Pewne, wysokie zwycięstwo Piasta Gliwice. Martwi jednak liczba widzów na stadionie

W sobotnim spotkaniu 27. kolejki Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice wygrał na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz 3-0 (2-0). Bramki dla Niebiesko-Czerwonych zdobyli Mateusz Szczepaniak i Karol Angielski.

Od pierwszej minuty sytuację na boisku kontrolowali Niebiesko-Czerwoni. Piłkarze Piasta udokumentowali swoją przewagę już w 15. minucie, gdy po dośrodkowaniu Gerarda Badii do siatki trafił Mateusz Szczepaniak. W 32. minucie było już 2-0, a Michała Gliwę pokonał Karol Angielski. Chwilę później dobrą okazję mieli zawodnicy Sandecji, ale Jakub Szmatuła popisał się świetną interwencją po strzale Aleksandyra Kolewa.

W drugiej połowie zawodnicy Piasta lekko się cofnęli. Niebiesko-Czerwoni grali dobrze i nie dopuszczali rywali do strzałów. W 65. minucie sami stworzyli sobie dobrą okazję, ale Sasa Zivec niestety przestrzelił. Prowadzenie podwyższyć mógł również Gerard Badia, ale Hiszpan też nie trafił w światło bramki. W 91 minucie Joel Valencia dostał podanie od Sasy Ziveca i pięknym strzałem ustalił wynik rywalizacji.

Spotkanie zostało rozegrane na Stadionie Bruk-Bet Termaliki Nieciecza. Na trybunach pojawiło się zaledwie 682 widzów.

Sandecja Nowy Sącz – Piast Gliwice 0-3 (0-2)

0-1 – Szczepaniak, 15 min.
0-2 – Angielski, 32 min.
0-3 – Valencia, 90+1 min.