Pan Ryszard od 10 lat mieszkał w ziemiance. Policjant pomógł mu wyjść z bezdomności

fot. arch. 24gliwice.pl

Oto historia, która pokazuje, że przy odrobinie życzliwości i dobrej woli, można komuś pomóc wyjść z sytuacji, wydawałoby się beznadziejnej.

65-latek, pan Ryszard prawie 10 lat mieszkał przy Sikorskiego w ziemiance. W listopadzie ubiegłego roku zgłosił się do dzielnicowego z prośbą o pomoc w wyjściu z bezdomności.

Co było powodem tej nagłej zmiany? Okazało się, że wcześniej otrzymał decyzję o przyznaniu niewielkiej emerytury. Poprosił w związku z tym o pomoc w znalezieniu prawdziwego mieszkania.

Ten spokojny, nikomu niewadzący człowiek był policjantom znany – niejednokrotnie wspierali go dobrym słowem, kanapką czy przyniesionym z domu ciepłym swetrem. Nie zawiódł się i tym razem.

Aspirant sztabowy Michał Suchacki rozpoczął poszukiwania stałego lokum dla 65-latka i szybko trafił na kolejną osobę, której nie jest obojętny los drugiego człowieka – Jolantę Konieczną, administratorkę mieszkań znajdujących się w zasobach Spółki Restrukturyzacji Kopalń.

Kobieta przyjęła słowo poręczenia od dzielnicowego. Udało się znaleźć niewielką kawalerkę w Sośnicy, którą „z grubsza” przygotowano do zamieszkania.

Wspólnym wysiłkiem samego pana Ryszarda, Spółki Restrukturyzacji Kopalń i policjantów z V KP wyposażono mieszkanie, zaś mundurowi przygotowali byłemu już bezdomnemu niespodziankę: zebrali pieniądze, kupili farby, a z własnych domów przynieśli drobny sprzęt AGD – wszystko to przekazali 65-latkowi na dobry początek. A pan Ryszard nie zawiódł: dba o swoje nowe lokum i regularnie płaci wszystkie należności.

(żms)/KMP Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Wuit
Wuit

Dobry przykład, że bezdomność nie jest koniecznie stanem umysłu. Fajnie, że się udało. Pozdro dla Ryszarda i dzielnicowego

Barbara
Barbara

Brawo za piękną postawę! Przykład godny naśladowania i zapamiętania, zwłaszcza przy okazji dzisiejszego święta.!

Buba
Buba

Brawo Brawo Brawo

Ala
Ala

Jakoś tak milej się na duszy robi… dziekuję…

Urko
Urko

Ku “pokrzepieniu serc”…

Zygfryd Zapała
Zygfryd Zapała

Na pewno na plus cała historia jak i pomoc.

naked
naked

zdarzaja sie prawdziwi społecznicy i tu mamy tego doskonały przykład bo sam dzielnicowy nic by nie zdziałał

lena
lena

a ile ty zdziałałeś że dajesz sobie prawo oceniać?

naked
naked

**** jedne dzielnicowy przyzał mu mieszkanie czy było pare osob do tej akcji zeby sie to udało wiec czytaj ze zrozumieniem ****

Krystyna
Krystyna

Fajnie że chciał tej pomocy bo wtedy chętnie się pomaga – gratuluję!!!

Alex
Alex

Tak, drodzy Państwo bijmy brawo! I zastanówmy się z czego my się cieszymy? Z happy endu? Z pewnością. Ale ta historia pokazuje drugie dno. Być może ten człowiek, jako “50+” stracił pracę. Być może nie miał po swojej stronie bliskich, którzy by mu pomogli. Skoro w końcu dostał emeryturę, to musiał o to zabiegać, czynić starania by zmienić swój los. Skoro postanowił zmienić swój los, to musiał też o tym myśleć. Drugie dno tej historii to bezmiar nieudolności urzędników miejskich i państwowych, działających zapewne zgodnie z literą prawa i “paniecojamoge?!” i człowiek trwający przez 10 lat po pachy w g0wn!e,… Czytaj więcej »

A co
A co

Inna ludzka twarz policji ? Niemożliwe.Znam tę od paralizatorów oraz sflekowana przez Frasymiuka.Przy okazji pytanie GDZIE BYŁ MOPS ?

Brawo więcej takich osób dobro napewno wróci

A jednak są jeszcze dobrzy ludzie na tym świecie. Jak się chce, to się wszystko da . Brava

rrolch
rrolch

Warto tu wspomnieć, że lokalizację gliwickiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej dzieli raptem 400m od miejsca, gdzie zlokalizowana jest ziemianka.

Ampuła
Ampuła

Problematyczne jest też samo określenie “ziemianka”. Najpierw w ziemiankach wykonanych poniżej poziomu igliwia ostrzyli tryzuby banderowcy, a potem wyklęci składowali tam konfiskaty i kontrybucje dokonywane na chłopach zamroczonych ludowładztwem. Teraz stacjonują w nich Legiony Mięs Armatnich, utworzone przez partyzAntka MONcierewicza. A ten szczęśliwy emeryt to zamieszkiwał raczej “zabudowania o niskim standardzie”, nie ziemiankę.

AndrzejD
AndrzejD

Ampuła – miałeś szansę żeby się nie odzywać.
Znajdź sobie chłopie jakieś sensowne zajęcie, bo te bzdety które tutaj wydalasz z siebie pod każdym artykułem, nie są ani śmieszne ani błyskotliwe tylko po prostu żenujące i prymitywne.
…no chyba że uwielbiasz publicznie epatować swoim kretyństwem.

Jednak są dobrzy ludzie na tym świecie

No i takie historie z rana to prawdziwy optymistyczny zastrzyk energii!

Brawo -Brawo Wy.

Ino 0:6
Ino 0:6

Powinien w ramach pomocy otrzymać bezpłatny karnet na mecze piasta.Tylko czy to pomoc czy kara ?

Brawo ! Brawo dla dzielnicowego, to jest przyklad zdarzaja sie normalni ludzie w policji ️‍♂️

Ampuła
Ampuła

Bo w Polsce przejście na emeryturę jest jednoznaczne z tak gwałtownym podniesieniem standardu życia, że tylko zapłakać ze szczęścia.

rrolch
rrolch

On przynajmniej doczekał emerytury w przeciwieństwie do obecnych 20-30 latków, którzy nie mają co liczyć (chyba, że sami odłożą).

Po prostu trzeba ludzi z sercem a nie służbistów z granitem zamiast serca !!!!!!

taka sytuacja …..niestety ja sie 8 lat borykam z bezdomnoscia jestem po placowkach resocjalizacyjnych od dziecka konczac 18 lat nie dostalem nic oprucz biletu na pociag do gliwic oraz torby ciuchow …pani z ops moj owczesny opiekun prawny nie zlozylw zadnych papierow ani nic w mojej sprawie do urxedu jedyne co zostalo mi zaproponowane wtedy w 2009 roku to schronisko brata alberta w bojkowie po 2 dniach mialem dosc…..smrodu i pijanych ludzi ….tam nikt przecies nie pije…..oczywiscie nie w obiektywie kamer…..ja tammieszkalem i wiem …..8 lat walcze z urzedami itd….mieszkanie mi sie w swietle prawa nalezalo …..niestety teraz mam 26… Czytaj więcej »

Ośrodek brata Alberta, przy ul. Traugutta 6, koło Forum, jest po remoncie. Ludzie na prawdę starali się, by warunki życia były tam przyzwoite. Sprawdź, może to będzie lepsze miejsce, życzę powodzenia!

nieee dzieki…..juz wyszedlem na prosta ale dzieki sobie

Gość na złość
Gość na złość

Kogo @ gość bierzesz na pic ? Bezdomny ale z internetem >Takie boso ale w ostrogach.

treya50
treya50

Świetna sprawa. Gratuluję wszystkim zaangażowanym!

Joe
Joe

Pamiętam jak kiedyś byłem na komisariacie na akademickiej (chyba już go tam nie ma), to w środku był taki syf jak w jakiejś pijackiej mentowni. No ale jeśli to wszystko prawda, to bardzo ładnie.

gość
gość

kiedyś zgłaszałam na komisariacie gości szukających w gazecie kobiet do pracy w agencji towarzyskiej, podawali też nr stacjonarny, policjant był tak głupi, że wszystko mu trzeba było 3 razy mówić, do tego nie był pewny czy stręczycielstwo jest przestępstwem, nie był też chętny do łapania kogoś takiego, może najprędzej by skorzystał z tej oferty

Łazik
Łazik

Teraz to setki lajków bravo. Było pomagac wcześniej ze swoich 500 srebrników. Dajcie. Zapytajcie dziś menela pod biedronka czy czasem nie potrzeba pomocy

Colombo
Colombo

Po wojnie kiedy znana stała się śmierć w Oświęcimiu Maksymiliana Kolbe komuniści bezkutecznie poszukiwali tożsamego bohatera z czerwonym rodowodem.Tu jest podobnie.Policja w ostatnim czasie osiegneła ekstremum kompromitacji Paralizatory ,śmierć Stachowiaka,Francuz w Lublinie wroki,zwolnienia ze służby.Cyli Bohater pozytywny pilnie poszukiwany.No to go mamy.Ile w tym prawdy .Ile ustawki .Sądzę ,że kiedyś się dowiemy,prawde poznamy.