organizuje akcję znakowania rowerów w swojej siedzibie. Właściciel pojazdu będzie mógł dokonać tego bezpłatnie w każdy wtorek w godzinach od 8:00 do 14:00 przy ul. B. Śmiałego 2A.

Oznakowanie jednośladu będzie możliwe po wcześniejszym ustaleniu godziny pod nr tel. 515 365 727 lub za pośrednictwem terminarza na FB. Rower zostanie oznaczony numerem ewidencyjnym, który zostanie wpisany do bazy danych.

Na pojazd trafi także naklejka informująca, że jednoślad jest oznakowany. Grawer wykonany na spodniej części ramy oraz naklejka, której zdarcie z ramy pozostawia ślad, mają wpłynąć na utrudnienie zbycia skradzionej własności.


W przypadku odnalezienia skradzionego roweru dzięki jego oznakowaniu dużo łatwiej można trafić do jego właściciela.

Właściciel jednośladu powinien posiadać dokument tożsamości oraz w przypadku rowerów nowych dokument zakupu jednośladu lub kartę gwarancyjną. Konieczne jest również podanie numeru telefonu.

Ponadto podczas znakowania rowerów prosimy o zachowanie wszelkich środków ostrożności. Akcja potrwa od lipca do końca września 2020 roku – przekazuje straż miejska w komunikacie.

(nmm)/SM Gliwice(fb)
fot. SM Gliwice(fb)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Już to przerabiałem

Takie znakowanie w żaden sposób nie utrudnia, nie zniechęca, ani w żaden inny sposób nie przeciwdziała kradzieżom. Jedyne co daje, to łatwiejsze udowodnienie, że to mój rower w przypadku odkrycia “dziupli” złodzieja. Co jest niezwykle rzadkim zjawiskiem.

danka

a przepraszam,ze zapytam,ile rowerow znakowanych Straz miejska odnalazla?nawet nie szukala,ale wpis dobry

Urko

Jak dobrze poszukać , to na YT można zobaczyć filmik , jak się maskuje grawer i czym usunąć ślad po naklejce. Do kupienia w każdej aptece.

DD

Męczenie i ogłupianie narodu polskiego ciąg dalszy, ale przynajmniej wirus pozostaje swojski.

Imiu

Zmienić prawo na lepsze bo takie znakowanie to na lewo wychodzi XD
Tak samo jest z Psami, Kotami i innymi zwierzętami, samowolka. Zwyroli nie brakuję a durni jeszcze wiecej. Zwierzęta możnaby rejestrować za symboliczne 10zl przez internet bez pieczątek i opłat i ludzie mieliby poszanowanie do posiadania np. psa a z rowerami to tylko wysoka kara pomoże a nie jakieś znakowanie które jest kpiną za pieniądze podatników żeby Straż Miejska miała zajęcie w czasie służby a nie pracy.

Laszlo_egesz

Oznaczenie roweru w ogóle utrudni jego sprzedaż. Ja bym takiego nie kupił w obawie, że kradziony.

Grzegorz

Znakowanie roweru wcale nie utrudni sprzedaży. Jak ukradli mi rower to na straży powiedziano mi, że nie mają możliwości dodania do mojego numeru informacji, że ten rower jest skradziony. Owszem gdyby się znalazł to są w stanie ustalić właściciela ale chyba nie o to chodzi… (to moje doświadczenie z trzech lub czterech lat wstecz- może coś się zmieniło – nowego roweru już nie znakowałem )