Piast zostaje w Ekstraklasie! To był dla nas najważniejszy mecz od lat. I jest pełen sukces, wygrana 4:0

W sobotnim meczu 37. kolejki Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice wygrał przed własną publicznością z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza 4-0 (2-0). Dzięki wygranej, Niebiesko-Czerwoni zapewnili sobie utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Wpis na listę strzelców
1-0 – Mateusz Mak znalazł się niepilnowany w polu karnym i zdecydował się na strzał z powietrza, z którym nie poradził sobie Dariusz Trela.
2-0 – Martin Bukata popisał się pięknym uderzeniem zza pola karnego i podwyższył prowadzenie Piasta. Piłka po strzale Słowaka poszybowała w samo okienko bramki.
3-0 – Firmowe uderzenie Sasy Ziveca zza pola karnego! Słoweniec zszedł do środka i precyzyjnie uderzył po długim rogu.
4-0 – Piękne zakończenie tego meczu! Gerard Badia precyzyjnie przymierzył i ustalił wynik rywalizacji.

Spotkanie w skrócie
Z większym impetem rozpoczęli to spotkanie Niebiesko-Czerwoni. Podopieczni Waldemara Fornalika mieli przewagę i raz po raz atakowali, stwarzając sobie sytuację. Jedną z nich wykorzystali w 23. minucie, gdy do siatki trafił Mateusz Mak, który z powietrza pokonał bramkarza gości.
Piłkarze Piasta nie odpuścili i w 35. minucie podwyższyli prowadzenie po przepięknym uderzeniu Martina Bukaty.

W drugiej połowie Niebiesko-Czerwoni grali spokojniej i dali rozgrywać rywalom. Niecieczanie długo nie potrafili zagrozić bramce Jakuba Szmatuły, ale dogodną okazję stworzyli dopiero w 66. minucie, gdy byli bliscy strzelenia gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

W tej części gry gliwiczanie lekko się cofnęli, ale również stwarzali sobie okazje bramkowe. Jedną z nich wykorzystał Sasa Zivec, który trafił do siatki w 79. minucie. W końcówce meczu wynik ustalił Gerard Badia, który pokonał Dariusza Trelę precyzyjnym strzałem z około szesnastu metrów.

Spotkanie odbyło się na Stadionie Miejskim w Gliwicach. Na trybunach pojawiło się 6249 widzów.

Piast Gliwice – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 4-0 (2-0)

1-0 – Mak, 23 min.
2-0 – Bukata, 35 min.
3-0 – Zivec, 79 min.
4-0 – Badia, 90 min.