Piast Gliwice rozbił Ruch Chorzów na wyjeździe. Trzy strzelone bramki, wszystkie w 2 połowie

Zwycięstwo w derbach! We wtorkowym spotkaniu 34. kolejki Lotto Ekstraklasy Piast wygrał na wyjeździe z Ruchem Chorzów.

3 gole dla Niebiesko-Czerwonych strzelali Gerard Badia, Hebert oraz Paweł Oleksy, który skierował piłkę do swojej bramki.

Wpis na listę strzelców
0-1Patrik Mraz posłał płaską piłkę w pole karne, a tam futbolówkę do własnej siatki skierował Paweł Oleksy. Sporą pracę w tej sytuacji wykonał Denis Gojko, który naciskał na obrońcę Ruchu i zmusił go do niefortunnej interwencji.
0-2Gerard Badia dopadł do prostopadłego podania i płąskim uderzeniem pokonał Libora Hrdlickę.
0-3Denis Gojko dośrodkował na długi słupek, a tam walkę o górną piłkę wygrał Hebert, który nie miał problemów z trafieniem do siatki.

W pierwszym fragmencie rywalizacji dłużej przy piłce utrzymywali się podopieczni Dariusza Wdowczyka. Nie przełożyło się to jednak na sytuacje strzeleckie, których brakowało z obu stron. Zawodnicy obu drużyny próbowali strzałów z dystansu, ale zarówno Łukasz Moneta, jak i Hebert nie trafili w światło bramki. Pierwsze celne uderzenie dla Niebiesko-Czerwonych zaliczył Maciej Jankowski, który zmusił Libora Hrdlickę do interwencji w dopiero 43. minucie gry.

Po zmianie stron sytuacja na murawie nie uległa zmianie. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. W 67. minucie w dobrej sytuacji znalazł się – wprowadzony po przerwie – Denis Gojko, ale młody skrzydłowy uderzył jedynie w boczną siatkę. Chwilę później, z rzutu wolnego próbował Moneta, jednak piłka po jego strzale przeleciała nad poprzeczką.

[perfectpullquote align=”full” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Kolejny fragment spotkania należał do Piasta, który wyprowadził dwie szybkie akcje i zdobył dwa gole w odstępie dwóch minut.[/perfectpullquote]

W końcówce meczu wynik rywalizacji ustalił Hebert, który wbił piłkę do siatki po dośrodkowaniu Denisa Gojko.

Mecz został rozegrany na Stadionie Miejskim w Chorzowie, mieszczącym się przy ul. Cichej 6. Na trybunach pojawiło się 6437 kibiców.

Ruch Chorzów – Piast Gliwice 0-3 (0-0)
0-1 – Oleksy (sam), 73 min.
0-2 – Badia, 75 min.
0-3 – Hebert, 88 min.